Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Judecatoarea Camelia Bogdan - linsajul la care este supusa din partea media securistului voiculescu!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
707 replies to this topic

#433
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postcarnitza, on 05 martie 2017 - 23:14, said:

cine dreaq e coleg cu asa specimen ?  de fapt e tipul definitoriu de unealta securista, face toate porcariile si apoi e aruncata la buda asa cim merita
... Pentru ca l-a bagat pe dom profesor la bulau "pe nedrept", asa-i? :lol:

#434
Vox13

Vox13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2011
Un judecator ca Bogdan trebuie sustinut de societatea civila .Sunt multi bani furati de la noi in joc.

#435
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Posttoniq, on 05 martie 2017 - 22:52, said:

Cei de la sectia de judecatori din CSM sunt departe de a fi ”colegii” ei, exista o ”politizare” puternica a unor judecatori din sectie. Doar decizia ICCJ ne va lumina cum sta treaba.

Adica toti, fix toti , decizia fiind unanima, erau politizati desigur . Posted Image

View PostMr_Who, on 06 martie 2017 - 06:38, said:

... Pentru ca l-a bagat pe dom profesor la bulau "pe nedrept", asa-i? Posted Image

procuroru' eva, un pic afara din procuratura pt. porcarii, madam bogdan, un pic afara din magistratura, pt. porcarii. Daca icoana germana sau mociorlos ar fi fost la mijloc, sint convins ca aceeasi opinie ati fi avut. :rolleyes:

View Poststormlord, on 03 martie 2017 - 21:46, said:

...
Daca ea insasi a servit unui grup de interese din interior? Putin probabil, asta se vede din felul in care a fost executata si, tocmai prin modul in care a fost exclusa, se dovedeste ca a dat condamnari pe bune.
...

Ma iertati, da' observati ca asta s-a intimplat cind coldea nu mai era la butoane ?

Edited by active95, 06 March 2017 - 17:03.


#436
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View Postcarnitza, on 05 martie 2017 - 23:14, said:

cine dreaq e coleg cu asa specimen ?  de fapt e tipul definitoriu de unealta securista, face toate porcariile si apoi e aruncata la buda asa cim merita

Dar cata suparare mai carnitza mai ! Esti cumva ruda cu dom'profesor, ai lucrat la Crescend/Dunarea ? Oare chiar stii despre ce vorbesti sau asa v-a invatat la Partid sa vorbiti urat ? Aceasta judecatoare a dovedit un curaj teribil prin condamnarile pronuntate, este un erou si ar trebui tratata ca atare. Oricum daca "colegii" ei nu o dezincrimineaza o sa obtina o decizie favorabila la CEDO - ca tot va place in ultima vreme sa-l invocati atat de des.

#437
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Ce pacat ca CEDO nu judeca decizii CSM, ca ce bine s-ar potrivi. Posted Image

Edited by active95, 06 March 2017 - 18:25.


#438
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
CSM a hotărât suspendarea din functie a judecatoarei Bogdan Camelia , judecător la Curtea de Apel București.
Decizia este ca urmare „a exercitării recursului împotriva Hotărârii Inspecției Judiciare/8 februarie 2017.”
Plenul CSM, în SEDINTA DIN 21 MARTIE A ANALIZAT RAPORTUL DIRECTIEI RESURSE UMANE a CSM, și a decis ca suspendarea să se aplice din 21 martie 2017.
Potrivit informațiilor, Bogdan Camelia a depus o contestatie a suspendarii în termenul legal.
În 8 februarie, când a fost exclusă din magistratură pentru activități incompatibile cu STATUTUL DE JUDECĂTOR, Bogdan a declarat că va ataca soluția la Înalta Curte.
În aceiași sedință de plen a fost amânată la cererea petentei solicitarea de apărare a reputației și independenței ei profesionale. (jurnalul.ro)

Clar voiculescu, rusii, chinezii, comunistii si-au dat mina pt. a o suspenda din functie pe o alta eroina a neamului.

#439
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Asta e o masura administrativa. Sau tu ai inteles ca nu avea dreptul sa puna recurs, si cum a facut aceasta magarie, a fost suspendata? Ca nu iti inteleg postul.

#440
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Io doar am pus stirea in care recursu' facut de madam bogdan a fost respins si suspendata din functie, remarca era o ironie vis-a-vis declaratia madamei bogdan si anume: „Am fost lucrată din interior, pentru a satisface anumite orgolii ale lui Dan Voiculescu și Sorin Oprescu”

#441
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

View Postactive95, on 24 martie 2017 - 16:02, said:

Io doar am pus stirea in care recursu' facut de madam bogdan a fost respins

Cred ca ai inteles gresit (alternativa fiind ca esti rau-intentionat si diseminezi informatii false): nu i-a fost respins recursul. CSM nu are autoritatea sa respinga recurs la propriile decizii., aceasta revine ICCJ. Masura pe care madam a atacat-o este de excludere. Acum este suspendata. Pana la solutionarea recursului. Cand fie excluderea este anulata si atunci isi reia activitatea, fie excluderea este sustinuta si atunci abia poti vorbi de "respingerea recursului".

#442
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postskandal, on 24 martie 2017 - 16:55, said:

Cred ca ai inteles gresit (alternativa fiind ca esti rau-intentionat si diseminezi informatii false): nu i-a fost respins recursul. CSM nu are autoritatea sa respinga recurs la propriile decizii., aceasta revine ICCJ. Masura pe care madam a atacat-o este de excludere. Acum este suspendata. Pana la solutionarea recursului. Cand fie excluderea este anulata si atunci isi reia activitatea, fie excluderea este sustinuta si atunci abia poti vorbi de "respingerea recursului".


Domnu' skandal, cu toata dragostea stirea este: CSM a hotărât suspendarea din functie a judecatoarei Bogdan Camelia , judecător la Curtea de Apel București.
Decizia este ca urmare „a exercitării recursului împotriva Hotărârii Inspecției Judiciare/8 februarie 2017.”
Plenul CSM, în SEDINTA DIN 21 MARTIE A ANALIZAT RAPORTUL DIRECTIEI RESURSE UMANE a CSM, și a decis ca suspendarea să se aplice din 21 martie 2017.
Potrivit informațiilor, Bogdan Camelia a depus o contestatie a suspendarii în termenul legal.
În 8 februarie, când a fost exclusă din magistratură pentru activități incompatibile cu STATUTUL DE JUDECĂTOR, Bogdan a declarat că va ataca soluția la Înalta Curte.
În aceiași sedință de plen a fost amânată la cererea petentei solicitarea de apărare a reputației și independenței ei profesionale.
.
Eu am reprodus-o verbatim sans link-ul fiindu-mi lene, deci nu-i vorba de ce am inteles io. ok?

#443
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Este o procedura stas.

Toti magistratii sunt suspendati pana la decizia Inaltei Curti.

Mai baga o fisa.. poate-ti iese.

#444
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
CSM nu a "hotărât" nicio suspendare. CSM a constat suspendarea. Pentru că ea operează de drept. Adică CSM nu avea și posibilitatea să hotărască că nu operează suspendarea.

Bineînțeles, un parlamentar care e chiar trimis în judecată poate face legi care să schimbe încadrarea lui juridică, dar un magistrat e suspendat la cele mai mici suspiciuni sau la te miri ce. Deci da, de răspunderea magistraților trebuie să ne ocupăm în continuare. Nu să spre Parlament trbuie să privim. Nu... :)

#445
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View PostAlecsandru010, on 24 martie 2017 - 17:32, said:

Este o procedura stas.

Toti magistratii sunt suspendati pana la decizia Inaltei Curti.

Mai baga o fisa.. poate-ti iese.

”Pai, mai, bogdan, eu te stiu cine esti.”

#446
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View PostAlecsandru010, on 24 martie 2017 - 17:32, said:

Este o procedura stas.

Toti magistratii sunt suspendati pana la decizia Inaltei Curti.

Mai baga o fisa.. poate-ti iese.


Si-am zis altceva? Sau e pe principiu nu conteaza ce-ai zis, conteaza ce cred eu c-ai zis

? :rolleyes:

View Postcristi7, on 25 martie 2017 - 16:56, said:

CSM nu a "hotărât" nicio suspendare. CSM a constat suspendarea. Pentru că ea operează de drept. Adică CSM nu avea și posibilitatea să hotărască că nu operează suspendarea.

Bineînțeles, un parlamentar care e chiar trimis în judecată poate face legi care să schimbe încadrarea lui juridică, dar un magistrat e suspendat la cele mai mici suspiciuni sau la te miri ce. Deci da, de răspunderea magistraților trebuie să ne ocupăm în continuare. Nu să spre Parlament trbuie să privim. Nu... Posted Image

Va dati seama cit de mici suspiciuni si te miri ce au fost, de votu' a fost unanim. :rolleyes:

#447
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

Quote


Vestita judecatoare Camelia Bogdan (foto) de la Curtea de Apel Bucuresti este cercetata disciplinar si pentru sentinta data in dosarul 2185/2/2015 in care a dispus confiscarea unor sume de sute de mii de lei
In rezolutia din 12.12.2016 a Inspectiei Judiciare din dosarul 6167/IJ/3322/DIJ/2016 (prezentata in premiera de jurnalista Ana Maria Roman de la antena 3), inspectorul judiciar-judecatorul Liliana Sanduta Poelinca a dispus inceperea cercetarii disciplinare fata de judecatoarea Camelia Bogdan pentru savarsirea abaterii prevazute de art. 99, litera o) din Legea 303/2004, respectiv pentru “nerespectarea in mod grav sau repetat a dispozitiilor privind repartizarea aleatorie a dosarelor”.

Dupa ce a reclamat-o la DNA pe presedinta TMB Laura Andrei pe motiv ca i-ar pune bete in roate la executarea unor hotarari judecatoresti pe care le-a pronuntat, judecatoarea Camelia Bogdan de la Curtea de Apel Bucuresti a dispus confiscarea si instituirea de sechestre asiguratorii sotului Laurei Andrei, notarul Jean Andrei, care nu era parte in dosar.
Culmea, Camelia Bogdan a luat aceste masuri fara ca notarul Jean Andrei sa fi fost parte in cauza, sa fi fost citat sau intrebat cu privire la modul de intocmire a unor acte notariale pentru care s-a dispus masura confiscarii. Intrebat oficial daca notarul Jean Andrei este parte in dosarul judecat de Camelia Bogdan, DIICOT a raspuns ca acesta nu are nicio calitate in cauza respectiva. Cu toate acestea, Camelia Bogdan a dispus sa i se confiste sotului Laurei Andrei sume importante de bani, fara sa il audieze macar pe acesta pentru a oferi lamuririle necesare.


luju.ro

Oamenii rai o persecuta pe eroina neamului, daca nu cumva e iar mina lu' voiculescu. Posted Image

#448
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View Postactive95, on 28 martie 2017 - 14:14, said:

Oamenii rai o persecuta pe eroina neamului, daca nu cumva e iar mina lu' voiculescu. Posted Image

Daca acum, pe o chestie de nimic, jubilezi asa de rau, oare ce vei face atunci cand respectiva judecatoare va fi repusa in drepturi. Oare vei cadea in cea mai profunda depresie, te vei sinucide, te vei automutila, autocastra, autopenetra ... ? Intreb fiindca imi este teama de soarta ta cruda !

#449
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Eu cred că această judecătoare a fost dată afară pentru că este un om al serviciilor infiltrat în justiție.  Și colegii ei au protejat-o, de fapt, știind că face ceva ilegal, fiind pasibilă de consecințe mult mai grave.
Este o opinie.

#450
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca CSM-ul nu ii poate apara onoarea, ar fi cazul, ca macar, noi , cetatenii sa o facem. Altfel,  ii pierdem pe toti [judecatorii] si raman numai "vandutii". Tot o opinie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate