Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

inregistrare cu AdobeSoundbooth

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
octavianbin

octavianbin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2016
Salut,

N-am apucat sa vad toate cele 17 pagini de topicuri deja deschise, deci daca a mai fost in discutie problema, va rog sa ma iertati si daca puteti, sa ma directionati intr-acolo.

Am un mixer Behringer xenyx 502 si un laptop sony vaio. Legaturile dintre cele doua le-am realizat cu cabluri cu jack de 3.5 http://www.soundcrea...5m-id12097.html. Mixerul are iesire/intrare si pt rca-uri, dar am gandit ca cele de mai sus sunt mai performante, d'aia le-am ales.
Sunetul din player (youtube sau orice alt player) imi vine in casti prin mixer, in acelasi timp aud si ce capteaza microfonul, deci pana aici nicio problema.
Problema apare la inregistrare, mai exact, Adobe-ul imi inregistreaza si ce este rulat in player si ce capteaza microfonul, volumul la inregistrare fiind mai mare cel al playerului decat al microfonului.
Intrebarea este, cum pot sa setez placa de sunet sa nu mai capteze si playerul in Adobe pe inregistrare, sau imi trebuie o placa de sunet externa ceva mai complexa?

Multumesc anticipat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate