Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Forumul Softpedia pe Tapatalk

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004
Am in general probleme cu Tapatalk-ul si forumul Softpedia insa azi am facut-o de oaie si pe un subiect de discutii (mai multe postari in cascada, imi cer scuze), ceea ce m-a facut sa pun pana la urma intrebarea daca si altii se confrunta cu astfel de probleme.
Detalii:

iOS, Iphone6s+, Tapatalk ultima versiune, Vodafone
- periodic (10-15m la fiecare 2 ore sa zicem) apar erori in cascada "Thread error", "post error",
- daca incerc in Safari, nu se incarca site-ul in perioadele acestea

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Acelasi setup, dar pe Orange, dar nu am absolut nici o eroare.
Ce e drept, eu il folosesc doar pt notificari, dar cand dau click pe notificare se deschide aplicatia si chiar nu am vazut niciodata o eroare...

Tapatalk este destul de stufos in metodologie.

Deschizi app, acesta contacteaza serverul Tapatalk, care contacteaza la randul sau o componenta php instalata pe serverul nostru, iar raspunsul vine pe acelasi traseu, desi sunt multe hopuri unde pot aparea probleme.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Cat am folosit tapatalk n-am avut probleme. De obicei il instalez cand sunt plecat mai multe zile fara laptop.

#4
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View PostAdm, on 23 martie 2016 - 13:03, said:

Acelasi setup, dar pe Orange, dar nu am absolut nici o eroare.
Ce e drept, eu il folosesc doar pt notificari, dar cand dau click pe notificare se deschide aplicatia si chiar nu am vazut niciodata o eroare...

Tapatalk este destul de stufos in metodologie.

Deschizi app, acesta contacteaza serverul Tapatalk, care contacteaza la randul sau o componenta php instalata pe serverul nostru, iar raspunsul vine pe acelasi traseu, desi sunt multe hopuri unde pot aparea probleme.

Am constatat si eu ca e stufos la metoda de conectare.
Ceva alternative viabile la tapatalk ar fi?
Desi banuiesc ca nu e de la asta ci de la conexiunea Vodafone, dupa cum spuneam nici in Safari nu merge site-ul cand sunt probleme. O sa mai incerc sa dezactivez adb-erul de Safari, poate tapatalk foloseste webview-ul Safari?!.. dar nu explica de ce e o chestie periodica treaba asta, indiferent de locatie.
Vodafoneul e inca pe 3G pana imi expira contractul luna viitoare si trec pe Orange 4G. Aia ar trebui sa fie solutia finala, infine.

Edited by Cris007, 23 March 2016 - 13:33.


#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Pe Android sunt ceva probleme când încarci ceva.
Eu folosesc Vodafone 2G pe Android și merge bestial.

#6
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
O prostie tapatalk, sincer.

#7
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Eu pe Tapatalk aveam probleme cu incarcarea imaginilor, dar vad ca de la ultimul update s-a rezolvat.

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postreus11, on 23 martie 2016 - 15:57, said:

O prostie tapatalk, sincer.

Eu nu folosesc tapatalk...deloc!Posted Image

#9
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016
Salutare!
Postez si eu in acest thread, pentru ca nu stiu unde sa mai caut, ca sa rezolv problema, pe care o detaliez mai jos:
Folosesc app-ul Tapatalk 7.0.2, pentru android. Incerc sa ma loghez si pe forumul Softpedia, prin tapatalk, dar de fiecare data cand incerc sa introduc userul si parola (valide!) imi apare mesajul "User or password are not valid". Repet, credentialele sunt perfect valide, si reusesc sa ma conectez prin browser... Dupa a 3 a incercare de conectare imi apare mesajul ca trebuie sa reincerc peste 14 minute.
Nu mai stiu de unde sa o apuc. Ce-i drept in app-ul Tapatalk, atunci cand introduc parola de logare in Softpedia, nu ma lasa sa o vizulizez (activare parola in clar).
A mai avut cineva asemenea probleme?

Mersi de raspuns.

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,937
  • Înscris: 02.09.2005

View PostTendor83, on 12 iulie 2017 - 20:32, said:

Salutare!
Postez si eu in acest thread, pentru ca nu stiu unde sa mai caut, ca sa rezolv problema, pe care o detaliez mai jos:
Folosesc app-ul Tapatalk 7.0.2, pentru android. Incerc sa ma loghez si pe forumul Softpedia, prin tapatalk, dar de fiecare data cand incerc sa introduc userul si parola (valide!) imi apare mesajul "User or password are not valid". Repet, credentialele sunt perfect valide, si reusesc sa ma conectez prin browser... Dupa a 3 a incercare de conectare imi apare mesajul ca trebuie sa reincerc peste 14 minute.
Nu mai stiu de unde sa o apuc. Ce-i drept in app-ul Tapatalk, atunci cand introduc parola de logare in Softpedia, nu ma lasa sa o vizulizez (activare parola in clar).
A mai avut cineva asemenea probleme?

Mersi de raspuns.
Nu cumva iti cere sa introduci user-ul si parola de tapatalk?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate