Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Recomandare instrument muzical [incepator]

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Salut. Am 21 de ani, nu am mai cantat pana acum niciodata la vreun instrument si as vrea sa ma apuc de unul. Pentru mine. Nu vreau sa ma dau mare, sa cant intr-o formatie, sa compun simfonii etc. Sunt dispus si sa ma duc la un profesor de muzica,dar sa zicem, maxim 1 an-2. Si asta in concedii sau in week-enduri. De avut ureche muzicala, eu zic ca am, pentru ca nu stiu nici o nota muzicala, dar cant dupa auz si deobicei nimeni nu rade de mine cand cant, ba chiar mi s-a zis ca, cant binisor...[apropo, cand am zis ca nu am cantat la nici un instrument, defapt am mintit. Am cantat de cateva ori la fluier si mi-a iesit cat de cat]. Vreau un instrument relativ mic, adica nu gen orga sau pian. Si destul de usor de invatat. Vreau sa mai invat si singur acasa. Ce-mi recomandati?

#2
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Muzicuta ???

#3
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Ukulele.

#4
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Trianglu

#5
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013
Piculina.

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Ceatârnă

#7
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Saxofon sau chitara.

Apropo, la vecini te-ai gandit? Posted Image  
Aveam la un moment dat o familie care si-a dat fata la scoala de muzica, la vioara, lua si lectii in particular... Brrrr... si acum mi se ridica parul pe maini cand ma gandesc ce scartaituri puteam auzi... Dupa un timp a trecut la pian, ii luasera parintii o treaba d'asta moderna, electronica, de avea autoacompaniere cu diferite instrumente (inclusiv tobe) cu ritmuri diverse.
Noroc ca intre timp s-a mutat si nu ma mai terorizeaza Posted Image

Edited by claudiu1, 16 March 2016 - 20:34.


#8
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013

View Postclaudiu1, on 16 martie 2016 - 20:04, said:

Saxofon sau chitara.

Apropo, la vecini te-ai gandit? Posted Image  


Da, o sa-i anunte cu trianglul ca sa vina la masa.

#9
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
dacă vorbim de vecini, cel mai comod e să-ți iei o orgă (pian), dai volumul mai mic sau chiar asculți la căști dacă vrei să cînți noaptea.
altfel, chitara (eventual cea electrică unde iar ai avantajul cu volumul reglat electronic).

orice instrument îți va cere foaaaaaaaaaaarte mult timp pt ca să-ți intre în automatism găsitul notelor cu degetele suficient de repede. Va trebui să practici semnificativ mai mult decît în weekend sau în concedii - în principiu, zilnic. Altfel, pur și simplu nu ți se formează reflexele necesare în creier. În afara cazului în care ești vreun talent nedescoperit....

#10
nasone

nasone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 22.08.2010
drîmbă?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate