Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Olympus Residence 2016 - Soseaua Oltenitei langa Romprim

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
Doresc sa imi fac rezervare in acest cartier. Inca nu au inceput lucrarile dar am vazut reclama la cei de la Premier Imobiliare. Are cineva mai multe detalii despre acest ansamblu? Puncte tari si puncte slabe? Schimbam pareri?

#2
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Reclama... daca nu au inceput lucrarile, ce puncte vrei?

#3
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Și mie mi-a fost prezentata oferta aia la Olympus si ziceau ca o sa fie gata în octombrue,ei spunând ca încep lucrarile în februarie,acum ma îndoiesc ca o sa fie gata în octombrie.

#4
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014

 ovidiu2012, on 14 martie 2016 - 22:33, said:

Reclama... daca nu au inceput lucrarile, ce puncte vrei?
Mai Ovidiule...tu intai mesteci si apoi te uiti ce-ai bagat in gura?...nu e normal sa schimbi pareri cu altii inainte sa apuci sa cumperi ceva decat sa-ti bagi unghia in gat apoi?... eu am vazut in wekeend oferta lor la targul imobiliar si incerc sa strang cat mai multe date de proiect...daca astept sa se construiasca blocul poate mai gasesc ceva la demisol...
   M-am minunat acum vreo cateva luni cum sa cumperi apartament cand este doar pe foaie...trebuie sa fii dus...si am ajuns sa raman fara nici un apartament, caut in continuare si primele pe care le-am vazut sunt deja locuite...altii sunt dusi rau...asa ca...reclama...reclama...calmeaza-te...se numeste informare...

 Marius19891989, on 15 martie 2016 - 01:17, said:

Și mie mi-a fost prezentata oferta aia la Olympus si ziceau ca o sa fie gata în octombrue,ei spunând ca încep lucrarile în februarie,acum ma îndoiesc ca o sa fie gata în octombrie.
Pai nu s-au luat de lucrari si nici nu stiu cand or sa se ia ca nu au autorizatie inca dar urmeaza...acum spun ca la sfarsitul lui decembrie...deci pana-n martie 2017 ma indoiesc...
dar tie cum ti se pare zona?  ce nu ti-a placut la proiect? cica or sa faca mai multe blocuri in acel perimetru...cam ani multi cu nisip si macarale in curte, nu? hala aceea albastra de vis-a-vis ce se face in ea?

#5
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Salut eu am cumpărat în Oltenitei Park residence fix in spate la olympus nu e gata încă și eu am vrut gata și sapt trecuta au ieșit la vânzare tot etajul 7 e gata au vrut sa îl bage în chirie și au renunțat intra pe ansamblul oltenitei park residence dacă vrei gata și e un user care e agent și a scris ca s-a scos etajul 7 scara 1 la vânzare dacă ești interesat sa iei gata..știu cum e cu greu mi-am luat inima în dinți în februarie sa cumpăr un apartament cu finalizare în mai iunie și am zîs poate ești interesat sa devenim vecini,halele am înțeles ca funcționează ca depozite dar intr-un an le demolează și construiesc continuarea la Olympus..succes!


Edited by Marius19891989, 15 March 2016 - 20:58.


#6
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014

 Marius19891989, on 15 martie 2016 - 20:57, said:

Salut eu am cumpărat în Oltenitei Park residence fix in spate la olympus nu e gata încă și eu am vrut gata și sapt trecuta au ieșit la vânzare tot etajul 7 e gata au vrut sa îl bage în chirie și au renunțat intra pe ansamblul oltenitei park residence dacă vrei gata și e un user care e agent și a scris ca s-a scos etajul 7 scara 1 la vânzare dacă ești interesat sa iei gata..știu cum e cu greu mi-am luat inima în dinți în februarie sa cumpăr un apartament cu finalizare în mai iunie și am zîs poate ești interesat sa devenim vecini,halele am înțeles ca funcționează ca depozite dar intr-un an le demolează și construiesc continuarea la Olympus..succes!
Am fost la Oltenitei Park...dar la ultimul etaj nu ma incanta...sunteti norocosi ca nu o sa se mai construiasca in jurul vostu...si au fost preturi bune...sotia s-a speriat putin de campul gol din jur dar daca stai sa te gandesti la cata liniste o sa fie merita...

#7
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Eu am luat cu vedere spre vile.pai îți urez succes la Olympus acum!

#8
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
A mai vazut cineva proiectul? Ce parere v-a lasat?

#9
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
Am vorbit cu un locatar din Lucky Residence, ultimul ansamblu facut de aceiasi investitori...nu ati vrea sa stiti ce mi-au auzit urechile...

#10
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai? De ce?

#11
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008

 SamSun, on 24 martie 2016 - 22:40, said:

Am vorbit cu un locatar din Lucky Residence, ultimul ansamblu facut de aceiasi investitori...nu ati vrea sa stiti ce mi-au auzit urechile...
Spune-ne si noua, poate mai sunt nehotarati care citesc pe aici.

#12
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
Nu are sens sa panichez lumea pe aici...oricum nu au autorizatie si nici de gand sa se apuce de lucrari prea curand...eu voiam doar parteneri de discutie sa ne incurajam unii pe altii ca probleme oricum or sa fie indiferent unde am lua...

#13
SamSun

SamSun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.04.2014
M-au sunat astazi ca incep lucrarile de luni ca au luat autorizatie...S-a bagat cineva pana acum la rezervare? Mai sunt sanse pentru fonduri prima casa? Or mai termina anul asta asa cum scrie pe site?

#14
MOSMircea

MOSMircea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2016
Salut, observ ca nu a mai fost activitate, dar poate am noroc... Este totusi cineva care a cumparat in Olympus? Am auzit ca "insista" sa mergi la notarul lor si ca terenul pe care se construieste imobilul ar fi ipotecat in favoarea BCR, sunt curios oare chiar cumpara cineva un teren ipotecat fara o garantie ca ipoteca v-a fi platita? Sau poate ca totul e o miciuna. Este interesant sa stim cu ce ne putem confrunta sau cum se pot obtine garantii reale de la dezvoltatorii care au ipotecate terenurile pe care construiesc si vand locuinte.

#15
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Salut Mircea,

Am cumparat un apartament in acest complex, exista un risc ca in orice tranzactie..si daca cumperi o casa la stadiu de groapa nu iti garanteaza nimeni ca constructia se va finaliza si te vei bucura de ea.
Oricum in momentul semnarii contractului final, mai exact la finalizarea constructiei , constructorul este obligat prin contract sa iti vanda imobilul fara ipoteca in cartea funciara.

Pentru orice alta informatie te poti baza pe mine!

Multumesc,

#16
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Pentru cine a cumparat apartament , si doreste sa discutam, am creat un grup privat pe Facebook, intitulat "Olympus Residence" , aici sper ca vom putea discuta absolut toate problemele oranizatorice, administrative ce vor urma in anul ce vine.

#17
MOSMircea

MOSMircea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2016
Multumesc pentru raspuns "guraur", sa intelege ca daca:
- constructorul vinde suficiente apartamente sau face rost de bani, cel care cumpara se poate muta la finalizarea constructiei;
- constructorul nu vinde suficiente apartamente, nu plateste sau nu ridica ipoteca, cumparatorul nu se poate muta decat daca accepta terenul ipotecat sau daca banca ii accepta astfel acordarea imprumutului?
Daca ai cumparat prin credit, "guraur", ai prevazut situatia asta in antecontract? Practic tranzactia nu are loc din cauza dezvoltatorului?

#18
guraur

guraur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2016
Ipoteca este pe cota indiviza, per apartament,dar si pe teren, in momentul in care iti preda apartamentul si se semneaza contractul final aceasta ipoteca se elimina.
Sunt multe apartamente cumparate prin prima casa din ce am auzit, asa ca nu ar avea de ce sa fie probleme.
Oricum interesul tuturor este sa se incheie cu bine totul, plus ca la anul se incepe constructia unui alt bloc in fata celui aflat in constructie.
Si repet, si in final faptul ca si daca achizitionezi un apartament la stadiul de groapa fundatie.. nu iti garanteaza nimeni ca totul va fi bine. Oricum.. tu decizi!

Edited by guraur, 17 December 2016 - 21:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate