Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lipsa branduri mall Park Lake Plaza

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
În septembrie se deschide mall-ul Park Lake Plaza din zona Titan-Dristor în București. McDonald's și KFC nu se regăsesc în lista viitorilor chiriași. Cum vă explicați dezinteresul acestora față de o zonă cu potențial comercial puternic ? Park Lake va funcționa în vecinătatea parcurilor IOR și Alexandru Ioan Cuza unde este trafic intens de vizitatori care locuiesc în blocurile tip cutie dreptunghiulara cu 8-10 etaje din estul Capitalei... Să fie numărul prea mare de restaurante deschise în tot Bucureștiul  ?

Edited by Mihai-Cosmin, 20 March 2016 - 22:14.


#2
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
fiiidca ei se dezvolta pe franciza, iar in urma cu ceva timp au fost cumparati de altii.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Poate o sa vi sa para ciudat, dar firmele mentionate asteapta sa primasca bani pt a isi deschide acolo restaurant.

Se stie ca acolo unde apar aceste restaurante, creste traficul pietonal => clienti.
Totul sta in negocieri Posted Image

P.S. De unde ai tu aceasta infromatie?
Pe site-ul lor nu apare nimic.

#4
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
@OP - asa cum a zis ai ADM, de unde ai informatia asta? Am fost in majoritatea Mall-urilor din Bucuresti, si in fiecare Mc si KFC erau reprezentate. Nu stiu daca e chestie de imagine sau nu, dar erau acolo ...

#5
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013

 Mihai-Cosmin, on 20 martie 2016 - 22:10, said:

Park Lake va funcționa în vecinătatea parcurilor IOR și Alexandru Ioan Cuza

este de fapt unul si acelasi parc.

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 balauru69, on 20 martie 2016 - 23:48, said:

@OP - asa cum a zis ai ADM, de unde ai informatia asta? Am fost in majoritatea Mall-urilor din Bucuresti, si in fiecare Mc si KFC erau reprezentate. Nu stiu daca e chestie de imagine sau nu, dar erau acolo ...

in megamall nu exista Mc, e doar kfc
nu ca ar fi o paguba, sunt destule chestii ok pe acolo

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 Adm, on 20 martie 2016 - 22:39, said:

Poate o sa vi sa para ciudat, dar firmele mentionate asteapta sa primasca bani pt a isi deschide acolo restaurant.
Un fel de prima de instalare, *sau cum ?
Dupa ce Mall-ul plateste firmelor (McD and KfC) sa isi deschida restaurnt, aceste firme (McD and KfC) vor plati chirie ? sau tot ele (McD and KfC) vor fi platite de Mall in continuare ?!

WoW !!! am trait s-o vad si p-asta  Posted Image
Firme platite sa deschida restaurant intr-o anumita locatie.



p.s.:
*am uitat sa intreb ! este legal ?!

#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Poate ca asteapta finantare pentru a pregati locatiile in sine, nu neaparat de la mall asteapta bani. De la mall in cel mai bun caz obtin reduceri la chirie sau chestii dib astea nu bani :)

#9
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 aeon, on 21 martie 2016 - 00:04, said:


in megamall nu exista Mc, e doar kfc
nu ca ar fi o paguba, sunt destule chestii ok pe acolo

N-am mai fost in zona de cativa ani, dar din cate stiu era un Mc intr-o benzinarie, fix langa Mega Mall.

#10
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Doar de grija mall-ului park sun bla bla bla nu mai muream noi acum..Fac pariu ca partea de fast food va fi asigurata de altcineva, oricum nimeni nu se duce la mall pentru kfc si se gandeste pe drum sa-si mai ia niste chiloti de la zara.

#11
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
...ii asteapta pe 'Lactate Bradet' probabil. Oricum, trebuie sa fii foarte de la tara daca singurul motiv pentru care intri intr-un mall e sa mananci de la KFC sau mec. Si in alta ordine de idei, am fost sambata la Varna Grand Mall, si n-am vazut nici unul dintre brandurile corporatiste, doar chestii locale care vindeau tot hamburgeri si pui prajit.

#12
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 n-amname, on 21 martie 2016 - 06:24, said:

.... oricum nimeni nu se duce la mall pentru kfc si se gandeste pe drum sa-si mai ia niste chiloti de la zara.

nu stii inca ce poate romanul Posted Image

#13
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013

 balauru69, on 21 martie 2016 - 00:57, said:


N-am mai fost in zona de cativa ani, dar din cate stiu era un Mc intr-o benzinarie, fix langa Mega Mall.
nu e chiar in benzinarie dar oarecum lipit de ea. are si tobogan.

#14
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Nu sunt platite sa vină în centrul comercial însă alături de hipermarket și cinema, sunt considerate generatoare de trafic și plătesc cea mai mica chirie posibilă.
Acum na,dacă le-o oferi vreo câteva luni de chirie gratis, asta este altceva.
Pe lângă chirie sub forma fixa, sub forma de procent din vânzări sau cele două combinate se mai plătesc contributii la utilități la activități promoționale... Etc.

Edited by mihai!, 22 March 2016 - 15:01.


#15
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Am fost azi la parklake , in mall era un aer inchis sau statut si pe terasa nu este amenajat nimic . Poate peste cateva luni  mall-ul o sa arate bine dar in prezent este cel mai urat mall din bucuresti.

#16
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 Cola_13, on 04 septembrie 2016 - 20:30, said:

Am fost azi la parklake , in mall era un aer inchis sau statut ......
Normal . Lucrarea nu este gata , sint inca spatii goale unde se lucreaza , iar in partea nevazuta , in spate , este un haos si o mizerie de nedescris . Lucrarile nu sint gata , si estimez ca in mod normal abia in primavara se putea deschide ....dar la cite interese sint ...
In ultima seara inainte de deschidere , pe la ora 23-24 , daca vedeati ce " mafie " inspecta lucrarile , si cu ce muieri dupa ei ....
De ! pitipoancele ( decent exprimat ) au nevoie de bani ...

#17
RaveS

RaveS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2007
Mda. Atat de amatori sunt astia ca nici site-ul nu le functioneaza. Sunt interese si aici, sa deschida cat mai repede. Si, cum la noi niciodata nimic nu este gata "la timp"... Sunt destule brand-uri care au cate o reprezentanta acolo, companii mari din industria de retail.

Nu stiu de Mc/Kfc, dar au destule magazine de haine si incaltaminte.  Overpriced as fuck, evident.

#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
o sa faca foamea din partea mea
cred ca voi reusi performanta sa nu calc pe acolo in urmatorii 10 ani
stand oarecum in zona

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate