Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Michael Douglas mai are de trait 6 luni :(

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
@marcusdefeis

Quote

Infecţia cu HPV este foarte răspândită. Se estimează că 80% din populaţia activă sexual, femei şi bărbaţi, se
poate infecta cu HPV pe parcursul vieţii. Este cea mai frecventă infecţie virală transmisă sexual şi probabil cea
mai frecventă boală cu transmitere sexuală.

acum, daca ne gandim ca sexul oral este o practica frecventa si ca se intampla foarte rar sa gasesti un barbat monogam, rezulta ca aproape toata lumea ar trebui sa urmeze soarta lui M. Douglas. Si uite ca nu se intampla.

Da, HPV are mai toata lumea. Da, isi dau virusul unii altora. Da, unii se imbolnavesc (condiloame, papiloame, negi sau cancer, in functie de tulpinile pe care le are). Dar nu toti cei infectati. Cine atunci? Pai aia care au avut "ghinion", pe care i-a prins infectia intr-o perioada mai nasoala din viata, cu sistemul imunitar scazut din cauza modului de viata: stres, somn insuficient, hrana necorespunzatoare etc.

Crezi tu ca M. Douglas n-a avut HPV toata viata, la cum a babardit in stanga si-n dreapta? Asta cu a luat-o de la nevasta-sa e o mizerie. De parca el era curat si neintinat inainte de ea. S-a intamplat doar ca acum virusul (luat cine stie cand si cine stie de la cine) sa-i vina de hac.

Asa ca inceteaza cu chestia asta "sex oral=cancer". Da, sexul implica niste riscuri. Atat pentru femei, cat si pentru barbati. Imi permit sa spun ca mai mult pentru femei. N-am statistici, dar am impresia ca ele mor mai multe de cancer de col uterin decat ei de cancer in gat. Cunoscand riscurile, fiecare decide cum isi traieste viata sexuala. De HPV nu te poti feri si nici nu te vindeci. Il iei, probabil,  de la primul contact sexual. Iar barbatilor care dupa ce citesc asta se duc la neveste si le spun: "Draga, de-acum nu-ti mai fac sex oral ca uite, s-ar putea sa fac cancer" le-as recomanda sa faca si ei o analiza acolo, sa vada daca nu cumva ei le provoaca un cancer de col sotiilor.

Edited by Michidoo, 13 March 2016 - 20:27.


#38
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostMichidoo, on 13 martie 2016 - 20:26, said:

acum, daca ne gandim ca sexul oral este o practica frecventa si ca se intampla foarte rar sa gasesti un barbat monogam, rezulta ca aproape toata lumea ar trebui sa urmeze soarta lui M. Douglas. Si uite ca nu se intampla.

Da, HPV are mai toata lumea. Da, isi dau virusul unii altora. Da, unii se imbolnavesc (condiloame, papiloame, negi sau cancer, in functie de tulpinile pe care le are). Dar nu toti cei infectati. Cine atunci? Pai aia care au avut "ghinion", pe care i-a prins infectia intr-o perioada mai nasoala din viata, cu sistemul imunitar scazut din cauza modului de viata: stres, somn insuficient, hrana necorespunzatoare etc.

Crezi tu ca M. Douglas n-a avut HPV toata viata, la cum a babardit in stanga si-n dreapta? Asta cu a luat-o de la nevasta-sa e o mizerie. De parca el era curat si neintinat inainte de ea. S-a intamplat doar ca acum virusul (luat cine stie cand si cine stie de la cine) sa-i vina de hac.

Asa ca inceteaza cu chestia asta "sex oral=cancer". Da, sexul implica niste riscuri. Atat pentru femei, cat si pentru barbati. Imi permit sa spun ca mai mult pentru femei. N-am statistici, dar am impresia ca ele mor mai multe de cancer de col uterin decat ei de cancer in gat. Cunoscand riscurile, fiecare decide cum isi traieste viata sexuala. De HPV nu te poti feri si nici nu te vindeci. Il iei, probabil,  de la primul contact sexual. Iar barbatilor care dupa ce citesc asta se duc la neveste si le spun: "Draga, de-acum nu-ti mai fac sex oral ca uite, s-ar putea sa fac cancer" le-as recomanda sa faca si ei o analiza acolo, sa vada daca nu cumva ei le provoaca un cancer de col sotiilor.
nu tocmai, depinde de starea organismului, cu cat mai tarat si cu celule mai obosite, cu atat un virus mutagen se descurca mai eficient

extrapolat, unii l-au avut si nu-l mai au, depinde de capacitatea sistemului imunitar sa elimine jegurile, evident cand povestea e proaspata si virusul nu e bagat prin toate criptele
asta cu ghinionul e un soi de fatalism romanesc, intotdeauna "ghinionistii" sunt inconstientii si neinformatii

nici nu contest ca s-ar putea sa-l fi avut de cand lumea, dar tinand cont de varsta personajului si implicita nevoie de substante ajutatoare, e greu sa nu te gandesti ca nu practica mai des "metode alternative" de rezolvare a partenerei, cu efectele probabile despre care vorbeam, mai ales daca tulpinile lui se corcesc cu tulpinile ei

nu incetez, si intelege ca de fapt sunt un lup moralist la capitolul asta Posted Image nu vreun puritan , dar realitatea e exact cea in care optim ar fi sa zici nu....si e valabil desigur si invers....dificil insa Posted Image

Edited by marcusdefeis, 13 March 2016 - 21:08.


#39
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Oare de ce toti marii actori de la Hollywood se drogheaza si duc o viata destrabalata, sfarsind fie de vreo boala de-asta, fie cu acul in vena (gen Seyour Hoffman, un mare talent, la nici 50 de ani)? Tentatia, banii, li se urca la cap, nu stiu cand sa se opreasca sau sa fie ponderati? Eu cred ca toate la un loc, dar mai e si altceva: stresul imens al actorilor, ganditi-va ca fac asta zi de zi, trebuie sa retina sute, mii de replici, de scenarii, trebuie sa joace intr-un anumit fel, sa slabeasca sau sa se ingrase pt. un anumit rol etc. Si cred ca fara sa-si pompeze draciile astea n-ar rezista. Pana la urma, e de ajuns sa iei odata, ca da dependenta, degeaba te lasi, ca te iei din nou, vezi PSH. Si cu sexul la fel, greu sa rezisti tentatiei.

#40
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Posttoto_riina, on 13 martie 2016 - 20:54, said:

stresul imens al actorilor, ganditi-va ca fac asta zi de zi, trebuie sa retina sute, mii de replici, de scenarii, trebuie sa joace intr-un anumit fel, sa slabeasca sau sa se ingrase pt. un anumit rol etc.
sa fim seriosi sunt doar probleme de personalitate, complexe, neimpliniri pe alte laturi, altfel de ce exista actori celebri fara asemenea probleme?
daca esti vreun ciuriburi respins in copilarie, evident ca-ti dai in petec cand ajungi celebru,,...totul trebuie sa se compenseze
meserie stressanta? come on, exista multe altele cu mult mai mare responsabilitate in lumea asta
in fond ce e un actor? un jester modern, urmasul contemporan al bufonului de spectacol al regelui sau nobilului

Edited by marcusdefeis, 13 March 2016 - 21:07.


#41
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postmarcusdefeis, on 13 martie 2016 - 21:04, said:

in fond ce e un actor? un jester modern, urmasul contemporan al bufonului de spectacol al regelui sau nobilului
Parca mi-ai furat replica din cap.

#42
easy-rider

easy-rider

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 18.12.2015
Ce veste trista !
As vrea sa se insele doctorii, imi fac si eu sperante...
Un actor excelent, imi plac mult filmele lui !

#43
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
la stadiul 4 sub tratament nu se mai inseala nimeni

#44
easy-rider

easy-rider

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 18.12.2015
Cel mai greu cred ca e pt tatal lui...

#45
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
la varsta aia oamenii sunt mai sereni si mai imuni decat am putea crede

Edited by marcusdefeis, 13 March 2016 - 21:48.


#46
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Posted Image din cate stiu era bolnav de ceva vreme...
pacat...
cum spune rider.. este un actor excelent

#47
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,349
  • Înscris: 21.04.2014
De ce ati inceput priveghiul ? Posted Image
Acum 2 saptamani era la Paris cu sotia si primea premiul Cesar.  Posted Image

https://www.facebook...ouglasOfficial/

#48
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View Posttoto_riina, on 13 martie 2016 - 19:27, said:

Michael e...Michael, un titan! Cand ma voi plimba pe strazile din San Francisco, ma voi gandi la el...


Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#49
sighinau

sighinau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.12.2015

View Postmarcusdefeis, on 13 martie 2016 - 18:58, said:

zau? fix ala e motivul pentru care mai are 6 luni de trait
sau aici se aduc doar elogii in stil romanesc?
Pai ala e motivul recunoscut chiar si de el. Catherina Zeta a fost o prostituata de lux inainte sa ajunga si ea la Hollywood asa ca nu-i de mirare ca ala a luat boala de la limbile date-n vulva Zetei.

#50
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Posthoneybee, on 13 martie 2016 - 21:55, said:

De ce ati inceput priveghiul ? Posted Image
ca la romani
ai vazut tu alta tara in care se dau la tv atatea stiri cu morti, inmormantari si parastase?
neam de plangaciosi ploconiti sub patrafir

View Postsighinau, on 13 martie 2016 - 22:20, said:

Pai ala e motivul recunoscut chiar si de el. Catherina Zeta a fost o prostituata de lux inainte sa ajunga si ea la Hollywood asa ca nu-i de mirare ca ala a luat boala de la limbile date-n vulva Zetei.
stiu ca la inceput trombonea ca e cancer de gat ca sa sune rezonabil, cand de fapt era vorba de o chestie cu punct de plecare baza limbii, evident diseminata la gat
daca spunea ca e cancer de limba, toti probabil ar fi ras in pumni gandindu-se la viata sexuala a zetei

#51
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postsighinau, on 13 martie 2016 - 22:20, said:

Pai ala e motivul recunoscut chiar si de el. Catherina Zeta a fost o prostituata de lux inainte sa ajunga si ea la Hollywood asa ca nu-i de mirare ca ala a luat boala de la limbile date-n vulva Zetei.

si daca ti-as spune ca sansele de a lua HPV de la o prostituata de lux sunt fix egale cu cele de a lua de la partenera ta stabila, care a mai avut si ea 2-3 inainte? Nu conteaza de cate ori o faci si nici cu cine, virusul exista, il are aproape toata lumea, tot te vei infecta la un moment dat in viata.

#52
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostMichidoo, on 13 martie 2016 - 22:59, said:

si daca ti-as spune ca sansele de a lua HPV de la o prostituata de lux sunt fix egale cu cele de a lua de la partenera ta stabila, care a mai avut si ea 2-3 inainte?
ti-as spune ca e gluma zilei si ca-ti place sa crezi in basme, un vagin rasprelucrat cu o flora corcita cu sute sau mii de alte flore, chiar si rasverificat, tot poate ascunde chestii dubioase dormante
sau chiar crezi textele curvelor si ale amatorilor de curve?
nu contest ca poate aparea la un moment dat si o zana suava plina de bube, dar ecuatia e simpla = probabilitatea creste cu numarul - de parteneri si de contacte

#53
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
well, stii ce zic aia prin materialele de educatie sexuala. Ai facut cu unul/una, ai facut cu toti partenerii lui/ei dinainte. Nu trebuie sa faci cu foarte multi ca sa ai "acces" la toate BTS-urile. Stiu o tipa care a luat HPV de la primul contact sexual. N-a fost greu, ala umblase inainte cu destule.

#54
depechetoi

depechetoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.02.2016
Culmea e ca am avut o neagra presimtire vazandu-l pe Michael la ceremonia premiilor Cesar
de acum cateva saptamani; iata, sfarsitul lui se apropie...Posted Image

View Postsighinau, on 13 martie 2016 - 22:20, said:

... Catherina Zeta a fost o prostituata de lux ...

As vrea sa stiu si eu de unde aveti aceasta informatie.

Edited by depechetoi, 14 March 2016 - 08:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate