Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Mega Residence zona Piata Sudului

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
andreidascalu

andreidascalu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2016
Am vazut un bloc nou pe scurtatura dintre Vacaresti spre Brancoveanu.

Din cate stiu este o zona mai scumpa, putin peste bugetul meu, dar ma avantajeaza ca e langa metrou. Daca a mai cumparat cineva acolo il rog sa imi spuna daca merita efortul.

#2
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai cat costa mp?

#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
e proiect sau deja finalizat?

ai vazut oameni venind/ plecand de acolo, adica locatari?

abordeaza unul :)

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
La ce sol e acolo,intrebarea e:dupa cat timp o sa cada???

#5
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

 george_eu25, on 23 martie 2016 - 14:41, said:

La ce sol e acolo,intrebarea e:dupa cat timp o sa cada???


:)))

sincer, si eu ma intrebam asta!  stiam ca solul e cam moale pe acolo, dar cum nu sunt de profesie si am aproape zero cunostinte de constructii, fundatii etc, am zis ca poate zic tampenii

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Or fi alea cu ziduri din bca ?!
Am vazut pe Vacaresti.

#7
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 crisstonne, on 23 martie 2016 - 15:00, said:

Or fi alea cu ziduri din bca ?!
Am vazut pe Vacaresti.
Da de la Ytong.

#8
andreidascalu

andreidascalu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2016
Am dat de siteul lor. Pe site o grasoniera pleaca de la 40.000 euro 30 m.p. utili

O sa sun azi sau maine sa vad ce si cum, pe ploaia asta nu m-as duce pana acolo.

M-ai facut curios george cu solul, am cautat pe Google, se pare ca altele sunt zonele cu probleme http://www.libertate...emurelor-892806 si aici http://www.riscseismic.ro/harta

#9
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Langa blocul ala sunt blocuri din anii '50 si nu au cazut deci solul nu este ca smantana. Mai rau este ca blocul este foarte inghesuit intr-o zona deja inghesuita. Loc de parcare? Intimitate sau iti scuipa vecinii seminte incasa. Daca ai la strada, la tramvaiul de pe oltenitei e crima. In rest zona e ok, cu acces la cele de trebuinta 9gradinita, piata, scoala, metrou, mall, etc.

Acum ceva ani a fost un depozit plafar sau ceva de genul

Locatia: https://www.google.r...m/data=!3m1!1e3

Edited by dreaQ, 23 March 2016 - 16:11.


#10
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Hmmm.... Bun pret... Nu ne-am prins ca esti agent :)))
Voi vindeti apartamente la Piata Sudului la pret de Piata Unirii :))))
Sa imi arati si mie garsoniera aia de 30 mp utili la 40000. M-am uitat si eu putin si ce am gasit mai apropiat a fost una de 27 mp la 41000 euro tva 5% inclus la parter... 1500 euro mp la parter. ieftin

#11
andreidascalu

andreidascalu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2016
@nonameshadow, nu sunt agent, vreau sa cumpar, nu sa vand. Aveai dreptate, era pretul 40 000 fara TVA, cu TVA probabil 42 000, inseamna cred pe la 1400 euro/mp
@dreaQ o sa intreb evident si de loc de parcare, e important sa fie. Probabil pe blocul dinspre strada Martisorului pe care l-am vazut eu nu se aude zgomot de tramvai, pana nu vad/aud la locul respectiv nu am cum sti exact nivelul de galagie. O sa fiu atent ca in poze e un loc de joaca, eu nu am copii si o sa verific cat zgomot fac si aia mici. Si Martisorului e circulata, dar parca nu e chiar la strada blocul. Ma rog, unde stau in chirie acum proprietarul a pus geam tripan, cand inchid fereastra se izoleaza acustic foarte bine. Sa vad si la astia ce solutie au.

@nonameshadow m-ar interesa daca stii ansambluri noi in zona Unirii sau central pe la acest pret, da-mi un link te rog aici sau pe PM, dar nu la apartamente vechi ca nu ma intereseaza, daca fac un efort financiar iau nou.

#12
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Hai ca ma risc:cum mama draq toti cu \5,10 postari vor sa cumpere,vor informatii despre megauri,residenceuri,Posted Image .La mine da cu virgula.

#13
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

 andreidascalu, on 23 martie 2016 - 21:50, said:

@nonameshadow, nu sunt agent, vreau sa cumpar, nu sa vand. Aveai dreptate, era pretul 40 000 fara TVA, cu TVA probabil 42 000, inseamna cred pe la 1400 euro/mp


Ti-am facut eu calculul mai sus. Vine 1500 mp la parter.

Daca ti se pare ok, da-i bataie. Ia vreo 2-3 ca e promotie.

Edited by nonameshadow, 24 March 2016 - 03:09.


#14
andreidascalu

andreidascalu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2016
@nonameshadow ai dreptate, ce mi-ai aratat tu da 1500, la ce ma uitam eu e mai putin. E clar ca o sa aleg doar ce ma avantajeaza, nu stiu de ce e scumpa aia la parter. Am mai vazut asta la unele blocuri puse la strada apartamentele de la parter erau mai scumpe.  Probabil se puteau transforma in birouri sau buticuri, nu cred ca totusi o garsoniera e suficienta pentru asa ceva.

Oricum eu ma uit spre etajele 2-4 in general, de la 5 incolo sa urc scarile cu bicla in mana nu e chiar cool, mai ales cand rotile sunt un pic murdare.

Sunt interesat totusi daca a luat cineva in ansamblul asta, are prieteni care au luat sau l-a vizitat, o parere in cunostinta de cauza. Sincer de oameni care "stiu ei mai bine" sau "le stiu pe toate", dar cand le ceri specific sa te ajute o dau in diverse m-am saturat, am si la job destui. No offense...

#15
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Daca vrei informatii nu le afli pe forum. Iti iei un inginer structurist si te duci si studiezi planuri, beton folosit, fier, etc. Sau te duci si vezi cu ochii tai. Poate unora li se par ok finisajele, pozitia, altora nu. Parerea mea e ca e scump pentru Piata Sudului. Nu l-am vazut la interior. Doar in trecere, de pe sos Oltenitei. Este situat intre blocuri vechi, un pic inghesuit. Alte informatii nu am.

SI pretul de 1500 nu e doar la parter. Daca o sa te uiti toate au 1500 euro/mp. In suprafata utila nu intra balconul.

#16
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Loc de joaca poate în orășelul copiilor

#17
andreidascalu

andreidascalu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2016
@nonameshadow, multumesc, cred ca partea cu inginerul o sa vina dupa ce am vizitat personal si m-am hotarat pe 1-2 ansambluri, e o idee buna.
@bebe_miezu e ceva chiar langa bloc, eu asa am vazut la ei pe site, ceva loc de joaca mic de au facut primarii pe langa blocuri. Probabil se strang cativa copii mici din blocurile imediat vecine, dar si 3-4 copii mici daca se apuca sa tipe fac o gramada de galagie, stiu de la nepotul meu.

#18
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Da, cred ca e un parculet facut de Piedone, cum e peste tot prin sectorul 4, intre blocuri. Si eu am stat cu chirie cativa  ani prin zona, pe Nitu Vasile si la fel era un parculet. Cu galagia te obisnuiesti. Mai rau o sa fie cand o sa reinceapa sa circule tramvaiul 11.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate