Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Far cry 3 - probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tonn

tonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 22.02.2016
Nu știu ce titlu sugestiv să mai spun, dar am văzut pe youtube gameri care au testat chiar far cry 4 ([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LBFk8B8y-B8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]) pe piesele mele de pc, iar mie mi se blochează far cry 3, de fapt îmi iese din el.

Procesor Intel Pentium E2200 Dual Core 2.20 gHz
Placa video Nvidia GT 630 2 gb
2GB RAM
Hardisk de 250 gb (dar nu îți trebuie mai mult de 9 gb)

Procesorul meu este compatibil cu far cry 3 (http://www.game-deba...re E2200 2.2GHz) mai jos aveți o căsuță în care vedeți dacă este compatibil cu jocul dorit. Scrieți Far Cry 3 și apare 'bifat'..
Setările sunt toate pe LOW în far cry 3. Ce pot face?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Tipul de pe youtube are un Pentium Sandy , adica mai nou.
Tu ai un Pentium aparut in 2007 care e foarte slab.

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
Nu vreau să îţi stric topic-ul dar o întrebare pe care o să ţi-o pună altii o să fie dacă ai jocul original.

În videoclipul ăla are 25 FPS mediu, adică undeva la limita de jos mai ales pentru un joc tip FPS. Deasemenea conform site-ului oficial te afli sub cerinţele minime: https://support.ubi....A2&platformid=9

Edited by driftking91, 12 March 2016 - 21:10.


#4
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
LOL. Cu dual core si 2 gb ram  nici Far Cry 2 nu-l poti juca decent pe medium-high fara caderi de cadre.

Nu poti juca niciun joc aparut dupa 2010 cu configuratia asta.  

Fa-ti imprumut sau economii, si du-te si cumpara-ti procesor I5 (il gasesti la pret mai accesibil acum, la vreo 900-1000 lei), 16  gb ram costa acum vreo 350-400 lei pe cel.ro, placa video la 1000 lei si placa de baza la vreo 700 lei+sursa pe masura.

Edited by BB-8, 12 March 2016 - 21:14.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttonn, on 12 martie 2016 - 20:52, said:

Procesor Intel Pentium E2200 Dual Core 2.20 gHz
Placa video Nvidia GT 630 2 gb
Frecventa prea mica, minim 3Ghz trebuie, ai generatie veche de nucleu, video slab rau (e placa de office, nici macar 650) iar cu 2GB e totusi putin.

Edited by andreic, 12 March 2016 - 21:16.


#6
tonn

tonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 22.02.2016
am setările toate pe LOW, dar cred că nu asta contează..
Principala problemă este procesorul sau placa video? sau ambele.. :))

#7
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View Posttonn, on 12 martie 2016 - 21:20, said:

am setările toate pe LOW, dar cred că nu asta contează..
Principala problemă este procesorul sau placa video? sau ambele.. Posted Image)
Pune mana si strange-ti bani pentru o configuratie mai buna daca vrei sa te bucuri de o experienta de calitate. Nu vorbesc ca sa-l joci neaparat pe ultra si sa ai parte de grafica bling-bling, dar alta e viata cand  nu  te  mai joci   pe setari  low la 5-10 cadre pe secunda la rezolutie redusa si  nu ai parte de crash-uri.

In locul tau nu l-as mai juca decat sa-mi fac nervi si sa ma torturez cu 5-10 fps. Vezi ca poate il cataloghezi drept un joc prost ca nu e optimizat cum comenteaza multi destepti  pe metacritic si alte site-uri.

Nu zic ca e o capodopera, dar e unul dintre cele mai bune jocuri din 2012, dar asta e, trebuie PC corespunzator ca sa-l joci si sa ai parte de o experienta acceptabila spre  placuta.

Edited by BB-8, 12 March 2016 - 22:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate