Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#703
andrei864

andrei864

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.02.2017
Am luat legatura cu Horatiu Buclea  consilieru financiar de la Maurer in legatura cu promisiunea de garantare care urmeaza sa-mi  expire  din cauza ca Maurer nu a reusit sa ridice cladirea in termenu indicat .. si lam intrebat cine o sa- mi plateasca taxa pt. Scrisoarea de garanare...
Mi sa zis sa depun o cerere ca sa fiu despagubit... in vedera achitari noi taxe la Banca ...
Sunt curios ce o sa se intample o sa plateasca taxa... !!!

#704
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
1. M ar interesa, daca puteti sa mi spuneti care sunt termenenele de predare a apartamentelor in M1, M2, M3 (datele asa cum scrie in contract).
Vreau sa vad cat s a intarziat.
2. A doua intrebare ar fi daca receptia apartamentului inseamna si CF rezolvata sau se mai asteapta inca 2 luni pt asta.
3. In afara de CF mai este nevoie de vreun alt act cu durata de eliberare lunga pt depunerea dosarului Prima Casa?
Multumesc.

Edited by Batix, 14 June 2017 - 15:17.


#705
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Hurray...!!!
A inceput receptia apartamentelor in M1 !!!

Sa va bucurați de ele. Intr-adevar vi se va schimba viata! :)

Speram sa vi ne alăturăm cat mai curând ca sa intregim comunitatea!!!

Sa fie in ceas bun! Felicitări

#706
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Wow...in sfarsit
Cei din M1 va asteptam aici pe forum cu detalii, amanunte....

#707
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Am văzut azi în aeroport la sosiri cam 20 de asiatici (nu pot garanta ca sunt sau nu chinezi) îmbrăcați cu uniforme pe care scria ... Ați ghicit. Maurer imobiliare.

Și uite asa pt ca avem o tara condusa de hoți o sa ii plătim pe alții sa muncească în locul romanilor plecați din tara. Deci banii aia în loc sa rămâna în economia românească vor pleca la dracu în praznic.

Măcar poate se respecta termenul de predare.

#708
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Hahahhaha
Asa zic si eu... poate asa se respectă termenii de predare; sa nu uitam ca mulți români sunt aici...acasa... doar ca nu prea sunt interesați să lucreze ... sa aducem asiatici...țările din Vest au avut doar de câștigat de pe urma extracomunitarilor. Gândiți-va cati bani au lăsat doar românii in Italia Spania UK Franta sau Germania pe chirii, impozite, mancare etc...
Asiatici nu au nicio vina; au doar voința si chef de lucru. In Poiana Brasov se lucreaza de câțiva ani cu asiatici in unele hoteluri... deci eu unul sunt de acord.

#709
mirelzamfir

mirelzamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.10.2011
Atât timp cât sunt serioși și dornici de muncă, prin asta grăbind finalizarea apartamentelor, ma bucur de această veste.

#710
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Chiar.ma bucur siu eu de asiatici aia, macar avanseaza daca se apuca....
Sa scrie deja la aeroport Maurer Residence pe spatele lor e haios :))
...ma.gandesc ca era ceva de genu "get out of the way ca in 2 luni predam toate apartamentele"


Sau Maurer Residence Constanta?

#711
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Poate era echipa, Fcm .Brașov.Sa nu uitam ca Maurer este sponsor la echipa orașului.😇

View PostCipriCipBv, on 16 iunie 2017 - 16:22, said:

Hahahhaha
Asa zic si eu... poate asa se respectă termenii de predare; sa nu uitam ca mulți români sunt aici...acasa... doar ca nu prea sunt interesați să lucreze ... sa aducem asiatici...țările din Vest au avut doar de câștigat de pe urma extracomunitarilor. Gândiți-va cati bani au lăsat doar românii in Italia Spania UK Franta sau Germania pe chirii, impozite, mancare etc...
Asiatici nu au nicio vina; au doar voința si chef de lucru. In Poiana Brasov se lucreaza de câțiva ani cu asiatici in unele hoteluri... deci eu unul sunt de acord.

Te-ai bucura pe apartamentul tau sa se de-a probă de lucru ?? Pt.angajare ? Eu cred că în baia mea s-a dat proba de lucru.La cat de bine este pusă faianța!Dar am mai spus.La recepție vor fi date cărțile pe față.😪La calitate și manoperă. etc.

#712
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Nu doar ca nu imi doresc sa se dea proba de lucru la mine in baie, dar nici nu accept. Am incredere in persoane chiar daca sunt asiatice. Nu subestimez pe nimeni si nici nu ma gandesc ca cei mai buni meseriași de pe mapamond la Brașov se gasesc. Nu ma interesează cine imi vor face finisarile...ziua receptiei o astept;...dupa, daca nu voi fi mulțumit voi lua deciziile referitoare la situatie... s-a tot vorbit ca balcoanele nu au scurgere, ba ca prizele nu sunt duble in bucătărie ba de balcoane ca nu sunt zidite....si  toate acestea s-au dovedit a fi false. Doar pentru ca MAURER are aceste întârzieri (cu care NU sunt de acord), nu ii subestimez... cum am mai zis i-am ales, stiu ce am semnat si nu ma plâng, iar la sfârșit nici compromisuri nu voi face la calitatea finisarilor sau a apartamentului. S-a văzut clar ca unii nu au citit nici contractul cu atenție dar au început să scrie și să fie nemulțumiți aici pe forum.

Cat despre asiatici.... WELL DONE MAURER...

Sau vorba lui Kal-el5...  sa fi fost pentru MAURER Residence Constanța?

:)))
Hopefully No...

#713
brasov123

brasov123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.11.2016
TESIA - nu la receptie se dau cartile pe fata pentru ca in acel moment nu prea mai ai ce face, trebuia mers mai des pe santier si insistat putin, va recomand tuturor sa mergeti la orele pranzului la cantina de la Auchan si sa vorbiti cu muncitorii, ati ramane surprinsi cate puteti afla despre calitate si modul cum se construieste.


Faza cu muncitorii asiatici v-am spus-o in urma cu cateve luni, dar nu cred ca ce ai vazut la aeroport erau muncitori pe santier, muncitorii asiatici se aduc pentru a scadea costurile= marirea profitului si nu cred ca cei de la Maurer o sa pun prea mult accentul pe calitatea vietii lor, cu atat mai putin sa le trimita direct in Asia haine inscriptionate cu logo-ul companiei.

Cei de la Maurer s-au extins prea mult ( Avantgarden, Constanta, Sibiu, Tg.Mures,Iasi), probabil incearca sa prinda cat mai mult din boom-ul asta imobiliar care o sa se sparga la un moment dat( oricine a studiat doar putin economia stie asta). Problema este ca au cam uitat de noi, care am investit in ei si ne tot amana, se zgarcesc la calitate si asa ne trezim cu niste locuinte

View PostCipriCipBv, on 16 iunie 2017 - 20:35, said:

Nu doar ca nu imi doresc sa se dea proba de lucru la mine in baie, dar nici nu accept. Am incredere in persoane chiar daca sunt asiatice. Nu subestimez pe nimeni si nici nu ma gandesc ca cei mai buni meseriași de pe mapamond la Brașov se gasesc. Nu ma interesează cine imi vor face finisarile...ziua receptiei o astept;...dupa, daca nu voi fi mulțumit voi lua deciziile referitoare la situatie... s-a tot vorbit ca balcoanele nu au scurgere, ba ca prizele nu sunt duble in bucătărie ba de balcoane ca nu sunt zidite....si  toate acestea s-au dovedit a fi false. Doar pentru ca Maurer are aceste întârzieri (cu care NU sunt de acord), nu ii subestimez... cum am mai zis i-am ales, stiu ce am semnat si nu ma plâng, iar la sfârșit nici compromisuri nu voi face la calitatea finisarilor sau a apartamentului. S-a văzut clar ca unii nu au citit nici contractul cu atenție dar au început să scrie și să fie nemulțumiți aici pe forum.

Cat despre asiatici.... WELL DONE MAURER...

Sau vorba lui Kal-el5...  sa fi fost pentru Maurer Residence Constanța?

Posted Image))
Hopefully No...
Cine v-a spus voua ca la receptie se mai sta la discutii? In ziua receptiei poti sa faci cat scandal vrei,  semnezi receptia pe ce ai semnat in contract ( de ex. faianta in baie, ai faianta in baie sa fii sanatos, nu conteaza ca o sa-ti cada peste doi ani pentru ca Dorel lucra mai ieftin si renta pentru Maurer). Nu semnezi receptia, se desface contractul si Maurer iti da banii inapoi pe ce ai achitat, iar apartamentul il vinde intr-o saptamana la un pret chiar mai mare.

#714
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Sa nu uitam ca din  anul 2016 constructorul este obligat la o garanție pe lucrare sa fie 5 ani. Așa zice legea. Psihologie.Am mers săptămânal pe șantier . Tocmai de acea am spus că fac lucru de mântuială.La ce mă refer?? Va veți convinge fiecare singuri cei,care ați cumpărat apartamente rezidentiale.Sunt niște standarde de calitate pe care trebuie obligatoriu constructorul sa le respecte.Chestia că îți dă banii înapoi și la revedere il vinde la altul,, în secolul asta ,nu sta in picioare.Iti garantez.😋

#715
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Probabil ajută mai mult asa cum spui tu...mers pe șantier mai des in perioada finisarilor si insistat mai mult. Dar in cazul in care apartamentul nu va fi asa cum trebuie sa fii convins ca nu o sa semnez.  Prefer banii inapoi. Nu o sa imi bat joc de mine însumi la o sumă de 100de mii...nici gând.

#716
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Lord Hades a zis ca a vazut azi asiatici in aeroport...nu acum cateva luni...

#717
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Între timp s-a  făcut ieri. Nu scria dacă sunt pt Bv sau alt oraș. Din păcate aveam prea multe bagaje sa le fac poza.

#718
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014

View Posttesia, on 16 iunie 2017 - 21:10, said:

Sa nu uitam ca din  anul 2016 constructorul este obligat la o garanție pe lucrare sa fie 5 ani. Așa zice legea. Psihologie.Am mers săptămânal pe șantier . Tocmai de acea am spus că fac lucru de mântuială.La ce mă refer?? Va veți convinge fiecare singuri cei,care ați cumpărat apartamente rezidentiale.Sunt niște standarde de calitate pe care trebuie obligatoriu constructorul sa le respecte.Chestia că îți dă banii înapoi și la revedere il vinde la altul,, în secolul asta ,nu sta in picioare.Iti garantez.��
Ok. Daca ai vazut ca faianta din baie e pusa in bataie de joc....de ce n-ai cerut sa se remedieze??? Astepti momentul in care probabil vei fi refuzat? Daca vedeti probleme in timpul finisajelor, cereti sa se remedieze problemele pana se pot face.

#719
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
Pai care a zis mai sus ca da o suta de mii pe un apartament?Ia-ti frate casa ca esti mai castigat, faci un gratar in curte...Stai pe pamant...Nu te mai streseaza vecinii cu copilul...Cu strigate...

#720
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Servus. Stiti cumva daca functioneaza liftul in M1? Ma intereseaza sa zica cineva care a fost acolo, nu dat cu presupusul. Multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate