Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Ce este, mai pe scurt, o manea?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostCazimi, on 09 martie 2016 - 20:08, said:

Ai avut măcar curiozitatea să cauți ce înseamnă expresia asta? La ce se referea Marley în cântecul ăsta? (nu, jammin nu înseamnă ce crezi tu).

Și, în general, cam ce propovăduia el în versurile lui?

Hai, pe bune, hai să nu băgăm Bob Marley și alți cântăreți/compozitori de raggae în aceeași oală cu manelele copilului de plastilină, zău așa.


Pentru ascultătorii de manele și de alte genuri muzicale de prost gust, fără îndoială că este super-tare.
Există oameni care chiar și la beție ascultă altceva.

spre deosebire de tine stiu exact la ce se refera "we jamming" .....se refera in primul rand la droguri .....jamming se traduce prin bruiaj si este o metafora la adresa efectului drogurilor in cantecele lui.
acuma ca tie ti se pare acest "guru" african care propovaduieste trasul din tigara cu droguri toata ziua si integrarea in absolut sau ceva la fel ca bivolaru mai bun ca manelistii......
am inteles sunteti o groaza care vreti sa o ardeti gen norvegienii sau belgienii care au drogurile la liber .....am inteles ca veniti cu argumente gen "e pe raspunderea ta " "sunt major" " ne ajuta sa ne distram" etc .....dar mai e nevoie si de putina intelegere a fenomenului nu sa fii doar un prost care a apucat-o asa "libertateeeee" ........ nu suna rau deloc asta cu raspunderea si cu constiinta

#38
costica_smenarul_boss

costica_smenarul_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 01.11.2014
O forma de a distra masele, arta tip newspeech.

#39
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostTinMan, on 09 martie 2016 - 14:49, said:

Adica "muzica" pe care daca o asculti la betie mai ai o scuza.
Parerea mea - hîc!
Adică tu îl faci pe Vladimir Vîsoțki manelist? Hai, că poate la muzica lăutărească sau la muzica din filmul Șatra mai înțeleg, dar să te văd cum justifici că Treceți batalioane române Carpații e manea. :P

View PostCazimi, on 09 martie 2016 - 17:40, said:

Când îl pui pe Salam în aceeași frază cu Bob Marley, cred că ai o problemă. Serioasă.
De percepție.
Ce problemă, nu-s amândoi negri?

#40
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
apropo de faptul ca multi critica ca e vorba de "dusmani si femei si etc in melodiile maneliste"......pai frate in politica nu e la fel? de cate ori nu a fost vorba de vreo femeie frumoasa? de cate ori nu a fost vorba de o avere mare? de cate ori nu a fost vorba de "dusmani politici" care si-au bagat adversarii la puscarie ? de cate ori nu s-a incalcat legea in politica? de ce multi politicieni mai ales merg dupa zicala "scopul scuza mijloacele"? si toata lumea arunca in capul manelistilor treaba asta ....
parerea mea e ca asa prosti si limitati cum sunt manelistii totusi instinctul nu ii inseala si stiu foarte bine cam la ce se rezuma lumea de astazi ..... singura diferenta e ca astia din politica si etc stiu cum sa se exprime ......

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
exprimari de diferite stari umane

View Postvyctoras1985, on 11 martie 2016 - 13:28, said:

apropo de faptul ca multi critica ca e vorba de "dusmani si femei si etc in melodiile maneliste"......pai frate in politica nu e la fel? de cate ori nu a fost vorba de vreo femeie frumoasa? de cate ori nu a fost vorba de o avere mare? de cate ori nu a fost vorba de "dusmani politici" care si-au bagat adversarii la puscarie ? de cate ori nu s-a incalcat legea in politica? de ce multi politicieni mai ales merg dupa zicala "scopul scuza mijloacele"? si toata lumea arunca in capul manelistilor treaba asta ....
parerea mea e ca asa prosti si limitati cum sunt manelistii totusi instinctul nu ii inseala si stiu foarte bine cam la ce se rezuma lumea de astazi ..... singura diferenta e ca astia din politica si etc stiu cum sa se exprime ......

omul e o finta emotionala ,nu inseamna ca x e prost ca i place  bautura ,femeile frumoase sau ca se cearta ,astea sta in natura umana

#42
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lgagu5iJ3qQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate