Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Telekom România - acoperire și extindere infrastructura FTTH.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
5887 replies to this topic

#5131
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,768
  • Înscris: 14.10.2008

View PostGhiordi, on 16 aprilie 2019 - 19:28, said:

Sincer daca ar veni digi cu ftth as renunta la UPC, pe motiv: toate pe aceeași factură (tv, net, fix, mobil, poate si energie/gaze)

P.S iti dai seama ca nu am idee ce este pe stalp, doar o mica constatare de la un amator Posted Image . Pt moment digi ofera doar buissness
Gaze nu au, energie electrica da. Eu am totul de la Digi exceptand energia electrica unde reteaua ramane aceeasi chiar daca trec la Digi, iar diferenta de pret nu este mare, deci nu e acelasi business precum trecerea de la sarma ADSL Telekom cu 5 mbps la FTTH de 1000 mbps.

#5132
teogorghin

teogorghin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 12.06.2016

View PostEricJohn, on 15 aprilie 2019 - 15:19, said:

S-a Ăźncheiat primul trimestru din 2019. Unde s-a mai băgat fibră Telekom și unde se extind Ăźn al doilea cvartal?
Am chemat un om de la telekom sa rezolve cu cutia de pe stalp si l-am intrebat de curiozitate, cand va fi fibra optica in Cotnari. El mi-a spus ca anul asta că nu va fi. Si mi-a spus, ce a auzit el, ca anul acesta s-a extins reteaua de fibra optica in Pascani, Harlau, cateva strazi din Iasi. In rural, a spus ca s-a extins reteaua de fibra optica pana la Podul Iloaie.
Pana cand o ajunge la mine... Next-start a ajuns deja cu fibra optica, pe stalp la mine. Urmeaza sa ma interesez ce oferte au, si apoi sa ma mut la ei.

Edited by teogorghin, 20 April 2019 - 20:38.


#5133
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View Postdic_star79, on 01 februarie 2019 - 16:04, said:

Pentru Buzău se continuă extinderea pe zona Berca, Mărăcineni , Posta Câlnău, momentan sunt la stadiul de bugetare. După data de 15 martie o să am ceva concret în privința la o parte din proiecte.

Ce se mai aude pentru Maracineni?

#5134
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
telekom a oprit de mult investitiile in schimb..scoate canale din grila mareste abonamente..da oameni afara ..vinde ce mai poate apoi se alege praful.. nu asteptati fibra !!!asteptati ...

#5135
NXC

NXC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2018
Asteapta FTTH de la Telekom ca sa se aboneze la Orange eventual...
Eu sunt abonat Telekom dar cu prima ocazie o sa ma mut,nu am optiuni acum,la Orange am fost din 2004 pana in 2014 apoi m-am mutat la Telekom cu telefonia,eream abonat la ei din 2009 cu internetul si din 2010 cu televiziunea,am zis sa le am pe toate pe aceas factura.

Nu am mai cautat pe net invormati de mult timp,se spunea la un moment dat ca o sa fie cumparata compania de catre un bulgar...

#5136
ccovidiu

ccovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.11.2005
Daca in urma achizitionarii unui nou televizor doresc sa returnez unul din receivere si sa folosesc un smartcam CI+, acest lucru se poate face pe loc in magazin? Sau este nevoie sa solicit din timp acest lucru?

#5137
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Da , functie de zona , tehnicul poate fi a 2.a zi cu CI smithcamul 5670 - de.mi aduc bine aminte - daca cererea e pina la ora 12 zi precedenta - max. 3 zile . Problema e ca nu toate tv acepta smitcam / vortex , anumite starlight , etc .

- ptr. ftth pe telekom . ptr. orange putin mai dificil putin . Insa tot tehnicul telekom ftth se ocupa si de orange .

#5138
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postccovidiu, on 25 mai 2019 - 11:30, said:

Daca in urma achizitionarii unui nou televizor doresc sa returnez unul din receivere si sa folosesc un smartcam CI+, acest lucru se poate face pe loc in magazin? Sau este nevoie sa solicit din timp acest lucru?
Nu era posibil iptv si dvb-c cu smartcam in acelasi timp.

Suna la call center si verifica inainte.

#5139
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Atentie , insa , daca mai ai de ex. 2 luni din contract , exista marea posibilitate ca cei 2 operatori ftth sa.ti prelungeasca automat contractul cu 2 ani ! Intereseaza.te direct la magazinul firmei , nu la parteneri oro sau telepom ! .

- Pe ftth nu e obligatoriu sa.ti fie montate iptv .

- De la dvbc sau analogic poti trece oricind la smithcam ci+ , . Poti solicita f. De reteaua ta catv , dar contracost (dela analogic la ci+ era anul trecut in jur de 5lei , mai ievtin decit dvbc , iptv - acum nu mai stiu ) .

#5140
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Deci:

Cum mai stăm cu extinderea FTTH?

#5141
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posibil de la căldură să se extindă, însă nu cred că e suficientă această extindere Posted Image

#5142
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View PostGif2D, on 18 iunie 2019 - 08:06, said:

Posibil de la căldură să se extindă, însă nu cred că e suficientă această extindere Posted Image
Sau fiind cald afara se fac extinderi numai subteran si la cei care stau la demisol ca e mai racoare, .... FTTH pentru rozatoare. Posted Image

#5143
Tudor112

Tudor112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 17.06.2018
Bună ziua, în comuna Ungureni, Jud. Botoșani, este fibră optică?

#5144
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Ai de la akta. Telekom???? Nu cred.
De fapt e posibil sa fie cu condiția să fie și în Săveni.

Edited by mariusr1976, 21 June 2019 - 18:19.


#5145
Tudor112

Tudor112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 17.06.2018

View Postmariusr1976, on 21 iunie 2019 - 18:18, said:

Ai de la akta. Telekom???? Nu cred.
De fapt e posibil sa fie cu condiția să fie și în Săveni.
Tu de unde știi?

#5146
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Fiindcă dacă te uiți pe situl akta vei vedea că au și în Ungureni.
Am zis de Telekom ,dat fiind că rețeaua către Săveni trebuie sa treacă prin Ungureni.
Cel mai bine este să întrebi la Telekom. Ei știu sigur.

Edited by mariusr1976, 21 June 2019 - 19:45.


#5147
Tudor112

Tudor112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 17.06.2018
Păi asta e si problema, nici ei nu stiu... dar cand colo pe stalpi sunt niste cutii negre mai lunguietw si putin ovale si pe acolo intra si iese un cablu, si are o eticheta cu Telekom... deci e posibil

#5148
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Cel mai bine este sa te uiți după niște butoiașe negre că acolo se lipește fibra.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate