Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#613
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Vom vedea.Normal asa trebuie sa fie separatoare.Din data de 1 iunie va începe recepția apartamentelor din M1 și M2.

Nu din 20 iunie cum dezinformează cineva pe aici pe forum.

#614
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Tesia, nici nu merita sa mi obosesc cuvintele cu astfel de oameni. Eu am primit informatia asta de la un agent , nu m-am trezit dimineta si am zis sa mai scriu ceva pe forum. Singurul care se face de ras esti tu, vezi ce spuneai pe la " inceputuri" . Toate bune !

Consum cuvintele*

Crezi ca eu nu m-as bucura sa fie receptia de la 1 iunie? Imi convine sa mai astept pana la 20 iunie? Mie mi s-a transmis ca va incepe receptia pe 20 iunie cu etajele inferioare.  Asa ca te rog pe viitor sa iti masori cuvintele ca nu ne cumoastem si sincer nici nu imi doresc sa o facem.

#615
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Atenție ! Deja ai căzut în penibil.Rade lumea de tine.Dute in piața și fă conversatie cu cine dorești,nu aici pe forum.Deja plictisești.Aici se discuta la alt nivel.Un nivel care văd că te depășește.

#616
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Sigur ca da. Chiar nu stiu cum de ti-ai dat seama.Toate cele bune !

#617
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017

View Postionicaionel, on 20 mai 2017 - 02:22, said:

Stie cineva la balcoanele vecine, al meu si a vecinului, cum va fi delimitat spatiu, Doar o linie imaginara sau un perete ceva ?
Va putea intra liber vecinul pe balconul me si viceversa ?
Eu am inteles ca va fi ceva din plastic. Nu stiu cat de sigure sunt dar sper ca nu va fi ca la unele hoteluri de la mare cand trebuie sa nu uiti sa inchizi usa de la balcon ca poate colegul de la hotel iti verifica camera sau sa stai tot timpul cu draperia trasa.
A fost una din putinele lucruri care nu mi au placut. As fi preferat sa fie despartit cum trebuie. Poate nu am inteles bine.

Edited by Batix, 21 May 2017 - 00:08.


#618
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Da, nu stiu daca a fost cineva la Tâmpa Gardens dar așa sunt toate balcoanele acolo. Sunt imense, dar sunt despărțite cu panouri de sticla. Foarte aiurea arată exact ca la hotelurile ceaușiste de la mare.
Deja avem prima ceartă între vecini :)? Tesia nu stiu cum sa iti spun dar tre sa ai grija că Iulia a confirmat că stă la ultimul etaj si daca are si niste ghivece la îndemână nu as enerva-o :)).

Hai sa păstrăm caracterul informativ al topicului si sa nu ne mai criticăm. Mai degrabă să știm dacă a aflat cineva data exactă a predării. Nu am primit de la nimeni pe unde am intrebat vreo data exactă din păcate.
Ne putem apuca deja de mobilier?

#619
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Stați să vedeți circ la întreținere.Treaba veche românească cu furtul de apă.Apropo..Ati văzut că apometru de apă este in baie ?Toți constructorii au pus apometrele pe casa scării,la fiecare nivel.La noi sunt puse că pe timpurile Ceaușiste in baie.Fiecare va da citirea după cum are chef.Dar asta o fi calitatea germana,ce știm noi !!!

#620
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Da este cam aiurea cu apometrul in baie. :( dar nah trebuie sa ne adaptam ca doar nu suntem ca batranii aia care tin galeata sub robinet la picatura sa tragem apa cu ea fara sa citeasca apometrul.
Ar fi fost mai comod sa nu fiu pus sa dau citirea apometrului lunar. De multe ori chiar uit sa o dau. :(

#621
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Normal trebuiau puse apometrele afară pe casa scărilor la fiecare nivel.Dar in baie costurile sunt mai mici pt.constructor.

#622
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Dar ce motiv de îngrijorare ca vom avea apometrele in baie...😨😨😨 O sa imi fie tare greu sa citesc apometrul si sa il trimit pe email in 20 de secunde...
Pe timpul "răposatului" eram mic dar din cate imi aduc aminte nu existau apometre. Contorizarea individuală de apartamente s-a făcut mult dupa vremea ceaușistă din cate imi aduc eu aminte...
Sa se faca predarea mai repede...sa fie lucrările de calitate...asta imi doresc; Nu as începe să mă plâng acum de execuțiile proiectului care se da deja in folosință imediat. Daca eram asa pretențios întrebam inainte sa semnez toate detaliile, sau achiziționam un apartament gata facut in care puteam vedea toate beneficiile si inconvenientele avute... ce rost are sa ma plâng acum ca, "capra vecinului" behaie mai tare decât a mea. KEEP CALM AND CARRY ON

#623
ionicaionel

ionicaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.05.2016
S-a gandit cineva sa isi instaleze alarma de securitate conectata la firma de paza ? Care ar fi pretul de instalare/echipament si abonamentul ?

Edited by ionicaionel, 23 May 2017 - 17:11.


#624
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016

View Posttesia, on 20 mai 2017 - 16:49, said:

Vom vedea.Normal asa trebuie sa fie separatoare.Din data de 1 iunie va începe recepția apartamentelor din M1 și M2.

Nu din 20 iunie cum dezinformează cineva pe aici pe forum.

Eu am transmis aici pe forum termenele de recepție care mi-au fost comunicate de la sursa sigura. Dacă tu știi mai bine decât un director de vânzări, cum merge treaba, atunci dă-i bătaie si informează-ne tu  cum stau lucrurile de fapt. Ca vad ca le știi pe toate, de numa' numa'.  Atat eu cât și Iulia am vrut sa anunțăm ce mai este nou.  Dar cu siguranță, nu o vom mai face.

#625
Mantarosie

Mantarosie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.10.2008
Salutare,
Am luat si eu in M6 apartament. Mi s-a spus ca va fi gata in octombrie 2017. Oare o fi gata pana in martie 2018? :) Nu stiu cu predarea in iunie... poate la M1 dar la M2 nu cred... sau...cine stie.

Ma interesa daca a demolat careva vre-un zid din casa. Eu vreau sa demolez un zid intre bucatarie si dormitorul mic.
Cat costa?

Cum sunt sapele turnate? Sunt drepte? Se onduleaza parchetul cand calci pe el?
Multumesc anticipat pentru raspuns :)

#626
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Tot de la un director de vânzări știu și eu. Nu de la paznici ! Receptia va începe la M1 pe 1 iunie.Si la M2 recepția va începe pe 20 iunie Ce nu este clar? Eu am citit mai deunăzi că voi va contraziceați cu recepția !!

#627
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016

View Posttesia, on 26 mai 2017 - 02:07, said:

Tot de la un director de vânzări știu și eu. Nu de la paznici ! Receptia va începe la M1 pe 1 iunie.Si la M2 recepția va începe pe 20 iunie Ce nu este clar? Eu am citit mai deunăzi că voi va contraziceați cu recepția !!

Nu ești atent, și te contrazici singur. Las-o asa! Zi buna!

#628
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017

View PostMantarosie, on 25 mai 2017 - 21:21, said:

Salutare,
Am luat si eu in M6 apartament. Mi s-a spus ca va fi gata in octombrie 2017. Oare o fi gata pana in martie 2018? :) Nu stiu cu predarea in iunie... poate la M1 dar la M2 nu cred... sau...cine stie.

Ma interesa daca a demolat careva vre-un zid din casa. Eu vreau sa demolez un zid intre bucatarie si dormitorul mic.
Cat costa?

Cum sunt sapele turnate? Sunt drepte? Se onduleaza parchetul cand calci pe el?
Multumesc anticipat pentru raspuns :)

Daca vrei sa demolezi un zid, mai eficient ar fi sa le spui sa nu il mai zideasca. Cat despre sapa si parchet, nici nu ar trebui sa ne punem întrebări de genul...banuiesc ca nu ar fi admisibil sa fie parchetul ondulat. Sa fii atent la receptie si probabil au si un termen de garantie... Dar bănuiesc ca totul va fi OK...


#629
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Deci....nu va faceti mari sperante la.receptionarea apartamentului in m6 in octombrie, eu in M5 ma bucur daca pot sa preiau apartamentul in decembrie... legat de M2 asa mi-au zis ca in Iulie se receptioneaza apartamentele...  dupa cum.am vazut in M2 mai au de lucru...


Edited by kal-el5, 26 May 2017 - 18:48.


#630
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Salut.... Din câte am observat la M4 M5 si M6 se lucreaza in paralel. Ba chiar M6 era mai avansat decat M5. Se lucreaza si la M8 si M11... eu am in M11 si termenul este Iunie 2018. Daca au început lucrarile 1 an mai repede, poate vor face recepția in termenul stabilit.
Așteptarea voastră dragi viitori vecini din M1 si M2 este pe sfârșit:)) sper sa va mutați cat mai curând!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate