Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Noi posturi TV la Digi în anul 2022. Zvonuri despre acest subiect...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
855 replies to this topic

#325
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Omule, nu am de unde sa stiu ce urmaresti tu, eu vorbeam strict de MotoGP si de PL, care sunt date in SD, desi ele ar trebui sa fie HD. Ca tu urmaresti competitiile de pe Eurosport International HD e alta treaba. Daca nu ai fi avut un TV HD sau un decodor HD, nu ai fi putut urmari anumite competitii care se intercalau cu Moto GP si PL, pentru ca pe versiunea SD se dadeau astea.

Pe scurt : Eurosport ar trebui sa ofere tuturor cablistilor : Eurosport International SD si Eurosport Romania HD ! Iar variantele pe care le avem acum (Eurosport Romania SD si Eurosport International HD sa le avem in continuare)

Imi cer scuze daca te-ai simtit jignit in legatura cu remarca de mai sus, multa sanatate fetitei tale.

Edited by ronuquet, 02 April 2017 - 16:59.


#326
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Defapt nu toata vina e a ESP. O parte din ea apartine si detinatorilor de drepturi TV, care trebuia sa puna condita ca posturile care le achizitioneaza sa transmita obligatoriu in HD. ESP a profitat ca "merge si asa". dar daca Dorna sau FA puneau piciorul in prag, probabil n-am fi vazut DELOC aceste competitii in Romania.

(Si eu am probleme cu vederea si mi-e greu sa disting SD de HD, desi am TV HD de 117 cm. Dar prefer sa nu ma bag in aceste discutii. Sunt sigur ca voi, cei care aveti vederea buna, simtiti diferenta de rexolutie si va sunt alaturi. Dar pentru mine personal nu e un capat de tara daca nu vad o competitie in HD,)

#327
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Cred ca o lungim degeaba.. Fiecare cu parerea lui si conteaza ce vedem in prezent: MotoGP si Premier League mereu in SD! Multumesc, Eurosport! Si asa suntem off topic.

#328
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Sa nu uitam ca printre cel mai mare rating care il avea Digisport,datorita MOTO GP.Comentatori foarte buni,nu baga decat foarte rar publicitate in timpul curselor si mai ales era transmis HD.Stiu ca a mai fost spus ,insa simt nevoiA sa o spun si eu.EUROSPORT=MIZERIE
On topic: Degeaba baga Digisport 7 8 9 HD ca NU prea au ce sa mai transmita.Moto gp era cea mai buna afacere pentru ei.De abia asteptam weekend-ul sa vad cursele.

#329
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View PostXeNonX89, on 03 aprilie 2017 - 09:06, said:

Sa nu uitam ca printre cel mai mare rating care il avea Digisport,datorita MOTO GP.Comentatori foarte buni,nu baga decat foarte rar publicitate in timpul curselor si mai ales era transmis HD.Stiu ca a mai fost spus ,insa simt nevoiA sa o spun si eu.EUROSPORT=MIZERIE
On topic: Degeaba baga Digisport 7 8 9 HD ca NU prea au ce sa mai transmita.Moto gp era cea mai buna afacere pentru ei.De abia asteptam weekend-ul sa vad cursele.

aici te contrazic, NU AVEA RATING de aceia nu le-a mai „trebuit” MotoGP !

nu confunda cu Formula 1 !

dacă făcea rating, crezi că Telekom-ul nu era curios.....de vreo exclusivitate !

în weekend când este vară câți crezi că stau în casă la prânz duminica ca să-ți urmărească ție ... cursele de motogp...poate nici 60% din câți s-au uitat la prima sau a doua cursă...

#330
eugenlb43

eugenlb43

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.08.2014

View PostXeNonX89, on 03 aprilie 2017 - 09:06, said:

Sa nu uitam ca printre cel mai mare rating care il avea Digisport,datorita MOTO GP.Comentatori foarte buni,nu baga decat foarte rar publicitate in timpul curselor si mai ales era transmis HD.Stiu ca a mai fost spus ,insa simt nevoiA sa o spun si eu.EUROSPORT=MIZERIE
On topic: Degeaba baga Digisport 7 8 9 HD ca NU prea au ce sa mai transmita.Moto gp era cea mai buna afacere pentru ei.De abia asteptam weekend-ul sa vad cursele.
Eu am digi de vreo 15 ani, deci am putut viziona moto gp. Stii cat m-am uitat in anii astia. 15 minute in total e mult spus.  Deci pe mine ma lasa rece ca nu-l dau aia de la eurosport in HD. Ce ma deranjeaza este ca nu fac RETARDATII de la RDS digisport 4 in hd sau ca nu lanseaza digisport 5 asa cum l-a luat gura pe dinainte pe George Dobre in septembrie 2016 cand zicea ca digisport se va vedea la puterea a 5-a, l-am auzit eu cu urechile mele. Cineva se aici zicea ca o sa-l intrebe personal ce a vrut sa zica cu la puterea a 5-a n-a mai raspuns NIMENI pe acest forum.
PS Ma deranjeaza ca nu dau tampitii astia de la eurosport premier league in hd. E la fel ca si cu produsele net inferioare celor sub acelasi brand dar in alte tari din ue. Ati vazut vreun oficial roman facand scandal cum au facut oficialii unguri, cehi, slovaci, polonezi pe aceasta tema. Am vazut eu un ministru zicand ca pe romani nui intereseaza calitatea doar pretul, Asa e si cu euresport romania, vazand ca nici-un mare cablist nu face scandal, astia de la eurosport (discovery) isi permit sa ne calce in picioare, ca oricum NU ZICE NIMENI (OFICIALI),

#331
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Concluzie: totul în SD + HD și astfel nu vor mai exista nemulțumiți! Din punct de vedere al calității imaginii, nu al conținutului...

Edited by megafanro, 04 April 2017 - 00:23.


#332
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Asta am zis si eu mai sus, sa intre ES International SD si ES Romania HD ;)

#333
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 16.05.2005
Se vad jenanta atat Eurosport SD cat si variantele SD de la Digisport. Digisport are nevoie neaparata de extracanale pentru zilele cu meciuri, aveau drepturile pentru Portugalia si au renuntat sa mai transmita ceva din campionatul portughez deoarece nu mai au unde sa transmita meciurile, urat de tot.

#334
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Doar meciurile echipei Benfica, insa cele de pe propriul teren. Probabil pentru ca meciurile erau la ore de genul 22:00, 23:00 si nu faceau audiente si au renuntat.

#335
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Cand va fi Digi Sport 25 HD? Dar Digi Film 50 SD?

Edited by cristinel07, 08 August 2017 - 16:35.


#336
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcristinel07, on 08 august 2017 - 16:34, said:

Cand va fi Digi Sport 25 HD? Dar Digi Film 50 SD?
Este (la slovaci) :lol: http://www.parabola....lovak-telekomu/

#337
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Nu mai are legatura cu RCS-RDS.. Doar numele a mai ramas. :D

#338
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
In ultima perioada RDS nu a mai introdus nimic!Au investit in telefonie si au castigat foarte multi clienti noi!Următoarea investitie ar trebui sa fie in televiziune!Existenta unui pachet EXTRA este absolut necesara!

#339
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Nici la sfarsitul lui 2016 nu introducea nimic dar cum Eurosporturile nu mai intra fără Discovery Channel si TLC au introdus doar două posturi in 2016.
In 2017 in afara de Radio Maria HU nu au introdus nici un canal TV.

#340
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Stati linistiti ca nici la restu lucrurile sunt altfel:

Telekom: doar a iesit MyZen HD.
UPC: a iesit Shorts HD, a intrat Happy HD si au intrat Romance TV si Axn Spin.
Orange DTH: nimic.

#341
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
La RCS a intrat Radio Maria HU.

#342
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View Postronuquet, on 09 august 2017 - 12:16, said:

Stati linistiti ca nici la restu lucrurile sunt altfel:

Telekom: doar a iesit MyZen HD.
UPC: a iesit Shorts HD, a intrat Happy HD si au intrat Romance TV si Axn Spin.
Orange DTH: nimic.
A ieșit și Regio TV. :lol:

@Florin9: Bine că nu pui și localele. :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate