Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#937
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
+ 90 de zile lucratoare :)

#938
GabiTataringa

GabiTataringa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.10.2017
lipsa autorizației de construcție nu intra in lista evenimentelor eventuale întârzierii cu 90 zile lucrătoare. cunosc contractul, cu ochii deschisi l am semnat

#939
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Aprob... este specificat in contract

#940
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Wait...what? Lipsa autorizatiei de constructie? Din cauza aia au stat cateva luni? Deci...ok...dar totusi era un termen + 90 zile lucratoare....din cauza vremii sau nu stiu ce...

#941
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Deci pentru M3 predarea la sfarsit de noiembrie... Era sfarsit de august, apoi spetembrie, apoi octombrie, acum noiembrie ..... urmeaza decembrie si tot asa mai departe in p***** masii

#942
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016

 ionicaionel, on 23 octombrie 2017 - 16:33, said:

Deci pentru M3 predarea la sfarsit de noiembrie... Era sfarsit de august, apoi spetembrie, apoi octombrie, acum noiembrie ..... urmeaza decembrie si tot asa mai departe in p***** masii
Scuzati-mi exprimarea

#943
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Autorizația ca Autorizația... Dar lipsa de muncitori nu o vede nimeni? Pentru avg3 au importat estimez eu cam 100 de asiatici și de când au ajuns ăștia șantierul a luat viteza.

Ironia sortii. Romanii pleacă în vest și cu banii de acolo își cumpără case în românia... Case construite de asiatici. Asta da efect al globalizării.

#944
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Asa de curiozitate, m ar interesa parerea cuiva care a vazut apartament la maurer si la avantgarden, daca calitativ exista vreo difrenta intre cele doua (calitatea materialelor, finisaje, etc.).

#945
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
S-a dat drumul la gaz in M1 și M2.Alo,,conducerea !! Deja lumea incepe sa se mute în noile locuințe. Ziua nu mai încap mașinile în cele câteva parcări amenajate.La fel și după ora 18 când ajunge lumea acasă.De 2 luni s-au stagnat lucrările la amenajarea parcărilor.De la M2 și M3.Iarna este după colț.Cand va apucați de amenajarea parcărilor ???????

#946
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Mdaa... măcar de s-ar amenaja parcarea subterană...asta ar mai salva spațiul pentru 20 de mașini...
A mai fost cineva pe șantier? Care este stadiul lucrărilor?!

#947
RaducuAndrei

RaducuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.08.2017
Se pare ca M4 a prins culoare!  M7 are 3 etaje, M11 aproape 4 etaje și el. Având în vedere ca M11 va avea doar 6+1, in iarna asta vor avea unde sa lucreze la interioare .... M4 M5 M6 M7 M8 ȘI M11...

Attached Files



#948
Bogdanov82

Bogdanov82

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2017
Am observat conform Storia ca apartamentele de la Maurer sunt unele dintre cele mai scumpe per metru pătrat. Sa ne bucure aspectul asta sau ... ? Ma refer la calitate-preț.

#949
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
M4,5,6 cand au termenul de predare?
Sunt curios daca s a mai recuperat din intarzieri fata de primele trei.

#950
Laurentiu1978

Laurentiu1978

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Buna ziua, sunt nou pe forum si as vrea sa-mi spuna cineva care a cumparat apartamentul încă din stadiul de proiect, ce suma de bani a trebuit să achite la incheierea precontractului si daca compania v-a pus la dispoziție anumite documente care atestă veridicitatea proiectului gen titlul de proprietate asupra terenului și, sau autorizația de constructie?

#951
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Buna. Eu am platit 5% cat e prima casa si am facut antecontractul la notar. cam acestea au fost actele pentru inceput din ce tin minte.

#952
Laurentiu1978

Laurentiu1978

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Ai platit 5% si ai mers doar pe incredere inteleg. Multumesc mult pentru raspuns. Am intrebat pentru ca sunt si eu interesat dar de cand am citit tot acest forum am ceva indoieli cu privire la incredere si nici nu locuiesc in tara sa fiu mai aproape de miezul problemei.Stiu ca ai asteptat ceva timp pentru receptie asa ca te intreb, e totul in regula, esti multumita in general lasand la o parte intarzierea?

#953
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sincer vorbind, Maurer e un dezvoltator mare, sa dea faliment e putin probabil. Da, sunt multumita si tot ce am zis ca si modificari, toate “ problemutele” s-au rezolvat prompt. Doar intarzierile m-au deranjat insa pentru acestea exista penalizarile :)

#954
Laurentiu1978

Laurentiu1978

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Ok, am inteles. Multumesc inca o data. Toate cele bune!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate