Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Schimbare ip de la provider

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
geoshua

geoshua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2016
Salut, vreau sa imi schimb ip-ul direct de la Next-Gen am sunat la ei si mi-au zis ca se poate dar sunt costuri, cand i-am intrebat nu au vrut sa imi spuna suma exacta decat daca inaintez cererea de schimbare, deci va intreb pe voi, poate stiti, cam cat ar costa sa imi schimb ip-ul ? Ca motiv pentru care vreau asta le-am spus ca asa vreau eu ca nu imi place mie :))

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
De ce nu ceri IP dinamic, daca nu iti convine ala fix ?

Daca aia de la Next-Gen nu stiu cat costa, este putin probabil ca sa stie cineva de pe aici.

#3
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
La ce iti trebuie IP dinamic? Eu abia am facut rost de unul fix, si tu vrei dinamic..

Gamer cumva?

#4
geoshua

geoshua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2016
Prieteni, nu vreau ip dinamic sau ip static, vreau toata clasa de ip schimbata, vreau sa am o "identitate noua"

#5
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ai buletin macar?

#6
geoshua

geoshua

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2016
Sigur, am si pasaport si permis, dar nu vad legatura.

#7
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pai ceri niste lucruri puerile. Nu iti schimba nimeni clasa ca asa ti s-a sculat tie. Iti schimba IP-ul in cel mai rau caz.

#8
vladublue

vladublue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.09.2015
La ce multe clasa au aia de la next-gen .. debea au pentru ei.. nu iti poate schimba clasa deoarece aia e setata in zona ta... nu cred ca se complica sa ruteze alta clasa pe acel router pentru 1 client.. si + ca nu vad la ce iti foloseste ..

#9
Codux

Codux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2013
eu am avut netul taiat 2 zile pentru neplata, de la next-gen, dupa 2 zile am mers si am platit. DAR !!  :D
ca sa am net alea  2 zile, pur si simplu am intrat in cmd, ipconfig /all . am copiat ip-ul, am dat un ping in el, apoi alta comanda :  arp -a  si mi-au aparut  mai multe ip-uri si mac-urile lor,
m-am dus in setari in placa mea de retea si am bagat manual toate setarile din ipconfig /all  adica  dns , gateway, subet ..etc .....  dar am pus  un alt ip  si mac-ul lui din acea lista scanata si  ghici, am avut net alea 2 zile pana mi-am platit eu abonamentul :)))

#10
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu mai invata lumea la prostii.

#11
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 Codux, on 23 aprilie 2017 - 23:33, said:

eu am avut netul taiat 2 zile pentru neplata, de la next-gen, dupa 2 zile am mers si am platit. DAR !!  :D
ca sa am net alea  2 zile, pur si simplu am intrat in cmd, ipconfig /all . am copiat ip-ul, am dat un ping in el, apoi alta comanda :  arp -a  si mi-au aparut  mai multe ip-uri si mac-urile lor,
m-am dus in setari in placa mea de retea si am bagat manual toate setarile din ipconfig /all  adica  dns , gateway, subet ..etc .....  dar am pus  un alt ip  si mac-ul lui din acea lista scanata si  ghici, am avut net alea 2 zile pana mi-am platit eu abonamentul :)))

Și de la aia de la care i-ai furat ip și MAC , nu i-a mai functionat internetul , nu e frumos ce ai făcut , daca te descoperă poți face închisoare sau amenda de la aia de la Next-Gen.Asa pățeam și eu când îmi fura altii internetul de la o rețea de cartier prin 2010-2012 , au rezolvat după ce le-am spus problema și au implementat PPPoe.Acum au dat aia faliment , nu mai știu nimic de ei din octombrie 2015 .De atunci am internet doar prin 4G.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate