Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telekom România - acoperire și extindere infrastructura FTTH.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
5885 replies to this topic

#73
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Miau, dar nu va spun ce. Umorul cu matze.

#74
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Viața este destul de scurtă, de ce să stăm încrâncenați? Chiar și de FTTx …
[ http://3.bp.blogspot.com/-lsiXAnBFwP4/VeiPeCC1BXI/AAAAAAAAA_c/UcUuNEIKKO8/s320/funny%2Bcat%2Bgif%2Bmessege.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 02 April 2016 - 17:50.


#75
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Se zice ca grecii erau zgarciti, de aia nu au miscat nimic pana acum pe FTTx.

#76
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Fanarioții, cum îi crești, așa îi ai! Dacă știau ei cât valorează sârmele de Cu…
[ http://hunedoaraplus.ro/wp-content/uploads/2015/11/schimbare-cabluri-telekom2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 02 April 2016 - 17:53.


#77
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Reteaua se extinde, costurile cresc mai repede decat veniturile. Magenta se transforma in alta culoare.

Profitul din exploatare obţinut din operaţiunile de comunicaţii fixe de com­paniile din grupul Telekom România a scă­zut în anul 2014 cu 33%, la 39,6 milioane de lei în raport cu anul precedent, conform da­telor dintr-un raport realizat de grup în ur­ma unei obligaţii impuse de Autoritatea de Reglementare în Comunicaţii (ANCOM), şi care au fost auditate de Price­water­houseCoopers.

Cifra de afaceri generată de comu­ni­caţiile fixe - care include operaţiunile des­fă­şurate de companiile Telekom Ro­mania Commu­nications (fostul Romtelecom) şi compania de cablu Nextgen Commu­nications - a crescut în anul 2014 cu 4% la 2,89 mld. lei, potrivit aceleiaşi surse.  Solicitaţi să ofere informaţii în legătură cu aceste date, reprezentanţii grupului Tele­kom România au menţionat că valorile din raport sunt calculate pe baza standardelor internaţionale de raportare financiară, adăugând şi că situaţiile financiare pe anul 2014 întocmite în conformitate cu normele contabile româneşti sunt încă în curs de aprobare de către acţionari.

http://www.zf.ro/bus...de-lei-15201422
Attached File  Untitled.png   172.83K   55 downloads

Edited by danutz1, 05 April 2016 - 10:54.


#78
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postdanutz1, on 05 aprilie 2016 - 10:46, said:

Reteaua se extinde, costurile cresc mai repede decat veniturile. Magenta se transforma in alta culoare.

Profitul din exploatare obţinut din operaţiunile de comunicaţii fixe de com­paniile din grupul Telekom România a scă­zut în anul 2014 cu 33%, la 39,6 milioane de lei în raport cu anul precedent, conform da­telor dintr-un raport realizat de grup în ur­ma unei obligaţii impuse de Autoritatea de Reglementare în Comunicaţii (ANCOM), şi care au fost auditate de Price­water­houseCoopers.

Cifra de afaceri generată de comu­ni­caţiile fixe - care include operaţiunile des­fă­şurate de companiile Telekom Ro­mania Commu­nications (fostul Romtelecom) şi compania de cablu Nextgen Commu­nications - a crescut în anul 2014 cu 4% la 2,89 mld. lei, potrivit aceleiaşi surse.  Solicitaţi să ofere informaţii în legătură cu aceste date, reprezentanţii grupului Tele­kom România au menţionat că valorile din raport sunt calculate pe baza standardelor internaţionale de raportare financiară, adăugând şi că situaţiile financiare pe anul 2014 întocmite în conformitate cu normele contabile româneşti sunt încă în curs de aprobare de către acţionari.

http://www.zf.ro/bus...de-lei-15201422
Attachment Untitled.png
danutZ1 ai gresit topicul mergi si lauda zeul RDS

#79
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Adevărul e că la Telekom chiar să vrei şi nu ai ce lăuda.

#80
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postpleteab, on 06 aprilie 2016 - 14:48, said:

danutZ1 ai gresit topicul mergi si lauda zeul RDS
da chiar rds și-a acoperit investițiile?ca din ce vad datoriile lor sunt enorme....vorbim de altii ca is cu un picior in groapă,apoi noi suntem cu tot corpul..

#81
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cum, nu stiati ca RDS e de mult in faliment?
Sunt 37 de creditori inscrisi la masa credala.
Gasiti informatii actualizate aici http://www.bpi.ro/

Imi pare rau dar ma asteptam la mai mult de la voi.
M-ati dezamagit complet.

Edited by danutz1, 06 April 2016 - 17:56.


#82
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View Postbenis, on 06 aprilie 2016 - 15:41, said:

Adevărul e că la Telekom chiar să vrei și nu ai ce lăuda.

Faza e ca pe orice topic ai fi, daca indraznesti sa scrii o polemica la adresa unui operator, indata sare cineva la gatul tau.
Dom'le, eu sunt utilizator Telekom, deci sunt mai in masura sa stiu ce nu e ok cu firma asta, decat un client RDS sau UPC. Asa ca daca scriu o nemultumire, o ironie sau o critica la adresa acestei companii, vreau sa nu fiu trimis in origine.
Zilele trecute am postat o critica la adresa noii oferte Telekom, dar si la adresa utilizatorilor inconstienti, care se lasa manipulati si prostiti de aparentele unei mari companii. Iar un user de pe forum, scrie: "Te platesc cei de la Vodafone, UPC sau RDS ca sa faci reclama negativa Telekomului?". Cu toate ca stia ca si eu sunt client Telekom.
Ce sa mai zici? :)

#83
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 21.03.2014
Pe 2015 cat o fi profitul? Fata de 2014?

#84
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View PostEricJohn, on 06 aprilie 2016 - 17:53, said:

Pe 2015 cat o fi profitul? Fata de 2014?

EBITDA s-a dus mult in jos. Pe unele servicii cu pana la 30-40% parca.
Dar si cifra de afaceri a scazut. E primul an cand cumulat, cele doua companii au coborat sub 1 miliard de euro.

#85
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 21.03.2014
Sper sa se trezeasca si sa invete din greseli !
Pana la urma poate fac totusi o treaba buna cu reteaua.
Continut au foarte bun.

#86
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postdanutz1, on 06 aprilie 2016 - 17:52, said:

Cum, nu stiati ca RDS e de mult in faliment?
Sunt 37 de creditori inscrisi la masa credala.
Gasiti informatii actualizate aici http://www.bpi.ro/

Imi pare rau dar ma asteptam la mai mult de la voi.
M-ati dezamagit complet.
probabil esti mai documentat :)

#87
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Am verificat ieri pe site-ul Telekom acoperirea FTTH in unele orasele si orase..spre surprinderea mea nu aveau..nu vreau sa par rautacios dar le va trebui ani de zile sa poata oferi servicii prin fibra spre deosebire de RDS care au foarte multi clienti.Telekom pierde in fiecare an clienti deoarece atat RDS cat si Orange,Vodafone ofera servicii mai bune..in locul lor eu cablam cu fibra si oraselele sau zonele rurale pentru a opri plecarea clientilor..daca nou sef zice ca va investi 180 de meleoane..acestea sa fie investite in fibra nu in reclame..aceeasi poveste si la Orange..Vodafone nu am sa stiu..dar Orange incepe sa piarda foarte multi clienti..si cu preturi foarte mari si internet foarte putin nu vor reusi sa-i pastreze...

#88
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am mai zis:
Dacă pe Digi.Mobil se vor da mesaje nelimitat național, atunci va deveni o amenințare destul de serioasă pentru ceilalți.

Mesaj scris de pe Huawei P8 lite (ALE-L21) folosind Tapatalk.



#89
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca toti am fi dependenti de mesaje ca tine, Digi ar da faliment.

#90
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Poate ca se pot da, dar nu cu 5 ci cu 7 euro minim.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate