Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sticla colorata pentru bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Teoretic o aducea firma pana la bloc. Practic am preferat sa o aduc eu.Am fost 2 persoane care au carat de sticla.Nu mi s-a parut sa fie foarte grea ( am carat si alte chestii mai grele ) si daca am tinut-o pe cant nu flambeaza deloc.
Plus ca avand folia la mijloc nu prea exista risc sa se rupa :)

#20
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Pusă pe două scîndurele lungi, colțare de carton sau burete pe laturi, tot ansamblul rigidizat cu bandă adezivă și gata! O duceți în picioare, pe cant și nu o țineți chiar de la capete, mai spre jumătate un pic decât capătul.

#21
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Asa am vrut si eu initial. Apoi am pus doar niste cartoane pentru a nu taia la mana.

#22
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
:)

Edited by bebeko, 20 March 2016 - 19:52.


#23
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Ok mersi frumos PTR informație. Singura chestie de care ma tem e urcatul pe scări, de cart de la firma nu i bai...

#24
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Depinde cat de late sunt scarile. La mine la 3000 mm lungime cam la 2 degete am incaput. Plus 12 nivele :(

#25
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Am măsurat si scările :) , au 1100 latime, numai ca intre etaje e mai nasol, de exemplu la placa de rigips m am cam chinuit , a trebuit sa o ridic mult in sus,dar asta si PTR ca placa e mai lata si mai lunga , totusi sper sa ma descurc, vb ta am carat lucruri mai grele de atat dar nu asa fragile :)

Oricum maine ma duc sa iau sticla, si am sa ti spun cum a decurs treaba :) in legătura cu profilul nu mi trebuie ca am peretele drept se lipeste bine de placa de rigips , am pe o porțiune de 30 de cm o burta in interior de 1 mm care cu siguranță nu c a afecta, bănuiesc ca la tine burta pe perete e in exterior si destul de marisoara de nu ai fixato mecanic, o prind in șuruburi sus si pe margini unde ai pus tu profilul eu voi pune cornier din aluminiu de ca sa o fixeze si mai bine

App mai am o postare cu " sticla ieftină galati" si cineva mi a spus ca nu asa se face treaba ca oricum se v a sparge si ma gandeam la tine , daca gasesti postarea sa te uiti ca m a facut sa rad acea persoana

#26
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Stai linistit. Fiind de 6 mm este cam greu sa se sparga, mai ales ca nu ai plita langa ea.
Totusi mie nu prea imi place ideea de a gauri sticla si a o fixa in dibluri.
Nu ca nu ar rezista sau tine in timp. Doar nu imi place mie :)

#27
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Am inteles, vb de estetic, faza e ca alta soluție ca sa stea geamul lipit de perete nu am, intra pe skineli.ro si firma asta ansambleaza sticle decorative tot asa in dubluri cu șurub decorativ in 4 gauri

Skinali.ro

#28
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Stiam de acele suruburi decorative ca si eu le-am luat initial in calcul.
Pe urma am ales varianta mai simpla ;)

#29
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Astăzi am adus sticla acasa, la cat m am stresat cum o aduc a fost extrem de simplu, chiar am adus-o cu o masina mica at despre urcatul pe scări o nimica toata! Am montat-o provizoriu, sta f bine lipita de perete , s a ridigizat atat de bine încât am dat cu pumnu in ea si nimic :)

Astept autocolantul maine si apoi pun poze pe forum

#30
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
am realizat ce mi am propus si mi a iesit f bine din punctul meu de vedere...astept pareri si opinii!

cam asa arata

Attached Files



#31
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Frumos. Cu fete dezbracate nu ai gasit tapet ? :)))
Blatul este tot din sticla ? Si pe peretele din dreapta ce afisaj electronic ai ?

Edited by bebeko, 22 March 2016 - 21:45.


#32
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Blatul e din pal de 36 mm , nu stiu de care afisaj vb , probabil e cel de la cuptorul electric

#33
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Cred ca am vazut aiurea. Pe peretele alb din dreapta, deasupra carligelor la vreo 20 cm.
Blatul este negru lucios ? Ai lucrat ceva pe el ? Cum rezista la zgarieturi ?

#34
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Aaaa e un calendar ortodox, blatul e negru lucios cu inserții picatele argintii, se comporta fff bine il am de un an de zile

#35
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Imi faci o poza mai in detaliu cu blatul? De unde l-ai cumparat ? Erau si mai late de 600 mm ? Mie imi trebuie de 700 mm.

#36
Felix37

Felix37

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.03.2016
Din galati de la Bella casa

Nu știu dacă aveau si de 700 dar daca sunt si asa late posibil sa aibă si de 700

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate