Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

digi sport pe samsung 8800

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016
buna ziua.
detin abonament de internet la rcs .si cablu la upc si vreau sa vad pe tv samsung 8800 posturile digi sport la care am cont.mentionez ca functiomeaza fara probleme pe tableta si telefon dar nu si pe televizor(unde nu cred ca are flash si sopcast)

va multumesc anticipat pentru raspuns

#2
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Laptop (Desktop) + net RDS + site Digi Sport ( http://www.digisport.../TV/DigiSport 1 ) + HDMI + TV = Love (recte programele Digi Sport pe TV).

Edited by cristi0304, 16 March 2016 - 12:27.


#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
scuze, am înţeles greşit...
trebuie net de la rcs... şi ai toate canalele pe tel.

Edited by sarac.lipit, 16 March 2016 - 12:32.


#4
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postsarac.lipit, on 16 martie 2016 - 12:30, said:

...net de la rcs... şi ai toate canalele pe tel.

Pe tel(efon) da. Pe (tel)evizor nu, pentru ca nu exista suport software.

#5
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:26, said:

Laptop (Desktop) + net RDS + site Digi Sport ( http://www.digisport.../TV/DigiSport 1 ) + HDMI + TV = Love (recte programele Digi Sport pe TV).

da,asta stiam dar n-are tata laptop!
eu intrebam daca exista posibilitatea vizionarii direct pe tv avand cont rds

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:34, said:

Pe tel(efon) da. Pe (tel)evizor nu, pentru ca nu exista suport software.

am vazut la altcineva de aici cu o problema similara ca se poate!

Din acel topic mi-am dat seama că te-ai referit la DigiSport 1. Răspunsul este DA, se poate recepţiona direct cu tunerul DVB-C al televizorului, nu ai nevoie de nici un mediaplayer. Având un Smart TV, sunt convins că are şi tuner DVB-C. Dacă nu te descurci, spune-ne ce model de televizor ai şi se va găsi un coleg să te ghideze. Baftă!

#6
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Mai ramane varianta telefon/tableta cu Android de la 4.4 in sus + Chromecast (aici nu sunt sigur daca merge si primul, chromecast 2 merge sigur) + router wifi (la care sa fie conectate telefonul/tableta si chromecast-ul) + partajare ecran. Deja este (ceva) mai complicat.

L.E. Se poate scoate Chromecast-ul din ecuatie, TV-ul are miracast. Trebuie doar ca TV-ul si telefonul/tableta sa fie conectate la acelasi router si ca acestea din urma sa poata partaja ecranul.

Edited by cristi0304, 16 March 2016 - 12:45.


#7
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
tableta/telefon->miracast/widi-> tv
tableta/telefon-> mini hdmi/mhl -> tv
asta daca iti suporta

#8
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postsamsung8800, on 16 martie 2016 - 12:37, said:

am vazut la altcineva de aici cu o problema similara ca se poate!

Din acel topic mi-am dat seama că te-ai referit la DigiSport 1. Răspunsul este DA, se poate recepţiona direct cu tunerul DVB-C al televizorului, nu ai nevoie de nici un mediaplayer. Având un Smart TV, sunt convins că are şi tuner DVB-C. Dacă nu te descurci, spune-ne ce model de televizor ai şi se va găsi un coleg să te ghideze. Baftă!
Aici m-ai pierdut...Posted Image

Raspunsul tau este pentru mine ? Eu am cablu de la RCS si nu am nici-o problema cu vizionarea canalelor pe TV-uri cu DVB-C.
Iar link-ul pus de mine asigura accesul la toate cele 4 canale Digisport, nu doar la DS 1.

View Postrobylup, on 16 martie 2016 - 12:39, said:

tableta/telefon->miracast/widi-> tv
tableta/telefon-> mini hdmi/mhl -> tv
asta daca iti suporta

Corect, am uitat ca TV-ul lui are asa ceva. Merge si fara chromecast.

Edited by cristi0304, 16 March 2016 - 12:49.


#9
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:37, said:

Mai ramane varianta telefon/tableta cu Android de la 4.4 in sus + Chromecast (aici nu sunt sigur daca merge si primul, chromecast 2 merge sigur) + router wifi (la care sa fie conectate telefonul/tableta si chromecast-ul) + partajare ecran. Deja este (ceva) mai complicat.

nu! suna ok.deci am si router wifi si telefon android 6.0.ce ar trebui sa fac?

#10
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Sa cauti optiunile partajare ecran/miracast (parca la Samsung ii zice DLNA) in meniurile Smart ale TV-ului (aici nu te pot ajuta - nu am smart-uri Samsung) si optiunea de partajare ecran in androidul telefonului. Apoi se imperecheaza device-urile si ce se vede pe ecranul telefonului va fi partajat pe ecranul TV-ului.

#11
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Cred ca multi nu inteleg ce a vrut initiatorul ! Si eu am un TV Samsung ...parca 7... , am RDS de viteza mare pe fibra optica , router performant . Vad pe TV ,pe wi-fi aproape orice de pe net !
In schimb aseara cand am vrut sa vad Dolce Sport(Halep) .....nu a mers deloc , in timp ce pe laptop , tableta si telefoane merge snur !
Ce program ar trebui instalat pe TV si daca merge ? Aia cu laptop&etc. conectat la tv prin cablu o stiu dar ...e mai mult de .... !

#12
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:37, said:

Mai ramane varianta telefon/tableta cu Android de la 4.4 in sus + Chromecast (aici nu sunt sigur daca merge si primul, chromecast 2 merge sigur) + router wifi (la care sa fie conectate telefonul/tableta si chromecast-ul) + partajare ecran. Deja este (ceva) mai complicat.

L.E. Se poate scoate Chromecast-ul din ecuatie, TV-ul are miracast. Trebuie doar ca TV-ul si telefonul/tableta sa fie conectate la acelasi router si ca acestea din urma sa poata partaja ecranul.

am incercat si asta.tv samsung 8800 cu tel htc m8 pe acelasi router si partajate dar tot nu functioneaza.....

View PostFAP, on 16 martie 2016 - 12:49, said:

Cred ca multi nu inteleg ce a vrut initiatorul ! Si eu am un TV Samsung ...parca 7... , am RDS de viteza mare pe fibra optica , router performant . Vad pe TV ,pe wi-fi aproape orice de pe net !
In schimb aseara cand am vrut sa vad Dolce Sport(Halep) .....nu a mers deloc , in timp ce pe laptop , tableta si telefoane merge snur !
Ce program ar trebui instalat pe TV si daca merge ? Aia cu laptop&etc. conectat la tv prin cablu o stiu dar ...e mai mult de .... !
corect!

#13
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View PostFAP, on 16 martie 2016 - 12:49, said:

Cred ca multi nu inteleg ce a vrut initiatorul ! Si eu am un TV Samsung ...parca 7... , am RDS de viteza mare pe fibra optica , router performant . Vad pe TV ,pe wi-fi aproape orice de pe net !
Pai atunci invata-l si pe el (si pe noi).Posted Image

#14
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:48, said:

Sa cauti optiunile partajare ecran/miracast (parca la Samsung ii zice DLNA) in meniurile Smart ale TV-ului (aici nu te pot ajuta - nu am smart-uri Samsung) si optiunea de partajare ecran in androidul telefonului. Apoi se imperecheaza device-urile si ce se vede pe ecranul telefonului va fi partajat pe ecranul TV-ului.

le-am imperecheat de mul(pentru poze pe tel) dar cand vreau sa vad un fisier video sau un post tv nu mai vrea......si vine formula 1!

#15
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Eu cu android 5.1 si Smart LG nu am probleme.
Poate vine cineva cu Samsung care stie mai multe.Posted Image

View Postsamsung8800, on 16 martie 2016 - 12:54, said:

...si vine formula 1!
Este si pe RTL (este la UPC).Posted Image

Edited by cristi0304, 16 March 2016 - 12:56.


#16
samsung8800

samsung8800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.03.2016

View Postcristi0304, on 16 martie 2016 - 12:59, said:

Eu cu android 5.1 si Smart LG nu am probleme.
Poate vine cineva cu Samsung care stie mai multe.Posted Image


Este si pe RTL (este la UPC).Posted Image


asa e.de cativa ani urmaresc pe rtl dar nu ma-npac deloc cu germana!

#17
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Dlna e server pt a partaja fisiere. Pentru oglindirea ecranului cauta in setarile tv.ului miracast sau intel widi. Il activezi.
Apoi pe telefon trebuie sa ai ceva de genul screen mirroring, oglindire ecran sau miracast. O sa se imperecheze tv.ul cu telefonul, ce vezi pe tel vezi si pe tv. Mie unul mi se pare  cel mai usor mod.

#18
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Aici e problema, la Samsung am impresia ca nu este numit "Miracast".

L.E. Initiator, cauta si tu tutoriale de genul: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eFqUXyyWfQo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Aici sunt implicate un HTC si un Samsung.

Edited by cristi0304, 16 March 2016 - 13:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate