Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Povesti fericite cu Romani fericiti

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
liamo

liamo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.08.2015
Salutari,

As vrea sa citesc aici povesti cu oameni fericiti,care au decis ca Irlanda sa fie casa lor,tara lor si a copiilor lor.
As aprecia "tonul si tonalitatea" povestii,dovedind ca sunt pe un alt nivel al mentalitatii,evitand discutii neserioase.
Va rog sa dati atentie la datele ce le puneti aici,ca de examplu anumite informatii care se pot intoarce impotriva voastra sau va pot identifica usor.
Si hai sa lasam polemica deoparte...

Multumesc anticipat.

#2
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Există așa ceva?

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ai fantezii cu romani fericiti in Irlanda ? Posted Image

#4
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
Nu am auzit să existe ro fericiţi în Irlanda.
De aia nici nu-ţi răspund.

#5
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Ori sunt prea ocupați cu fericirea și nu au timp să răspundă.

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Incearca Ion Creanga, "Amintiri din copilarie", "La Medeleni",... versurile cantecului "Noi in anul 2000"...

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postliamo, on 18 martie 2016 - 17:35, said:

Salutari,

As vrea sa citesc aici povesti cu oameni fericiti,care au decis ca Irlanda sa fie casa lor,tara lor si a copiilor lor.
As aprecia "tonul si tonalitatea" povestii,dovedind ca sunt pe un alt nivel al mentalitatii,evitand discutii neserioase.
Va rog sa dati atentie la datele ce le puneti aici,ca de examplu anumite informatii care se pot intoarce impotriva voastra sau va pot identifica usor.
Si hai sa lasam polemica deoparte...

Multumesc anticipat.

De ce?

#8
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Presupun că are nevoie de motivație ca să se ducă și el în Irlanda. Gen, uite, ăia au avut succes, deci se poate, ce io-s mai prost ca ei?

#9
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Eu-s destul d efericit dar nu-s in Irlanda. Ce ii tine pe romani sa nu fie fericiti?

View Postneur0, on 18 martie 2016 - 20:04, said:

Presupun că are nevoie de motivație ca să se ducă și el în Irlanda. Gen, uite, ăia au avut succes, deci se poate, ce io-s mai prost ca ei?

Ce treaba are fericirea cu succesul definit de societate?

Edited by wizardofoz, 18 March 2016 - 20:22.


#10
KingOfDion

KingOfDion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.03.2016
De ce in Irlanda?Posted Image puteai sa alegi ceva mai exotic...
Romani fericiti si impliniti sunt si in Dubai.

#11
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Nu exista romani fericiti, Punct. Alti oameni poate sunt.

#12
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postliamo, on 18 martie 2016 - 17:35, said:

Salutari,

As vrea sa citesc aici povesti cu oameni fericiti,care au decis ca Irlanda sa fie casa lor,tara lor si a copiilor lor.
As aprecia "tonul si tonalitatea" povestii,dovedind ca sunt pe un alt nivel al mentalitatii,evitand discutii neserioase.
Va rog sa dati atentie la datele ce le puneti aici,ca de examplu anumite informatii care se pot intoarce impotriva voastra sau va pot identifica usor.
Si hai sa lasam polemica deoparte...

Multumesc anticipat.

Crezi ca esti fericit doar daca esti in Irlanda sau intr-un loc anume? Sau crezi ca unii veniti in Irlanda sunt fericiti doar pentru faptul asta? Oriunde pe lumea asta poti fi fericit sau nu.La fel cum poti fi realizat sau nu.Irlanda nu mai e ce a fost odata,cum nu mai e toata Europa occidentala.

#13
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
La romani totusi exista o cultura a nefericirii si masochismului.

#14
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postwizardofoz, on 26 martie 2016 - 18:10, said:

La romani totusi exista o cultura a nefericirii si masochismului.

Din pacate, este partial adevarat ce spui. Am intalnit si romani fericiti insa, vorba emisiunii :)

Noi lucram la asta, si am umblat in ultimii +10 ani prin diverse tari, USofA, Europa nordica, UK, Grecia/Cipru..concluzia este ca locatia in sine conteaza mai putin decat atitudinea personala si "flexibilitatea" fiecaruia de a se adapta la imprejurari si locuiri, de a invata cum sa fie fericit. Asta ar trebui sa fie materie in scoala in Romania, inainte chiar de limba romana> cum sa invatam sa fim fericiti/multumiti :)

#15
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postcorina_geo, on 26 martie 2016 - 20:27, said:

Din pacate, este partial adevarat ce spui. Am intalnit si romani fericiti insa, vorba emisiunii Posted Image

Noi lucram la asta, si am umblat in ultimii +10 ani prin diverse tari, USofA, Europa nordica, UK, Grecia/Cipru..concluzia este ca locatia in sine conteaza mai putin decat atitudinea personala si "flexibilitatea" fiecaruia de a se adapta la imprejurari si locuiri, de a invata cum sa fie fericit. Asta ar trebui sa fie materie in scoala in Romania, inainte chiar de limba romana> cum sa invatam sa fim fericiti/multumiti Posted Image

De acord, ar trebui ca orice facultate serioasă din România ar trebui să aibă cursul: "Ghidul emigrantului fericit." :D

#16
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postmufa, on 27 martie 2016 - 00:18, said:

De acord, ar trebui ca orice facultate serioasă din România ar trebui să aibă cursul: "Ghidul emigrantului fericit." Posted Image


Hahaha...da, trist, dar adevarat.

#17
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am vazut multi romani fericiti in Irlanda. Mai ales in partea de nord. Nu ma refer la Irlanda de nord.
In general, acolo, oamenii sunt foarte deschisi, destinsi. Cred ca asta ajuta si romanii sa fie fericiti.
Comparativ cu Romania, unde oamenii sunt foarte incordati, cred ca Irlanda este una dintre cele mai putin stresante tari din lume. Mai ales daca locuiesti intr-un oras mic.

#18
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postserginho74, on 21 mai 2016 - 07:10, said:

Am vazut multi romani fericiti in Irlanda. Mai ales in partea de nord. Nu ma refer la Irlanda de nord.
In general, acolo, oamenii sunt foarte deschisi, destinsi. Cred ca asta ajuta si romanii sa fie fericiti.
Comparativ cu Romania, unde oamenii sunt foarte incordati, cred ca Irlanda este una dintre cele mai putin stresante tari din lume. Mai ales daca locuiesti intr-un oras mic.

Cat timp ai locuit in Irlanda?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate