Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Arhitect Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DG1984

DG1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.12.2015
Salut.

Cunoaste cineva din experienta un arhitect sau o firma de arhitectura buna, cu preturi decente, din zona Constantei? M-ar interesa sa comunice foarte bine, sa se priceapa bine la ceea ce face, sa poata pune in aplicare din ideile mele si sa imi faca un proiect complet.
Pentru casa P+M sau P+E.

Multumesc.

#2
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Nu stiu daca am voie sa dau nume de arhitecti aici, asa ca ti-am trimis un PM cu datele arhitectei care mi-a proiectat casa.

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Vezi ca standardele din Constanta difera de cele din restul tarii. Ce constructii am vazut pe acolo , la oameni cu bani multi ... am ramas cu sechele. De executie nu mai vorbesc , usa grajdului unde tin cei doi maidanezi sta mai in vinclu decat usa de 2000 de euro de termopan de la casa unuia dintre ei . Cauta niste meseriasi buni intai si discuta si cu ei ce este posibil si ce nu din ideile tale. Eu am fost placut surprins de cate ori am avut rabdarea sa ascult parerile unor meseriasi buni . Desi am o imaginatia bogata si ma documentez temeinic cand fac ceva , am aflat despre niste solutii constructive foarte destepte si estetice de care nu stiam si pe care le-am adoptat. Dat find specificul zonei , fa o fundatie supradimensionata ca merita ultimul ban .

#4
Sheyla

Sheyla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.02.2016
Ti-am trimis un pm cu cei ce care s-au ocupat de proiectul casei mele...eu fiind din Bucuresti au alergt dupa avize,studiu geo pe bune si tot ce a fost nevoie.
Structura se calculeaza,nu o da copy paste,poti vedea la mine pe jurnal ca nu prea a fost de comentat in legatura cu rezistenta(doar la instalatii am fost mustrat dar din cauza mea ca nu am cumparat si proiect tehnic pentru ele)

http://forum.softped...e-vara-p2-2016/

Vin la toate fazele constructiei,iar pretul este BEST BUY...intre 6 si 7 euro pe m2 (in functie de suprafata construita) si include
Arhitectura+Rezistenta+Instalatii(faza DTAC)+Verificari cerinte A,E + Obtinere avize + Deviz estimativ  

#5
DG1984

DG1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.12.2015
Va multumesc pentru sugestii! Sper ca odata ce rezolv cu proiectul sa deschid si un jurnal.

#6
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Salut. Îmi trimite și mie cineva un pm cu date de contact ale unui arhitect bun? Mulțumesc.

#7
costin_lungu

costin_lungu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.01.2008

View PostSheyla, on 17 martie 2016 - 02:36, said:

Ti-am trimis un pm cu cei ce care s-au ocupat de proiectul casei mele...eu fiind din Bucuresti au alergt dupa avize,studiu geo pe bune si tot ce a fost nevoie.
Structura se calculeaza,nu o da copy paste,poti vedea la mine pe jurnal ca nu prea a fost de comentat in legatura cu rezistenta(doar la instalatii am fost mustrat dar din cauza mea ca nu am cumparat si proiect tehnic pentru ele)

http://forum.softped...e-vara-p2-2016/

Vin la toate fazele constructiei,iar pretul este BEST BUY...intre 6 si 7 euro pe m2 (in functie de suprafata construita) si include
Arhitectura+Rezistenta+Instalatii(faza DTAC)+Verificari cerinte A,E + Obtinere avize + Deviz estimativ  
Va rog, doresc si eu sa aflu numele proiectantului sau firmei de proiectare. Numele meu este Lungu Constantin. Va multumesc.

#8
Ana2017

Ana2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2017
Bună ziua! Vă rog mult să-mi transmiteti și mie datele unei firme serioase de arhitectura/proiectare din Constanta, cu care să fi lucrat în mod direct. Vă mulțumesc!

#9
grador

grador

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2017
Salutare....imi poate trimite si mie cineva un PM cu datele unui ahitect serios din Constanta?

#10
luc1979

luc1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 12.03.2007
In speranta ca nu vor mai trece si alte familii prin asta, tin sa il mentionez pe teparul de Culcea Mihai (Culcea Liviu-Mihaita). Are mai multe firme, dar cele mai multe tepe le-a dat cu SC Culsoft Partener SRL. Este un escroc de prima mana, care minte cu nonsalanta, la inceput iti cere un avans simbolic, face impresie buna in primele etape, dupa care cere valori mari de avans si dispare cu banii.
Nu are o echipa cu care lucreaza pe termen lung pt ca nu isi plateste muncitorii, asta fiind si o problema a calitatii lucrarilor pe care pretinde ca le ofera. Isi cauta muncitorii pe OLX, le promite marea cu sarea, la inceput ii plateste, dupa care dispare iar muncitorii raman cu ochii in soare, la fel ca si clientul care ramane cu banii dati si cu casa neterminata.
Pune anunturi pe OLX de pe diferite conturi, iubita, asociati, etc si pretinde ca ofera constructii la cheie sau la rosu.
Este plin de datorii, are multe procese pe rol si bilete la ordin fara acoperire.
Actioneaza in Constanta, Bucuresti si imprejurimile acestora!
Feriti-va de el!!
Mare constructor acest Mihai Culcea! Fost director de banca, devenit mare constructor-escroc.
Domnul Mihai Culcea, tepar in constructii a facut din escrocherie meserie.
Prin firma Culsoft Partener, Mihai Culcea, "constructor Constanta" are 12 incidente de plata in valoare totala de 177.000 lei. Adica Mihai Culcea (Culcea Liviu-Mihaita) a emis cecuri sau bilete la ordin fara acoperire.
Mihai Culcea are 4 dosare pe care le-a pierdut in instanta. A dat tepe catre; SC SAVE & SELF COMPANY GUARD SRL, ARABESQUE SRL, YAKITA INDUSTRY S.R.L., BANCA TRANSILVANIA.
Si muulte alte tepe catre persoane fizice!
Mihai Culcea, constructii Constanta, tepar constructii, Culcea Mihai, Constructor case, constructor Medgidia, Culcea Liviu-Mihaita, Culsoft partener. Tepar!! Feriti-va de el!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate