Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sugestii calatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Salutare! Am si eu cateva zile libere asa ca m-am hotarat sa ma plimb un pic. As vrea sa nu depasesc 800km (bugetul cam mic), dar doresc ca in acesti kilometrii sa pot vedea, vizita (vizite scurte ~ 1 ora) un parc, un centru, o manastire, o terasa unde pot manca. Am la dispozitie 2 zile, in care o noapte o voi inopta in Puiesti. Din Buzau pana in Barlad, aveti ideea ce pot vizita, in afara de orasele Buzau si Focsani? Stiu ca zona ar fi bogata in manastiri, imi puteti recomanda ceva, sau orice altceva? In afara de aceasta dilema, am 2 posibilitati de intoarcere catre casa: Bacau, Galati, Targoviste sau Bacau, Miercurea Ciuc, Covasna, Targoviste. Sunt deschis la recomandari si sugestii. Stiu ca totul va fi un pic pe fuga, dar atat imi permite timpul. Multumesc.

Trasee: https://www.google.r...18218!3e0?hl=ro

si

https://www.google.r...18218!3e0?hl=ro

#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Postodo_robert, on 15 martie 2016 - 19:54, said:

Salutare! Am si eu cateva zile libere asa ca m-am hotarat sa ma plimb un pic. As vrea sa nu depasesc 800km (bugetul cam mic), dar doresc ca in acesti kilometrii sa pot vedea, vizita (vizite scurte ~ 1 ora) un parc, un centru, o manastire, o terasa unde pot manca. Am la dispozitie 2 zile, in care o noapte o voi inopta in Puiesti. Din Buzau pana in Barlad, aveti ideea ce pot vizita, in afara de orasele Buzau si Focsani? Stiu ca zona ar fi bogata in manastiri, imi puteti recomanda ceva, sau orice altceva? In afara de aceasta dilema, am 2 posibilitati de intoarcere catre casa: Bacau, Galati, Targoviste sau Bacau, Miercurea Ciuc, Covasna, Targoviste. Sunt deschis la recomandari si sugestii. Stiu ca totul va fi un pic pe fuga, dar atat imi permite timpul. Multumesc.

Trasee: https://www.google.r...18218!3e0?hl=ro

si

https://www.google.r...18218!3e0?hl=ro
Bine, omule, ai Parcul Central si Parcul Chindia din Targoviste, ai Centrul Vechi al fostei capitale, ai terase destule langa Parcul Chindia sau chiar in parc sau in Centrul Vechi, ai Mânastirea Dealu si Mânastirea Aninoasa la doi pasi si tu vrei sa cauti toate acestea in alta parte? Tradatorule Posted Image !

Edited by florinbad, 15 March 2016 - 20:31.


#3
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
:))) Am fost in ele de sute de ori si mi sa cam luat. Vreau sa vizitez si alte locuri :))

#4
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Mausoleul din Mărășești, e pe traseu.

Mergi pe la Podul Turcului? Acum vreo doi ani era distrus drumul. Sau Tisita, Tecuci, Bârlad?

În Galați ai faleza, grădina botanică și cred că mai găsești.

În Galați, dacă te poți abate prin oraș, recomand CaJou pentru mâncare. Prețuri un pic mai mari dar așa sunt și porțiile.
Eu nu ratez niciun drum la Galați fără să mănânc acolo.

Lângă Buzău,  este mănăstirea Ciolanu, abatere de la traseu vreo 50 km dus-intors, dacă nu mă înșel, pe lângă Berca poți vedea Vulcanii Noroioși.

#5
ianisgiovani

ianisgiovani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.03.2014
manastirea Vladimiresti intre Galati si Tecuci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate