Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#991
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Ohh da... înghesuite tare... asa se construiește în Bv!!!...nu doar la MAURER. Ce sa mai vb despre blocurile de la urban cele mai vechi cu cele din Pentha....sunt buza in buza... la fel cele 4 deja construite de Isaran, aceeași situație va fi intre Urban-Maurer-Isaran... distanța dintre blocuri va fi doar strada, plus un rand de parcare "daca" pe fiecare parte... Cei de la Top City se plâng că nu pot sta intre blocuri din cauza curentului care ciclrcula printre blocuri, unde mai pui ca abea au construit 6/22 blocuri cum are întreg proiectul la ei. Asa se construiește peste tot din păcate... poate vor fi mai norocoși cei care se vor muta in blocuri cu etaje mai putine...gen Maurer Residence II unde blocurile au 4 sau 2 etaje... nu avem prea mult ce face....asta e sutuatia

#992
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Cum nu aveti ce face ? Banii sunt la voi...

#993
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Adevarat... eu nu ma plâng; nu imi place ca sunt atat de îngrămădite, dar asta am știut de la început. Tocmai pentru acest fapt eu m-am interesat inainte ce cumpăr, unde, si ca poziție, si confort. Am ales un apartament orientat spre S-V ca sa fie însorit si la un etaj superior. Blocul catre care voi avea vedere este mai mic, deci nu imi va optura priveliștea, iar apoi sunt acele case deja construite. Ma consider norocos ca am găsit un astfel de apartament si sunt mulțumit de alegerea făcută. Întârzieri cam mari, dar sper sa merite. Daca cineva a citit cu atenție Antecontractul, si s-a interesat asa cum trebuie înainte sa cumpere, sunt convins că acela nu se va plânge pe forum sau Facebook din orice. Ca sunt atatea "nemulțumiri" banale care daca ar fi știut ce cumpara, ar fi citit s-ar fi interesat inainte, ar avea răspuns la multe din problemele enumerate pe aici.
Si daca cumva ești inca Happy si nu te plangi...ești atacat ca esti unul de-al lor... nu ca ai fi vre-un rătăcit cumpărător mulțumit de alegerea făcută...
Sa ne mutăm cat mai curând cu toții, si sa fim mulțumiți îmi doresc...
O zi faină sa aveți...

#994
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Se pare ca au reluat lucrările pe șantier începând cu M9. Chiar acum se toarnă o placă peste M9-M10.

#995
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017

View PostRaducuAndrei, on 14 martie 2018 - 16:43, said:

Se pare ca au reluat lucrările pe șantier începând cu M9. Chiar acum se toarnă o placă peste M9-M10.
O veste buna...Multumim.

#996
calinush84

calinush84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.06.2013
Stie cineva la ce etaj au ajuns la M9-M10?

#997
mirelzamfir

mirelzamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.10.2011
M9 si M10 au ajuns cu placa de beton deasupra etajului 4.

#998
Rujebogdy

Rujebogdy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2016
Buna ziua. Destul de liniste pe forum in ultima vreme.
Stiti cumva stadiul lucrariilor la M6 va rog frumos?

#999
Costi14

Costi14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2016
Intrebare ... a facut cineva contractul de vanzare cumparare in blocul blocul M3 ??? De ce se intarzie cu actele stie cineva ???

Edited by Costi14, 15 April 2018 - 17:59.


#1000
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Dar am vazut ca sunt multe familii mutate deja in M3 - s-au mutat fara CVC?

#1001
Costi14

Costi14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2016
Sunt mutate dar inca nu sunt facute contracte de vanzare cumparare , sau cel putin asa sunt eu  , nu inteleg de ce se intarzie cu actele !

Edited by Costi14, 16 April 2018 - 08:33.


#1002
Costi14

Costi14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2016
?

#1003
Costi14

Costi14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2016
Se pare ca nu mai este nimeni pe aici 😂

#1004
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Am fost pe șantier... M9 M10 mai lipesc doar 2 etaje la fel si in M12 si M13. M11 si M14 construite integral. M11 lipsește zidaria le ultimele 2 etaje. Sperăm la întârzieri cat mai mici...

#1005
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Ce se intampla cu M11?
De cel putin o luna de zile pare in acelasi stadiu. Cele doua etaje de sus sunt tot neterminate de cel putin o luna.
Poate ca se lucreaza inauntru dar de cate ori am fost in ultima vreme miscare acolo nu am vazut.
In jur intradevar se lucreaza, se ridica etaj dupa etaj, se betoneaza, dar M11 sta pe loc.
A constatat oare cineva responsabil cu constructia, ca lucrarile sunt prea avansate acolo decat trebuia?
In 30 iunie 2018 ar trebui sa ni se inmaneze cheile, sa ne strangem mainile si familiile noastre sa inceapa sa locuiasca acolo cu speranta, pace si liniste. Asa ar trebui sa se intample intre doi parteneri corecti si responsabili (vanzator-cumparator).
Repet: S-a incetinit si mai mult intensitatea lucrarilor in M11 sau observatia mea e gresita?

#1006
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Salut
Si eu tot in M11 am. Ne-am bucurat tare cand am văzut că structura la M11 era terminată si M9/M10 aveau doar un etaj... Dar mi-am amintit povestea de la M6 care la fel a fost mult mai avansat decat M4/M5 dar tot la rând se va face recepția. Deci eu zic sa nu ne îngrijoram ca oricum recepția va fi dupa M9/M10.
Văzând că celelalte blocuri din jur sunt ridicate, nu ma face decât să mă bucur; in curând vor termina de ridicat tot ansamblul si atunci vor rămâne doar cu fațadele si interioarele...poate asa se poate amenaja si zona verde si parcarile, si daca suntem norocoși sa si asfalteze... Asta in cazul in care nu vor muta muncitorii in complexul II. Hahaah

#1007
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Eu am stiut ca predarea M9 si M10 este in 30.07.2018 si dupa, deci dupa M11 (nu are legatura cu numerotarea M).
Poate ca stiu eu gresit.
P.S. M am bucurat cand am vazut ca s a schimbat parca ceva si lucrurile se misca altfel.

#1008
alonso1

alonso1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2017
salut , se pare ca sunteti f optimisti . :) nu va faceti sperante pt anul asta  . eu am in M8 . ( receptia in decembrie 2017 trebuia ) . si dupa ce am studiat prin zona stadiul . se pare ca o sa fie abia prin septembrie 2018 (M8 ) /. apoi vine M7.( posibil pe la craciun cine stie  ), si restul .. deci mai mult ca sigur toate or sa aiba intarzieri de 8 luni peste ce scrie in contract .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate