Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

România - Spania va fi în direct la Dolce Sport HD și TVR HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Daca se vede la TVR HD la fel de prost ca in meciul contra Lituaniei..

Edited by cristinel07, 25 March 2016 - 19:20.


#20
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
din pacate si la meciul cu ibericii ,  transmisia tvr hd nu e una stralucita.

#21
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 15.07.2005

View Postramiz, on 27 martie 2016 - 20:46, said:

din pacate si la meciul cu ibericii ,  transmisia tvr hd nu e una stralucita.


acum numai avem imaginea aia plina de detalii ..dar avem in schimb o imagine spalacita cu o cromativa foarte ...ciudata..mai mult verzi ..rosii.. si cu un nivel de negru foarte sus..nivelul de detalii parca e prea jos acum..si suspectez ca unele camere sunt sd:.upscalare...
in concluzie ..carul care produce meciul ..(tvr) varza cu carnati!!! incompetenti!
ps: ca si la meciul de la Giurgiu ..imagine identica pe tvr hd si pe dolce sport 1 hd..(e normal..au acelasi feed)

Edited by djmaxx, 27 March 2016 - 20:55.


#22
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
HAI ROMÂNIA!!!

#23
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Se vede foarte ok, culorile sunt ok, nu e upscalare, e HD nativ. Poate e de la IPTV-ul tau.

#24
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdjmaxx, on 27 martie 2016 - 20:53, said:

acum numai avem imaginea aia plina de detalii ..dar avem in schimb o imagine spalacita cu o cromativa foarte ...ciudata..mai mult verzi ..rosii.. si cu un nivel de negru foarte sus..nivelul de detalii parca e prea jos acum..si suspectez ca unele camere sunt sd:.upscalare...
in concluzie ..carul care produce meciul ..(tvr) varza cu carnati!!! incompetenti!
ps: ca si la meciul de la Giurgiu ..imagine identica pe tvr hd si pe dolce sport 1 hd..(e normal..au acelasi feed)


da, intre-timp au mai butonat ceva la diafragme si detalii si e mai ok decat la inceputul meciului ..
am 2 surse de test..
iptv sport 1 hd si tvr hd
dvb-t1 si dvbt2 -tvr hd

Edited by djmaxx, 27 March 2016 - 22:09.


#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Spaniolii au avut transmisia lor de pe cealalta parte a terenului (in special pentru reclame). Am vazut la rezumatele date de TVE si Eurosport. Din pacate nu stiu cum s-a vazut in HD, dar banuiesc ca a fost mult mai bun ca la TVR/Dolce.

#26
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,173
  • Înscris: 15.07.2005

View Postpufonel, on 28 martie 2016 - 21:45, said:

Spaniolii au avut transmisia lor de pe cealalta parte a terenului (in special pentru reclame). Am vazut la rezumatele date de TVE si Eurosport. Din pacate nu stiu cum s-a vazut in HD, dar banuiesc ca a fost mult mai bun ca la TVR/Dolce.


presupui tu ...am vazut live romania spania si pe bein sport1 hd (franta)si bein sport 3 hd(arabeti) cu transmisiunea de pe partea cealalta a gazonului ..si a fost la fel cu cea a tvr-ului la calitate!

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Normal ca am presupus, n-am avut acces la imagini HD, dupa cum am si scris. Dar ma gandeam ca daca au venit spaniolii cu sculele lor, s-o fi vazut mai bine decat la noi.

#28
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Carul care a transmis meciul România-Spania nu este al TVR-ului! A fost un car care se spune că ar produce meciuri pt UCL! Nu am fost la meci, dar am înțeles, de la cineva( a întâlnit carul ăsta în trafic în zona respectivă) că ar fi fost o firma străină,OB Media nu știu cum!
La Giurgiu, nu știu sigur, dar cel puțin în ziua meciului am întâlnit 2 mașini care se îndreptau spre Giurgiu pe care era inscripționat Videoart!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate