Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Olympus Residence 2016 - Soseaua Oltenitei langa Romprim

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
MOSMircea

MOSMircea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2016
Salut, sa inteleg ca ai cumparat prin prima casa? Tu vrei sa spui ca si apartamentele sunt ipotecate? Adica nu este numai terenul pe care se construieste blocul ipotecat ci si viitoarele apartamente? Este totusi bine ca se mai ridica inca unu, in aceleasi conditii? S-au abia acolo este profitul dezvoltatorului, cu primul acopera datoriile si cu cel de-al doilea isi scoate profitul?

Edited by MOSMircea, 18 December 2016 - 17:53.


#20
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Nu am astfel de detalii, daca din al doilea bloc face profit ..acest lucru nu conteaza pentru mine, in final vor fi mai multe blocuri. Se vor mai face 2 blocuri in locul actualului service.

Edited by guraur, 19 December 2016 - 12:34.


#21
MOSMircea

MOSMircea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2016
Este adevarat ca e mai putin important profitul dezvoltatorului, atata timp cat nu influenteaza procesul de achizitie al apartamentelor! Totusi nu ai raspuns la nici o intrebare din cate ti-am adresat, mai mult i-ai facut reclama constructorului, sper ca nu incerci sa te convingi de ceva!?
Inca mai astept raspunsurile tale, oricum esti singurul care recunoaste ca a cumparat acolo, dar nu si in ce conditii, sper ca nu e cu suparare?

Edited by MOSMircea, 19 December 2016 - 20:11.


#22
Dianet23

Dianet23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2017
Care este mai exact forum ul pe Facebook? Am cãutat Olympus Residence dar nu este.

#23
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Scrie Olympus Residence pana la capat ca sa iti apara grupul!

#24
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

 guraur, on 13 februarie 2017 - 14:30, said:

Scrie Olympus Residence pana la capat ca sa iti apara grupul!

O gluma proasta. Nu este niciun grup numit Olympus Residence. Apare pagina dezvoltatorului si o companie turceasca cu aceiasi denumire.

#25
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Cred ca tot aici pe forumul asta gasiti discutiile si despre lucky residence. Cautati pe google.
Mie chiar mi a povestit cineva despre acest dezvoltator dar chiar si asa lumea tot va cumpara. Am vazut pe site ca deja majoritatea apartamentelor sunt deja vandute. Deci mult succes noilor proprietari!

#26
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Asa gasiti grupul de pe Facebook!

Attached Files



#27
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

 guraur, on 02 martie 2017 - 12:38, said:

Asa gasiti grupul de pe Facebook!
la mine apare asa:

Attached Files



#28
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015
Eu am prins ultima garsoniera disponibila la Olympus Residence acum in februarie. Din noiembrie si decembrie am tot cautat in zona de sud ceva convenabil. Prin anunturile diferite gasite in acesta zona, am dat de agenti de la alte firme imobiliare ale altor dezvoltatori mai mici referitoare la acelasi anunt. Exista o mâncătorie de nedescris ale altor agenti contra agentilor lui Angheloiu : ca mint clientii iar in ceea ce priveste pe patron ca este escroc, ca minte, ca fura banii oamenilor etc. Inainte de asta, am cautat informatii despre Angheloiu Giulio. Am gasit interviuri la TV, Radio RFI cu acesta. Sunt unii care vorbesc foarte rau in virtual despre acesta denigrand si jignind. Insa nu am gasit printre acestia unul sa spuna concret de ce anume il acuza. De aceea m-am dus la el cu agentul sau si i-am cerut sa-mi arate toate documentele referitoare la teren, constructie, autorizatii etc. Mi le-a pus in fata stiind de aceste atacuri ale competitorilor. Nu l-am auzit folosind cuvinte jignitoare la acestia si nici pe agentii sai la cei care fac asemena atacuri contra lor.
In timp ce ma uitam pe documente, s-a vandut garsoniera care ma interesa. Era a doua garsoniera ce-mi scapa printre degete datorata neincrederii induse.

Edited by VanDerGraa, 02 March 2017 - 14:22.


#29
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Dar nu ti-a aratat ca el nu detine terenul?e al bancii?!

#30
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
who the f*** is angheloiu :"giulio"????Posted Image Posted Image

#31
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

 Marius19891989, on 02 martie 2017 - 14:31, said:

Dar nu ti-a aratat ca el nu detine terenul?e al bancii?!
Da, mi-a aratat toate actele.  In bloc sunt 88 apartamente. Doar 4 mai sunt disponibile

 daxpop, on 02 martie 2017 - 18:16, said:

who the f*** is angheloiu :"giulio"????Posted Image Posted Image

Da,Angheloiu Giulio. Nu pricep remarca

Edited by VanDerGraa, 02 March 2017 - 20:39.


#32
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Incearca un google translate daca nu stii limba engleza !

#33
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015

 daxpop, on 02 martie 2017 - 21:26, said:

Incearca un google translate daca nu stii limba engleza !
Nene, este forum în limba română, atunci vorbeste limba română, zi clar ce ai de zis. Daca nu esti capabil sa comunici civilizat, abtine-te!

Pana la urma exista grupul pentru Olympus Residence?

 SamSun, on 17 martie 2016 - 21:59, said:

A mai vazut cineva proiectul? Ce parere v-a lasat?
Pana la urma ti-ai luat la Olympus?

Edited by VanDerGraa, 03 March 2017 - 14:51.


#34
Dianet23

Dianet23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2017

 VanDerGraa, on 03 martie 2017 - 14:58, said:

Nene, este forum ĂŽn limba română, atunci vorbeste limba română, zi clar ce ai de zis. Daca nu esti capabil sa comunici civilizat, abtine-te!

Pana la urma exista grupul pentru Olympus Residence?


Pana la urma ti-ai luat la Olympus?

....
Grupul Olympus

Edited by terratec, 04 March 2017 - 02:30.
fara reclama cu link


#35
VanDerGraa

VanDerGraa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.12.2015
Multumesc, m-am alaturat. Poate acolo se poate discuta.

Lucrarile la bloc inainteaza. S-a amenajat si un mic showroom unde s-au primit si o parte din finisajele de mostre. Si nu sunt putine. Urmeaza usile de interior. Nici nu stii ce sa alegi. Toate sunt frumoase

Edited by VanDerGraa, 03 March 2017 - 23:23.


#36
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016

 VanDerGraa, on 03 martie 2017 - 23:20, said:

Multumesc, m-am alaturat. Poate acolo se poate discuta.

Lucrarile la bloc inainteaza. S-a amenajat si un mic showroom unde s-au primit si o parte din finisajele de mostre. Si nu sunt putine. Urmeaza usile de interior. Nici nu stii ce sa alegi. Toate sunt frumoase

Ok iti zic in limba romana : " cine este angheluta ala de care vb ? Asta a fost intrebarea pe care am pus-o! Tu imi vorbesti mie de civilizatie cand te faci ca nu stii dar de fapt dai report ? Nu mai scriu aici cum se numesc cei ca tine ca nu ma cobor la nivelul tau. Sau ti ai facut cont ca sa faci reclama complexului ??
Nici nu stiu baietii care au facut site ul asta de ce au facut unele casute in engleza desi este in limba romana ?? Eu zic sa-i intrebi. Cum de te ai descurcat sa ti faci cont ??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate