Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Am trecut la Digi Energy... cu energia electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#235
kuksten

kuksten

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.01.2007
De la 1 iunie am facut trecerea pe Digi Energy....inca am "stare neinstalat"...stie cineva cam in cat timp se rezolva conectarea??
Multumesc!

#236
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ăștia de la Electrica SA s-au tâmpit de tot. Pentru 7 kW m-au taxat cu 4,21 lei. Chiar mă gândesc serios să îmi schimb furnizorul.

#237
kuksten

kuksten

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.01.2007
Ieri mi s-a facut trecerea si s-a facturat luna iulie - estimat - 150KW = 71.65Lei.
Daca se baga si pe gaz am scapat de 1001 furnizori si 1001 facturi la pret de vest...un furnizor ieftin si bun. Bravo RDS!

Edited by kuksten, 18 August 2017 - 07:46.


#238
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 03.06.2006
Am primit factuta de la Electrica de regularizare certificate verzi. Am de primit de la ei 0,42 lei. Sa vad cum le spun sa-mi faca transferul, ca ei au doar sens unic, respectiv încasări.

#239
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postgvincentiu, on 01 septembrie 2017 - 10:39, said:

Am primit factuta de la Electrica de regularizare certificate verzi. Am de primit de la ei 0,42 lei. Sa vad cum le spun sa-mi faca transferul, ca ei au doar sens unic, respectiv încasări.
ti-o trece pe minus la viitoare factura(iti scade din valoarea facturii urmatoare)

#240
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postgvincentiu, on 01 septembrie 2017 - 10:39, said:

Am primit factuta de la Electrica de regularizare certificate verzi. Am de primit de la ei 0,42 lei. Sa vad cum le spun sa-mi faca transferul, ca ei au doar sens unic, respectiv încasări.
Te duci la casierie la Electrica și îi ceri doamnei un chibrit.

#241
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 03.06.2006
Is curios daca vor mai emite o factura urmatoare de genul:
"Stimate fost client, va rugam sa va prezentati la una din casieriile Electrica pentru a incasa diferenta de plată. In caz de neprezentare va adaugam dobanda pentru fiecare 30 de zile intarziere."
Ca daca as fi fost eu dator la ei😨😨😨😨

#242
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postgvincentiu, on 02 septembrie 2017 - 16:02, said:

Is curios daca vor mai emite o factura urmatoare de genul:
"Stimate fost client, va rugam sa va prezentati la una din casieriile Electrica pentru a incasa diferenta de plată. In caz de neprezentare va adaugam dobanda pentru fiecare 30 de zile intarziere."
Ca daca as fi fost eu dator la ei��������
Vorbesti prostii ....nu iti pune nimeni dobanda daca ramai dator la ei cativa lei....Se regularizeaza la urmatoarea factura. La fel se intampla si cand mai ai bani la ei ca ai platit mai mult decat factura.

#243
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 03.06.2006

View PostClovis, on 19 septembrie 2017 - 17:32, said:

Vorbesti prostii ....nu iti pune nimeni dobanda daca ramai dator la ei cativa lei....Se regularizeaza la urmatoarea factura. La fel se intampla si cand mai ai bani la ei ca ai platit mai mult decat factura.
Problema e ca nu va mai exista urmatoarea factura. Asta este ultima emisa de ELECTRICA...
P.S. As zice ca ar trebuie sa-ti mai ajustezi limbajul. Sau temperamentul.

Edited by gvincentiu, 22 September 2017 - 11:11.


#244
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Am trecut si eu la Digi. Din 8 august. Inca nu am factura, oare cand se emite prima? Din 8 august e trecerea, contractul l-am semnat parca prin iunie.

Teoretic trebuie sa apara in Digicare dar nu am inca nimic. Am doar cea de cablu si net.

Edited by PoeOvidiu, 22 September 2017 - 15:55.


#245
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Am si eu cateva intrebari: ce se intampla daca la un moment dat firma cu care ai contract da faliment-in speta Digi? Ce se intampla daca prea multi clienti trec la DigiEnergy si ei nu au suficienta capacitate de a produce energie? Blocheaza pur si simplu noile cereri de inscriere la ei? Sau cumpara de la altii din piata curent? La ce pret oare? Mai e rentabil atunci pentru consumator sa fie client la Digi Energy?

Edited by arab, 23 September 2017 - 19:19.


#246
davos

davos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.03.2007
Citeste topicul, ei nu produc energie.

Edited by davos, 23 September 2017 - 19:31.


#247
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,937
  • Înscris: 24.04.2013
Oricum RDS cumpara energie si de la altii, este furnizor nu [prea] este producator. (Este si producator, au niste campuri fotovoltaice si eoliene parca, dar ma indoiesc ca suficient sa acopere cat de cat doar din ele cerere la nivel national.)

Daca un furnizor da faliment, atunci clientii trec la furnizorul desemnat pentru zona respectiva (cel ‘implicit’ care era si inainte de a trece la unul ales de tine). Bineinteles ca pot si alege sa schimbe furnizorul cu un altul, ales de ei.

#248
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postintel_inside, on 31 mai 2017 - 17:10, said:

Eu am trecut la Tinmar, online. Am completat, semnat formularele primite pe mail și le-am trimis înapoi pe WhatsApp. Apoi după 21 de zile am început contractul. S-au ocupat ei de tot. Posted Image
Da, conform comparatorului de tarife oficial, de la ANRE, Tinmar Energy e cu 25% mai ieftin ca ENEL:

http://www.anre.ro/r...rator-de-tarife

#249
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
ce consum ai selectat tu acolo si ce judet de ai ajuns la acel rezultat?
eu cu bucuresti si prag intre 1000-2500kWh si vad ca pe primele 2 locuri este Enel, apoi RDS si pe 4 Tinmar.

Attached Files



#250
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postgvincentiu, on 22 septembrie 2017 - 11:10, said:

Problema e ca nu va mai exista urmatoarea factura. Asta este ultima emisa de ELECTRICA...
P.S. As zice ca ar trebuie sa-ti mai ajustezi limbajul. Sau temperamentul.
Pai trebuia sa ghicesc ca pleci de la ei? Ai probleme cu memoria....uite ce ai scris?

Is curios daca vor mai emite o factura urmatoare de genul:
"Stimate fost client, va rugam sa va prezentati la una din casieriile Electrica pentru a incasa diferenta de plată. In caz de neprezentare va adaugam dobanda pentru fiecare 30 de zile intarziere."
Ca daca as fi fost eu dator la ei��������


#251
dixie

dixie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 07.04.2005
Buna
as dori sa stiu daca pentru mutarea la Digi Energy mai este necesara obtinerea ATR-ului asa cum scrie la ei in oferta?
Sau acum e suficienta ultima factura ?

#252
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View Postarab, on 23 septembrie 2017 - 19:17, said:

Am si eu cateva intrebari: ce se intampla daca la un moment dat firma cu care ai contract da faliment-in speta Digi? Ce se intampla daca prea multi clienti trec la DigiEnergy si ei nu au suficienta capacitate de a produce energie? Blocheaza pur si simplu noile cereri de inscriere la ei? Sau cumpara de la altii din piata curent? La ce pret oare? Mai e rentabil atunci pentru consumator sa fie client la Digi Energy?

Eu sunt curios, de cand produce Digi energie electrica ? A construit vreo hidrocentrala sau vreo centrala atomo electrica ? Digi este un samsar ca aia care ii urati voi cand spuneti ca vreti sa va cumparati masini din Germania, decat ca Digi este samsar de energie

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate