Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Un calut pursange (Ford Mustang)

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1524 replies to this topic

#1099
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
eu decât să vând sau să cumpăr mașină în/din românia mai bine trag prelată peste ea la scoară-mea în curte sau plătesc în plus la dealer și o iau. măcar știu că mă servește cu o cafea :))) dealer-ul nu soacră-mea :)))

#1100
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Nu stiu unde sa postez asta dar am furat-o de pe un forum strain. Era o discutie despre garaje (design), fiecare punea poze cu garajul si evident cu niste super masini prin ele si un mosulica pune poza asta din tineretea lui si zice: "Our garage was simple" si atat:



Miura SV + Ferrari 250 gto la timpul lor Posted Image Miura e peste 1.5-2 mil acum iar ferrari-ul ala spre 10 mil . Mi s-a parut super tare :) a mai povestit cate ceva dupa, s-a dat la curse cu ele, a facut tot felul.

Edited by emil_sv, 04 August 2017 - 17:30.


#1101
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Da, bun investment !
Dpdv masini, personal nu prea apreciez vechiturile (cu exceptia celor care sunt intr-adevar frumoase si la astea nu e cazul).

#1102
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postmufasa, on 04 august 2017 - 18:02, said:

Da, bun investment !
Dpdv masini, personal nu prea apreciez vechiturile (cu exceptia celor care sunt intr-adevar frumoase si la astea nu e cazul).
Mie imi plac. dar sa ma uit la ele ca de condus... nu-s pe masura. Miura e superba, Ferrari-ul ala nu ma incanta in mod deosebit dar este o masina foarte importanta pt istoria Ferrari.

#1103
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Gata m-am linistit !!!!!
Gasit un Corvette 2016, inmatriculat cu nr. rosii. Vorbit cu propietarul, interesat de schimb + diferenta. Masina cica adusa din State recent, facut RAR, vama si TVA platite (logic ca era inmatriculata). Cer VINul (pe care-l obtin greu dupa vreo 2 zile). Verificat (platit 22 EUR), masina fabricata in 2014 (deci are 4 ani nu 2), iar in 2015 a fost exportata in Olanda !! WTF !!

#1104
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postmufasa, on 04 august 2017 - 21:22, said:

Gata m-am linistit !!!!!
Gasit un Corvette 2016, inmatriculat cu nr. rosii. Vorbit cu propietarul, interesat de schimb + diferenta. Masina cica adusa din State recent, facut RAR, vama si TVA platite (logic ca era inmatriculata). Cer VINul (pe care-l obtin greu dupa vreo 2 zile). Verificat (platit 22 EUR), masina fabricata in 2014 (deci are 4 ani nu 2), iar in 2015 a fost exportata in Olanda !! WTF !!
Pai toate se exporta prima oara in Olanda sau Germania. Nu e nimic in neregula cu exportul. Daca nu a fost inmatriculata acolo, doar a trecut prin porturi si vama ca acolo merge foarte repede treaba comparativ cu alte porturi europene.

#1105
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Asa este, dar asta a fost acum 1 an si 10 luni. Tare mult a durat traversarea oceanului ! Plus ca la export masina avea 12K mile si acum cica are 30K km. Masina a fost inmatriculata pe undeva prin Europa fara sa stiu nimic despre ea. Iar cand ii cer actele de achizitie imi raspunde ca ce-mi trebuie, ca masina are carte in RO, vama platita si asta e ! N-am vrut sa mai explorez mai departe cand s-a platit vama si unde in NL sau in RO ca sa vad unde a fost inmatriculata, etc. Lucrurile sunt simple : se vede ca vanzatorul are ceva de ascuns, altfel era 100 % transparent.

#1106
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Incearca schimb cu un dealer din Germania. Cred ca iti vor evalua mistangul mai avantajos decat l-ai vinde la noi si in plus poate gasesti ceva cu garantie.

#1107
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postuhu10uhu, on 05 august 2017 - 10:00, said:

Incearca schimb cu un dealer din Germania. Cred ca iti vor evalua mistangul mai avantajos decat l-ai vinde la noi si in plus poate gasesti ceva cu garantie.
Greu de crezut ca se baga neamtul cu buy back alta marca de masina si venita din RO ...

#1108
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postmufasa, on 05 august 2017 - 09:36, said:

Asa este, dar asta a fost acum 1 an si 10 luni. Tare mult a durat traversarea oceanului ! Plus ca la export masina avea 12K mile si acum cica are 30K km. Masina a fost inmatriculata pe undeva prin Europa fara sa stiu nimic despre ea. Iar cand ii cer actele de achizitie imi raspunde ca ce-mi trebuie, ca masina are carte in RO, vama platita si asta e ! N-am vrut sa mai explorez mai departe cand s-a platit vama si unde in NL sau in RO ca sa vad unde a fost inmatriculata, etc. Lucrurile sunt simple : se vede ca vanzatorul are ceva de ascuns, altfel era 100 % transparent.
Banuiesc ca e cel din Craiova. Sincer iti spun acolo apar mereu tot felul de masini sport aduse de pe afara, si scumpe in general, nu stiui daca sunt aceiasi oameni dar mi s-a parut si mie ceva dubios. Adica la un moment dat erau de vanzare vreo 3 R8-uri toate din Craiova... Cumva ma indoiesc ca sunt atatea la un vanzare intr-un singur moment tocmai acolo. Cauta-i numarul de tel pe net si vezi daca mai gasesti anunturi cu nr respectiv. Iar la banii respectivi gasesti si in germania modele europene 2014-2015

Edited by emil_sv, 05 August 2017 - 10:47.


#1109
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
@mufasa, dacă te mai „supără” @cristimate să îi spui că ai câini mai mari decât ai lui Posted Image

#1110
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postbobalex18, on 07 august 2017 - 08:50, said:

@mufasa, dacă te mai „supără” @cristimate să îi spui că ai câini mai mari decât ai lui Posted Image
Mai mari nu sunt, doar mai frumosi (ca am tot 2) Posted Image .

#1111
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmufasa, on 07 august 2017 - 15:12, said:

Mai mari nu sunt, doar mai frumosi (ca am tot 2) Posted Image .
Ce rasa sunt? A mea, cea neagra cand e aranjata e ceva special... ciob german negru e senzational. Daca era si la fel de deșteaptă pe cat e de frumoasa...

Data viitoare o sa imi iau tot cg din linia de lucru dar am sa caut un temperament mai agresiv si nu ma voi uita la culoare cu doar la instincte. Ca baiatul care e numai nerv... nu are pedigree dar vine din selecția de la scoala de la ciorani, unde idiotii de politisti tineau pedigree ul cu pixul. Si asa s-a pierdut o linie buna de CG...

#1112
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View PostMembruAnonim, on 07 august 2017 - 19:14, said:

Ce rasa sunt?
2 fete, golden (11) si bichon maltese (7).

#1113
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai mari poate... da, putin, desi iarna cand il ingras pe mitko face spre 50 kile ... si mai arătoși posibil :)
Dar nu as paria pe agerime :))))))

#1114
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Gata, ai dat-o la "baibec" sau ce cauta de câteva zile la dealer in curte?

#1115
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postbobalex18, on 13 august 2017 - 15:23, said:

Gata, ai dat-o la "baibec" sau ce cauta de câteva zile la dealer in curte?
Nu, mi s-a parut mie la un moment dat ceva suspect si am- dus-o la o verificare. Am plecat in concediu si am lasat-o la ei s-o verifice cand au timp. A luat-o cineva ulterior si fisa de verificare este curata ca lacrima, n-are nimic.

#1116
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Scăpasi de ea? Deci ce ai ales? 911 gts ? :)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate