Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Samsung Gear S2

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Samsung Gear S2

Am deschis topicul asta sa vorbim despre ceasul destept de la Samsung in versiunea lui Gear S2.

Intrebare: Poate fi folosit in acelasi timp cu o casca bluetooth? Adica primesti un apel, vezi pe ceas si raspunzi de pe el si casca preia convorbirea? In masina de exemplu, cand conduci.

#2
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Din punctul meu de vedere ar trebui să meargă să vorbești la casca. Am folosit o zi ceasul și chiar mi-a plăcut.

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am vazut si prezentarea lui George Buhnici, chiar fain.

#4
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Da, doar eu as vrea ceva cu Android Wear deoarece aș vrea să-l folosesc cu Tasker, iar cu Tizen nu este compatibil.

#5
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Samsung Gear S2 e Tizen, adica succesorul Bada - lansat cu atata tam-tam si abandonat in cca 2-3 ani de catre Samsung. As merge inspre alte gadgeturi daca ar fi sa ma intereseze vreunul.

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Eu l-am comandat.
Are ceea ce imi doresc pe el.
Oricum nu este un dispozitiv de lunga durata in timp. Maxim 5 ani de utilizare ii dau. Asa ca...

Am vazut pareri si despre Android Wear si foarte multi sunt nemultumiti de sistem, de faptul ca "agata" pe orice dispozitiv, indiferent ca vorbim de Motorola, Huawei sau LG ori altele. Bine, nu luam in calul TagHeuer la 1500 de coco.
S2 Gear nu agata, are tot ce-i trebuie ca soft si sunt constient ca nu e un ceas pe care sa-l las mostenire nepotilor. E un dispozitiv, o jucarie. In mod evident e un moft.

Sunt fan ceasuri clasice, mecanice, automatice. S2 Gear e nimica toata ca pret, pe langa ceasuri de genul asta. Asa ca nu ma astept de la el sa faca altceva decat sa transmita notificari, sa citeasca pulsul, sa preiei/initiezi de pe el apeluri, etc.

Am citit recenzii in mai multe locuri si multi spun ca e o surpriza placuta.

#7
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Eu zic ca o sa te tina maxim 2 ani :)) deoarece apar altele mai interesante si mai slim si mai puternice ca procesor.

Si da este un ceas foarte aratos, design placut si nu se blocheaza niciun moment din ce-am testat eu.

#8
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Avantajul la Tizen este si consumul mai mic, in funcție de utilizare 1-2 zile in plus fata de modelele cu Android Wear (Huawei W1, Moto gen.2).

Edited by MD, 10 March 2016 - 14:41.


#9
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Absolut de acord cu amândoi.

#10
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Am avut toate ceasurile (mai putin S2) de la Samsung
Gear S e inca in top cu ceea ce stie sa faca, insa ca utilizare am ramas fidel .. Apple Watch

#11
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Gear S e minunat ca performanta, dimensiuni ecran, etc. Dar arata ca naiba. Niciodata nu cred ca as putea purta pe post de ceas chestia aia asa de mare :D
Oricum, raman la parerea ca sunt niste jucarii si atat.

#12
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
M-a sunat curierul. Acușica apare, să vedem ce-i de capul lui.

#13
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
L-am butonat cam o ora. Timp in care si bateria i-a scazut de la 100% la 91%.
Are tot ce-mi trebuie pe el. E lucrat super calitativ, ireprosabil, arata foarte bine, a ceas. Indeplineste functia de ceas dar are si alte functii extinse.
Sincronizarea cu telefonul a functionat perfect.

Sunt o groaza de modele de ecrane si vad ca si aplicatii destule.
Are Tizen ca sistem de operare. Nu stiu daca e un avantaj sau un dezavantaj dar repet, nu am gasit sa-mi doresc vreo aplicatie si sa lipseasca.
Consider ca la pretul de cca 1320 de lei la importator, e un best buy in acest moment pentru cine vrea sa cheltuie niste bani pe o jucarie.

#14
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Sa il stapanesti fara nicio problema :D.

Din punctul meu de vedere este cel mai frumos smartwatch de pe piata la ora actuala. Imi place mult chestia aia rotativa :D chiar mi se pare interesanta rau.
Si pe mine ma batea gandul sa mi-l iau dar am lasat-o balta momentan. (astept IFA Berlin sa vedem ce-o sa fie si acolo, poate N6 ^_^)

Acum poti sa ne zici tu daca merge faza cu ceasul si casca :D.

#15
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Da, o sa probez. Cred ca merge pentru ca acea casca se conecteaza la ceas, nu la telefon. Adica poti asculta si muzica de pe ceas in ea, independent de telefon.
Ceasul, are 4gb capacitate de stocare si se poate pune muzica si asculta in pereche cu o casti care sunt fara fir. E o chestie interesanta pe care o poti folosi fara sa ai telefonul la tine.

E foarte faina chestia cu rotita pentru ca vezi tot ecranul in timp ce butonezi. Teoretic, nu ai nevoie de functia touch, dar merge si aia, bineinteles.

#16
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Eu am S2 Classic dar nu l-am testat niciodata cu casca BT. Bateria tine 3 zile daca il opresc noaptea.
Nu imi place ca atunci cand merg nu este capabil sa masoare pulsul desi il tin strans pe mana.

Tastatura T9 pentru limba romana este surprinzator de utila. :)

Edited by EXIT, 11 March 2016 - 13:11.


#17
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Merge cu casca BT.
Se conecteaza ori la ceas, ori la telefon. Nu stiam ca telefonul poate avea conectate mai multe dispozitive BT in acelasi timp. Dar poate.

#18
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 12.04.2006
Abia acum am văzut discuția, am și eu ceasul de o luna aproape. Confirm ca se conectează și cu tel și cu casca. Am avut Gear 2 de doua ori, Moto 360  2nd gen,le-am ținut max 3 zile. Gear S2 e altceva, sunt foarte mulțumit de el. Moto 360 2nd gen arată mai bine dar pe partea de conectivitate nu stă așa bine ca Gear S2.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate