Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Xiaomi Mi Note 2 [Zvonuri]

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Total de acord cu pixelii multi inutili, preferam să văd camera de pe Mi5s. Cine mai înțelege ciorba de telefoane cu specificații diferite de la Xiaomi?
Sper să fie asta măcar singurul (ma rog, singurele 3 variante) Mi Note 2 pentru următoarele 18-24 luni, să nu vedem și "s", "+", "PRO" și un 3 lansat la vară :))

#38
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
N-au facut alte variante la Mi Note pana acum dar nu-i exclus sa faca aceeasi amestecatura ca la celelalte modele ca doar pentru fiecare exista un inceput .
Vad ca vor si spera sa umple ei golul lasat de esecul lui Note 7 , acum si cu Mi Mix si cu Mi Note 2 si in viitorul apropiat poate si cu alte variante derivate din cele doua .
Preturile insa sunt doar o idee mai mici , iar de succesul acestor modele nu garanteaza nimeni .
Hardware potent au , dar nu cred ca e indeajuns , trebuie sa aiba si acel lipici la la cei care sunt tentati sa cumpere .
Display curbat sau edgeless , cred ca asta-i detaliul cu care spera sa prinda la cumparatori .

#39
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
De vreun an de zile vanzarile Xiaomi sunt in scadere. Si mai trist pentru ei este ca i-au depasit OPPO care vand telefoane mai slabe hardware si mai scumpe. Adica chinezii vad in OPPO o alternativa la iphone si in Xiaomi nu.

Xiaomi a gresit fiindca are prea multe game de telefoane: Mi, Mi Note, Mi Max, Mi MIX, Redmi Pro, Redmi Note, Redmi. Pentru un utilizator obisnuit e destul de confuza treaba fiindca Mi Max si Mi MIX nu sunt chiar Mi iar Redmi Pro e mai mult Mi decat Mi Max. Nici amestecul de chipseturi nu ajuta. E ok sa oferi alternative dar nu e ok sa floodezi piata cu telefoane in conditiile in care 1 din 10 telefoane are frecventele care trebuie la nivel global.

#40
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Observ ca si xiaomi a renuntat la led-ul Infrarosii, pacat.

#41
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Cine ti-a spus ca au renuntat ?
http://en.miui.com/t...392829-1-1.html
Sensor
Infrared, Gyro, Accelerometer, Proximity sensor, Ambient light sensor, Hall Sensor, Electronic compass, Barometer
http://en.miui.com/t...387909-1-1.html
Q. Does the Mi Note 2 has NFC? IR Blaster? Bluetooth? WiFi? GPS?
A. Yes, It is equipped with Fully Functional NFC, Bluetooth (V4.2 & HID), and WiFi (802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Display, WiFi Direct).
Yes it is equipped with GPS, featuring internal SAP for more accurate in acquiring the locations, AGPS/ GLONAS/ BeiDou.
Yes, it is equipped with IR port.

Edited by DoruTDK, 26 October 2016 - 09:36.


#42
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Scuze, m-am uitat la MI MIX.

#43
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Frumos telefon. Sa vedem pretul pe la reseleri si daca scot si pe negru sau abia peste cateva luni si cu 30$ mai scump decat alb.

#44
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Doar 660 usd !

Edited by kiario, 26 October 2016 - 17:10.


#45
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
La preturile astea iei s7 edge ..nu te mai complici cu xiaomi...

#46
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Nu toata lumea vrea Samsung. Chiar daca ar fi mai ieftin s7 edge tot Xiaomi as lua.
Insa 660$ e cam mult pt un telefon indiferent de marca si specificatii.
Varianta cu 64 gb vad ca are un pret de aprox 450$. Cand va fi sub 400$ voi trece la MiNote 2.

#47
LauEugen

LauEugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 09.09.2014
Mai ales că vine ca vine cu toate benzile lte suportate în Europa sigur o sa fie bun si de succes după ce va mai scădea un pic prețul.Hmm chiar as trece de la Mi 5 la Mi Note 2 în cazul asta

#48
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Eu nu as da 600$ doar ca sa am toate benzile de frecventa cand pot dat 500$ pe un OP3T care are garantie oficiala, soft curat si infinit mai multe optiuni de soft custom. Nu stiu altii cum sunt dar mie mi-ar fi greu sa justific 500+$ dati pe un telefon chinezesc fara garantie si fara ecran QHD, care exista pe Mi Note Pro. Aici ma gandesc ca n-au reusit inca chinezii sa faca un display OLED QHD sau Samsung nu vrea sa piarda exclusivitatea.

Pretul va mai scadea dar peste 6-7 luni cand incep sa apare flagship-urile "de firma".

#49
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pentru inca 1000mA + IrDa + ecran curbat + camera mai buna, as da cu 100 dolari mai mult decat pe un OP3.
In 6 luni o sa coste sub 500 usd asa ca nu trebuie sa ne grabim.

#50
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Xiaomi Mi Note 2 VS Xiaomi MI MIX VS Samsung Galaxy Note 7
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sgDNQyM09oU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Uite cum umbla chinezu' cu bomba dupa el.  Posted Image

#52
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Si interiorul, construit cu simt de raspundere;


S-a sters de pe lista mea din cauza camerei foto, este sub concurenta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q9Db1mmbRp0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nici Mi MIX nu sta bine la capitolul foto;

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RO9Aw9taErQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kiario, 27 October 2016 - 19:48.


#53
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
De ce n-or fi lasat aceeași camera de pe mi5s, care pare într-adevar de top ...

#54
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Sa fiu sincer daca nu-mi place ceva in mod deosebit e faptul ca de la oaresce distanta zici ca-i o clona d-aia ieftina de Note 7.

Camerele se mai regleaza si din soft.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate