Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

pasaport Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTalkabout, on 15 martie 2016 - 10:13, said:

Daca am o escala la Istanbul in drumul meu de la Barcelona, escala ce dureaza 13 ore, am voie sa ies din aeroport si sa vizitez orasul? Trebuie pasaport daca vreau sa ies, si/sau viza? Sau doar pasaport (e din ala temporar).
De asemenea, aeroportul e departe de oras..? E timp in alea 13 ore sa te mai plimbi putin?

Ce e ala pasaport temporar?
Daca nu are toate informatiile de pe un pasaport normal nu as incerca sa ies din aeroport

#20
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Pasaport simplu temporar. Nu-mi spune ca nu stii ce e ala

#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,959
  • Înscris: 18.12.2007
Tsunnnami nu mai sta in Romania de ceva timp, deci e posibil sa nu stie ce e un pasaport temporar :)
Uite aici descrierea: http://www.mae.ro/node/1425

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAlexEn, on 15 martie 2016 - 13:18, said:

Tsunnnami nu mai sta in Romania de ceva timp, deci e posibil sa nu stie ce e un pasaport temporar Posted Image
Uite aici descrierea: http://www.mae.ro/node/1425

Toate-s temporare, tin 5 ani nu? Am avut si cu 10 ani o perioada.
la cel temporar e nevoie de o urgenta si e posibil sa nu ti-l recunoasca altii, eu asa stiam

Sunt plecat din tara de un an jumate

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,959
  • Înscris: 18.12.2007
Temporarul e pe 1 an :)

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
Temporarul se da pe un an si pentru urgente.
S-ar putea sa nu aiba toate securitatile si sa nu fie recunoscut daca-l iei sa te plimbi si sa intri inapoi in haeroport

#25
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,075
  • Înscris: 20.12.2007

View PostTalkabout, on 15 martie 2016 - 10:13, said:

Daca am o escala la Istanbul in drumul meu de la Barcelona, escala ce dureaza 13 ore, am voie sa ies din aeroport si sa vizitez orasul? Trebuie pasaport daca vreau sa ies, si/sau viza? Sau doar pasaport (e din ala temporar).
De asemenea, aeroportul e departe de oras..? E timp in alea 13 ore sa te mai plimbi putin?
De la Sabiha Gokcen e departe sunt autobuzele Havatas care se duc pana in Taksim dar mergi o gramada de timp mai als daca prinzi agloneratie. Ataturkul e mai aproape ai metro, metrobus si daca ai 13 ore ai avea timpi sa mergi sa casti gura prin orasul vechi. Tineti-va actele la voi, lumea e cu nervii in pioneze acolo zilele astea.

Edited by Kokoshmare, 15 March 2016 - 23:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate