Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#91
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
@Iulia, ai vazut asortimentul de finisaje ? In ce suma ti sa zis sa te incadrezi (si de cate camere e apartamentul daca nu e secret desigur). Te incadrezi OK in suma sau e nevoie sa mai pui si din buzunar :)

#92
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
@ionicaionel, mi-a fost trimis catalogul pentru a-mi alege finisajele insa nu am avut timp sa discut cu ei sa facem o programare. Presupun ca mi se va spune la fata locului in ce suma sa ma incadrez si ce pot pune cu bani si ce nu. In catalog sunt vreo 6 tipuri de parchet, gresie faianta si sunt si anumite modele care au preturi . Insa din cate mi-au spus anumiti prieteni din av3, ai dreptul la 3-4 placi cu model pentru bucatarie si pentru baie nu stiu, sincer. Imediat ce o sa facem programarea si voi merge, revin cu detalii. Apartamentul este cu 3 camere, tip penthouse( daca ajuta cu ceva). Desigur, daca nu o sa imi placa ceva atunci cand vor face proiectul 3D , voi lua in calcul sa pun si din buzunar. Momentan nu imi doresc sa fac asta.

#93
Dinerovich

Dinerovich

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2016
Mai am 1 an si 2 luni de promisiune de garantare....and counting downPosted Image

#94
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Și eu 1 an și 3 luni

#95
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Sper ca cei de la Maurer sa tina cont ca la oameni le expirar promisiunile.... altfel va fi naspa

Mai are cineva informatie despre cand incep lucrarile... aveam informatia ca incep saptamana aceasta dar vad ca se termina si nimic

Edited by ionicaionel, 08 June 2016 - 22:38.


#96
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
A crescut iarba inclusiv pe mormanul de pamant scos de la fundatia primelor blocuri. Nici o miscare (am vedere spre santierul Maurer Reaidence).

#97
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Informația e ca încep lucrările la M1 săptămâna viitoare, nu asaptamana asta. Au spus duminica, ca mai durează o săptămână.

#98
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Iulia, crezi ca M1 se face inainte de M2 tinand cont ca au aceeasi fundatie? Eu nu ma pricep la constructii dar tinand cont ca sunt lipite unul de celalalt nu stiu daca este posibil. Timpul se scurge si peste tot se lucreaza, doar in locul unde mi-ar placea sa vad cea mai multa activitate este pace si liniste, mai creste o buruiana. Macar de mai ploua, asa as fi avut un motiv sa nu mai ies din casa sa ma uit la macaraua aia care sta intepenita de cateva luni.

#99
speedy151

speedy151

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.05.2016
@cpaul Ultima data cand am vb cu cineva de la Maurer mi s-a spus ca se va suplimenta forta de munca pentru M1 iar M2 va fi intarziat o perioada.

p.s:
Macaraua aia e tare enervanta.

#100
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
Complicata situatie:
M1-M2 finisare in decembrie 2016
M3 in mai 2017
M4-M5 in iulie 2017

Daca se intarzie cu M1 respectiv M2..... Cum ramane cu M3-4-5 care la fel au niste promisiuni de creditare

#101
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Da, se va face intai M1. Daca mergi sa vezi, M2 nu are fundatia turnata ca M1. Au spus ca intr-adevar vor fi intarzieri de cateva luni la M2. Se va trage tare intai sa termine M1

#102
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
@Iuliailie - se pare ca esti parte a,, organismului'' numit Maurer Imobiliare. Tu mergi pe la consilierii de vanzari, stai de vorba cu ei si evident ca si angajati ai lui Maurer respecta o politica pe care tu nici macar nu o banui. Ai fost vreodata la Sibiu si ai urmarit cumva evolutia de acolo a lucrurilor in ceea ce priveste modul in care construieste Maurer? Cu siguranta nu ai fost si nici nu stii despre ce este vorba. Daca nu stii ti-o explic eu: Maurer este extrem de punctual in absolut tot ceea ce face. Nu accepta niciun fel de intarziere. In Sibiu lucrarile s-au sistat de ceva timp. A inceput santierul in Brasov. S-a sistat si el.

Ma repet: candva ai facut afirmatia ca la 01.06.2016 reincep lucrarile. Ai primit si ai oferit la randul tau informatii ce produc confuzii. Acum ele se vor adanci si mai mult daca saptamana viitoare lucrarile nu reincep.

Maurer nu cred ca este omul care sa-si puna problema ca hartiile i-l pot impiedica. Stau dovada lucrarile de pana in prezent. Cand iti creste iarba printre materiale este o problema, iar eu imi doresc ca toti cei care au contractat apartamente la el, sa-si inaugureze cu mare placere locatiile la timp sau la timpul mentionat in antecontracte.

In rest Pace tuturor !

#103
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
@ Too, ti-ai achizitionat apartament la Maurer? Sau pur si simplu stai, citesti si raspunzi ? Eu tind sa cred ca tu ai apartament in alta parte si din lipsa de ocupatie mai scrii pe aici. Apartamentele sunt vandute pana la M4 inclusiv. Crezi ca ar risca sa vanda apartamentele daca ar avea probelme' legale" cum spui tu? Si MAURER nu a dovedit ca nu e punctual. Inca nu e decembrie + posibile 60/90 zile intarziere( dupa cum scrie in contract) sau suntem in perioada aceea si nu imi dau seama? In cazul in care vor intarsia mai mult de atat, ei sunt obligati ( cel putin la mine in ctr e asa) sa achite penalizari pentru fiecare zi intarizere. In avantgarden 3 inca se lucreaza ( de zori chiar) si apartine tot lui Maurer. Isaran inca nu a primit autorizatia insa lucreaza( pentru ca isi asuma). Eu zic sa stai linistit si sa nu mai porti de grija lui Maurer. Si da, sunt parte a " organismului" Maurer pentru ca acolo mi-am cumparat casa si ca orice om, cred ca ce mi-am luat e cel mai bun. Si cu asta am spus tot. O zi faina, fara griji.

#104
eidosxp

eidosxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.01.2010
Sustin pe Too!
Iuliailie esti suspecta - mirosi a troll!
Peace

#105
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
M1 si M2 vor fi lipite si fundatia este gata pentru amandoua, doar la M3 este sapata doar groapa pentru fundatie. Ca dovada uite-te la poza Posted Image

Attached Files


Edited by mitzanumax, 09 June 2016 - 14:54.


#106
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Rămân uimita de oameni pe zi ce trece mai mult. De acum înainte nu voi mai spune absolut nimic pentru ca nu am cui. Aveți numerele de telefon, puteți suna de acum înainte. Sănătate!

#107
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Nu te supara, dar ai avea mai multa credibilitate daca nu ai spune la fiecare 2-3 postari ca Isaran nu are autorizatie, dar totusi construieste. Ai spus chiar si de Urban Invest ca nu are autorizatie. Nu cred ca e nimeni nebun sa construiasca un bloc fara autorizatie, mai ales intr-un loc atat de monitorizat.

#108
Dinerovich

Dinerovich

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2016
Salut,

Eu le-am trimis mesaj pe Facebook (cauta Maurer Residence) si mi-au raspuns ca inca nu au autorizatie si ca "in cel mai scurt timp vor reincepe lucrarile".  Nu am cerut un termen, pentru ca nu vreau sa ma amagesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate