Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...
 UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...
 stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Streaming Torrent

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

bystefu

bystefu

Junior Member

• Grup: Members
Salut !
A incercat cineva sa faca streaming la un torrent?Am inteles ca este posibil folosind "Peerflix", insa am nevoie sa pun pe site-ul meu web. Sau cumva, conexiunea sa fie intre utilizator si torrent, platforma mea web sa fie folosita doar ca un fel de "intermediar". Am postat si pe freelancer.com insa cei care m-au contactat nu erau siguri ca va functiona.

Ma gandesc de asemenea ca daca fac conexiune vps->torrent si ma folosesc de resursele server-ului,excluzand clientul, n-o sa faca fata cu brio la cateva cereri serioase. Deci e posibil sa fac asta,si daca nu,ce alternative exista?
Ideea mi-a venit dupa ce-am folosit aceasta aplicatie:

https://chrome.googl...fbcfbdldkmndpgj

Gandindu-ma ca e imposibil sa nu poata fi pusa in "viata" pe un server web,catre utilizatorul final.
Nu am cunostintele necesare in Java,Linux, si de aceea as dori sa stiu care sunt posibilitatile,inainte de a vb tampenii.
Multumesc !

dani.user

dani.user

Guru Member

• Grup: Senior Members
Adica vrei sa vizitatorii site-ului sa vada un clip video dar a carui informatie sa fie descarcata de la alti vizitatori peer-to-peer?

stlk

stlk

Spartan Officer

• Grup: Senior Members

View Postbystefu, on 27 martie 2016 - 17:14, said:

Salut !
A incercat cineva sa faca streaming la un torrent?Am inteles ca este posibil folosind "Peerflix", insa am nevoie sa pun pe site-ul meu web. ...

Adica ceva de genul asta ? citeste aici

Edited by stlk, 27 March 2016 - 18:21.

bystefu

bystefu

Junior Member

• Grup: Members

View Poststlk, on 27 martie 2016 - 18:20, said:

Adica ceva de genul asta ? citeste aici
Da,ceva de genul. Am inteles ca doar Chrome poate face asta momentan, printr-un api oferit de google,sau o librarie. Insa pe un server nu prea se baga  nimeni sa instaleze asa ceva,ptr ca putini stiu. Am postat si pe freelancer, mi-au cam fost taiate aripile. Ms

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate