Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Aviz psihologic pentru electrician

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
eschnneider

eschnneider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2014
De ce este necesar avizul psihologic pentru un electrician, inginer electrician sau cercetător științific electricitate?


#2
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
in ce domeniu vor lucra astia? adica ce firma, specialitate etc

#3
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
La momentul când si-a obtinut diplomele omul poate fi lucid sau ca are controlul trupului sau dar pe masura ce timpul trece se poate degrada atat trupul cat si creierul/luciditatea .

Eu zic ca e necesara oriunde o asemenea evaluare si nu ar trebui sa sperie pe nimeni .

#4
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
eu stiu ca daca lucreaza la inaltime trebuie aviz psihologic, cu test

#5
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Acum medicina muncii cere aviz psi si la lucratorii care dau cu matura si nu e de criticat mai ales in cele calificate , mai ales la un electrician , unora le tremura mana de la bautura .
Lucru grav e ca nu se cere sau nu stiu eu la multi dereglati din functii de conducere ca am vazut multi anormali .

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ca sa creeza birocratie ca sa justifice locurile de munca a plimbatorilor de hartii de la stat.

#7
meuser

meuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 10.03.2016
Poate nu stii , dar  in Romania totul e pe baza de cotizatie , nu poti face nimic daca nu cotizezi la bunastarea multor paraziti din societate .
Orice meserie sau calificare, inclusiv studii si calificari  universitare , nu au nici o valoare si nu o poti practica daca nu cotizezi la tot felul de asociatii conduse de indivizi dubiosi , care nu fac alceva decit sa puna o stampila pe o hartie  contra unei sume de bani (cica contribuie la dezvoltarea profesionala a individuluiPosted Image )

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Trebuie sa faci testul psihologic, asa se vede daca ai discernamant in ceea ce faci pe teren....Posted Image

*Aceasta evaluare este necesara si este chiar normala pentru toate meseriile!

Edited by xmanyacs77, 26 March 2016 - 15:30.


#9
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007
Eu in schimb sunt curios de ce are nevoie de minim 12 clase de scoala o persoana care vrea sa faca un curs de fotograf, coafor, pedichiurist, machior, maseur.
Pai daca omu' vrea sa plateasca pentru a invata o meserie pe care sa o practice si sa traiasca din ea, de ce e musai 12 clase? (Nu-i musai bac'u luat).

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 tfmercedez, on 26 martie 2016 - 16:09, said:

Eu in schimb sunt curios de ce are nevoie de minim 12 clase de scoala o persoana care vrea sa faca un curs de fotograf, coafor, pedichiurist, machior, maseur.
Pai daca omu' vrea sa plateasca pentru a invata o meserie pe care sa o practice si sa traiasca din ea, de ce e musai 12 clase? (Nu-i musai bac'u luat).


Cel mai bine este ca omul sa nu faca nici o scoala, ca se naste invatat si sigur le stie pe toate!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 March 2016 - 18:47.


#11
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006
Cum vrei sa poata invata sa vopseasca unghiile sau sa tunda da nu cunoaste calculul integral si diferential?

#12
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007
Pai este vorba ca invata o meserie, sa presteze un serviciu cu manutele alea doua.  Nimic de scris nimic de tocit. Vede si imita cum se face corect. Pentru ce trebuie 12 clase?

#13
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016

 eschnneider, on 26 martie 2016 - 12:16, said:

De ce este necesar avizul psihologic pentru un electrician, inginer electrician sau cercetător ştiințific electricitate?
Ca sa nu te sinucizi.

#14
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014

 tfmercedez, on 26 martie 2016 - 16:09, said:

Eu in schimb sunt curios de ce are nevoie de minim 12 clase de scoala o persoana care vrea sa faca un curs de fotograf, coafor, pedichiurist, machior, maseur.
Pai daca omu' vrea sa plateasca pentru a invata o meserie pe care sa o practice si sa traiasca din ea, de ce e musai 12 clase? (Nu-i musai bac'u luat).

Pentru ca unele se bazeaza pe niste minime cunostinte dobandite pe parcursul celor 12 ani. Spre exemplu un maseur are nevoie de niste cunostinte de biologie  sau un fotograf de niste cunostinte  de fizica.

Edited by Zinus, 26 March 2016 - 20:17.


#15
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006
Parca ultimul an in care se face biologia este undeva in scoala generala iar optica la fizica tot din generala, nu cred ca se mai reiau si in liceu, sau asa imi amintesc eu dupa aproape 40 de ani!

#16
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

 Zinus, on 26 martie 2016 - 20:16, said:


Pentru ca unele se bazeaza pe niste minime cunostinte dobandite pe parcursul celor 12 ani. Spre exemplu un maseur are nevoie de niste cunostinte de biologie  sau un fotograf de niste cunostinte  de fizica.
Asa, si un machior sau un frizer? O coafeza? Trebuie sa stie latina? Sau filozofie?

#17
delta_d

delta_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 21.10.2011

 tfmercedez, on 27 martie 2016 - 16:52, said:


Asa, si un machior sau un frizer? O coafeza? Trebuie sa stie latina? Sau filozofie?
daca vrea sa stea de vorba cu clientul, nu strica sa stie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate