Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sticla ieftină in Galati?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Care știți ceva firme din galati care comercializează sticla clară de 6 mm si fac si găuri si cat de cat cu prețuri rezonabile?

#2
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Cam ce diametru sa aiba gaurile? Cam ce vrei sa faci, daca nu e secret.?

Edited by dicdobre, 19 March 2016 - 17:00.


#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
pai pe cosbuc acolo cate depozite sunt, nu gasesti unul care sa se ocupe si de asa ceva?

si prin 19 parca era o firma cu chestii de genul, dar nu stiu daca doar comercializeaza sau si prelucreaza. am un lapsus acum.

#4
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Găuri de 6 mm, vreau sa o prind in perete intre blat si suspendate, se va sprijini pe blat si sa o fixez in doua puncte pein suruburi

Prin șuruburi, holurile cu dibluri

#5
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Daca nu gasesti in Galati si ai drum prin Braila treci pe aici (vezi poza). E foarte aproape de statia maxi-taxi unde opresc cursele Braila - Galati si retur.

Acum cativa ani am facut la omul acela gauri la o oglinda mare, tot de la el cumparata.

Attached Files


Edited by dicdobre, 19 March 2016 - 17:41.


#6
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
:) pe mine ma intereseaza sa o iau din galati , fiind dimensiuni mari 2300/557 v a trebui sa mi o transporte cei de unde o cumpăr , asa ca daca as plati transportul de la braila la galati m ar costa cat nu face sticla :)

Oricum multumesc PTR sugestie

Cum ai prins oglinda? In dubluri sau prin lipite?

#7
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Am pus o rama jos pe care statea sprijinita, si dibluri sus - am gaurit peretele dupa gaurile din oglinda.

#8
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Ai avut ceva probleme sau s a fixat bine asa?

#9
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Nu am avut probleme, referitor insa la ce vrei tu sa faci cred ca se preteaza si la lipire daca pe perete ai faianta, si pentru siguranta ar trebui  sa pui  folie pe spate - in caz de accident(spargere) nu cad cioburile.

#10
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 06.02.2012
Gin-Mar Srl pe centura vis-a-vis de Arabesque sau pe Cosbuc linga liceul CFR, taie,  gaureste orice forma de sticla si au  preturi rezonabile.

#11
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Nu am cum sa o lipesc, am placa de rigips peste care vine autocolant cu imagine peste care aplic sticla, daca as lipio s ar vedea siliconul

Ok, mersi leomagic44 , am auzit si eu Gin mar, luni am sa trec pe la ei sa vad ce prețuri au

Fiind de 6 mm ma gandesc ca i trebuie o lovitura puternica sa se sparga, eu plita nu o am pe blat, e separat, asa ca doar la un cutremur sa se sparga :)  am pus o poza , unde se vede placa de rigips acolo vreau sa aplic sticla

Edited by Felix37, 19 March 2016 - 19:08.


#12
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Se va sparge la orice lovitura sau contractii de temperatura.
Ceea ce vrei nu nu se face in acest mod. Incerci un compromis ieftin si poate vei reusi sau mai degraba nu.

#13
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Sa zicem ca ai dreptate, dar de s ar sparge o sticla de 6 si o oglinda de pe hol cam tot atat de mare nu s a spart pana acum si cred ca are cam 15 ani, deviație de temperatura nu am ca plita(aragazul) este in balcon

Vorba cuiva : "si din bani putini poti face lucruri feumoase si durabile"

Un lucru nu inteleg! De ce majoritatea spun ca se sparge? Pana sa apară termopanul toti am avut balcoane închise in cornier cu geam de 3 mm , vânt ,ploaie , inghet , deviație de temperatura si nu se mai spargeau , acum daca nu ti face firma care se ocupa de aceste lucruri ba se sparge , ba nu tine , si totusi multi se plâng ca multe firme iti fac un lucru de pomina...

Chiar azi ma uitam dupa firme specializate in geam decor bucatarie, una dintre ele exacuta sticla decorativa cu imagini deosebite , foarte frumoasa, din sticla de 4 mm , nesecurizata si o montau in 4 șuruburi, adica mecanic , nu prin lipite , aia nu se mai sparge?

Daca este cineva care a facut ce vreau sa fac eu si mi spune ca i s a spart sticla il cred daca nu presupunerile nu si au rostul

#14
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Oglinda pe hol de 2300....?!?

Acest tip de decor (protectie) este pentru zona de bucatarie, blat, zona de lucru. Daca tu gatesti in balcon, de ce faci asa ceva in alta zona in care nu este necesar ?

E exact ca si cu carpetele cu "Rapirea din serai" care erau la "moda" pe tot peretele din sufragerie.

#15
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Mai inteles gresit , sticla o pun intre blat si suspendate , eu ti am explicat ca plita nu o am in zona asta ca sa fie deviație de temperatura, nu e răpire din serai e sticla decorativa din dreptul blatului de lucru

#16
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Cum o ștergi când se va acumula praf între ea și tapet? O desfaci?

Edited by Digix, 19 March 2016 - 23:05.


#17
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Peretele fiind drept , sticla se va etansa de autocolante, nu tapet, si pe margini va fi plinta din aluminiu, asa ca praful nu va intra intre sticla si autocolant

#18
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Sperăm să nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate