Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#73
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Am trecut acum pe la ei și nu e nicio mișcare pe acolo. Am observat ca la Urban se lucrează și acum. Au ridicat 2 etaje pana au primit autorizația, din cate am văzut. Nu știu ce anume se întâmplă la Maurer.

#74
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Blocul ala pe care l-ai vazut la Urban are autorizatia primita de mult. Acum recent au primit autorizatie pentru cele doua blocuri noi care sunt abia la sapaturi.

#75
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Am înțeles. Probabil am înțeles eu greșit. Contează sa se apuce și Maurer.

#76
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Am fost acum la ei și au spus ca în aproximativ o săptămână de vor apuca. Haideți sa nu ne mai facem griji ca va fi totul ok :)

#77
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
@IuliaIlie - acum ceva timp in urma spunea-i ca la 01.06 se vor apuca de treaba. Dupa cum se observa nu se misca si nici nu se va misca nimic in urmatoarea perioada.

#78
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Este părerea ta. Ți-o respect.

#79
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Eu cred ca nici ei nu stiu cand vor incepe constructia. Si pentru a mentine un anume nivel de liniste si satisfactie a clientilor nu spun nimic. Pentru ca daca ar avea probleme (sigur au) si le-ar spune, ar creste nesiguranta mai mult.

#80
Dinerovich

Dinerovich

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2016
Asa ca chestie, ce se intampla daca nu termina lucrarea in decembrie 2016 cum ar trebui? Stiu ca parca au un termen de 3 luni , ca marja de "eroare". Daca trec si astea, ii trage cineva la raspundere? Sau li se  "rupe"... dau banii inapoi(in cel mai fericit caz) si atat! Cine a luat prin prima casa depinde mult de respectarea cat de cat a termenului, pentru ca altfel pot pierde creditul/promisiunea de garantare.

Dupa mine, sunt cel putin 3 luni pierdute. Cat de bine poate fi? Si daca fac lucrul pe repede inainte, iarasi...cat de bine poate fi? Termenul de "decembrie" nu cred ca l-au fixat pentru finalizare,  stiind ca in iunie inca nu vor avea autorizatie sau ce naiba nu au. Deci lunile astea trecute, conteaza!

Asta cu "totu va fi bine", e vrajeala. Poate va fi bine, poate Nu!...Dar cand va fi bine? ... Oricum, mai tarziu decat trebuie, asta e clar.Posted Image

#81
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Se pare ca tu "cpaul" ești cel care le știe pe toate :)). Dinerovich, eu zic sa discuți cu ei pentru a ți clarifica fiecare întrebare pe care o ai. În ceea ce privește penalizările, poți citi antecontractul, dacă ți-ai cumpărat de la ei apartament.

#82
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008
Sincer si eu incerc sa gandesc pozitiv si sa spun ca o sa fie totul ok :)

#83
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
@IuliaIlie nu am cum sa le stiu pe toate incerc doar sa imi explic de ce nu dau o data exacta. Tinand cont de seriozitatea investitorului, eu sunt optimist ca vor incepe si vor termina la timp in cele 3 luni stipulate in contract.

#84
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
cpaul, "Pentru ca daca ar avea probleme (sigur au) si le-ar spune, ar creste nesiguranta mai mult." acestea sunt cuvintele tale. Eu de fiecare data cand am avut neclaritati, indoieli, am mers la ei . Ieri mi-au spus destul de clar ca nu vor merge in paralel M1 cu M2 pentru ca nu vor sa faca ceva prost. E posibil( nu e sigur) la M2 sa fie cateva luni intarziere. Voi nu stiu daca ati observat ca si Isaran ( nu vorbesc de rau pentru ca acolo am vrut prima data apartament) nu au obtinut nici ei pana acum autorizatia, insa construiesc, Fiecare isi asuma. Eu prefer sa mai astept, sper sa fie totusi gata pana imi expira promisiunea de garantare. La fel doresc si celorlalti.

#85
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Iulia, din moment ce nu primesc nici un raspuns clar cand incep sau cand vor termina constructia, singura concluzie a mea este ca sigur au mici probleme. Normal ca imi doresc sa se inceapa odata, si asa multe semne de intrebare dispar. Cred ca multi care citesc acest forum si au achizitionat un apartament intr-unul din blocuri au sunat la ei si au primit exact aceleasi raspunsuri pe care le-am primit si eu. Asa ca nu cred ca ai vreun motiv sa ma judeci atunci cand spun ca sigur au probleme. Ce fel de probleme au? habar nu am. Eu sper doar sa si le rezolve si sa inceapa odata constructia.

#86
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Problema pe care o au este cea de "hartogaraie" daca pot spune asa. O sa mai vorbim peste ceva luni cand ne vom face vecini :)

#87
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Am auzit niste zvonuri, sper ca sunt doar zvonuri ca s-a pus sechestru pe anumite conturi ale lui Maurer si firmele sale.

#88
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Păcat. Acum va trebui sa construiască în continuare din alocațiile copiilor. Eu zic sa lăsăm zvonurile.

#89
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Nu prea cred eu in zvnonurile astea. Crezi ca nu exista o armata de jurnalisti care stau geana pentru stiri de acest fel? Crezi ca daca s-ar fi intamplat asa ceva nu ai fi gasit pe prea maritul google?

#90
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sa fim seriosi.Zvonuri sunt si vor fi intotdeauna. El de aceea investeste in tot ce prinde(+ concursuri, concerte, fotbal etc), pentru ca I s-a pus sechestru pe bunuri? Deja stiu ce finisaje sa aleg:D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate