Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16132 replies to this topic

#37
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Eu zic ca nu o sa treaca mult timp pana o sa zboare si din bucuresti wizzair. Eu unul, daca as pleca de ex, cu inca 3 m-as duce pana in tg mures cu masina , as lasa-o acolo si as pleca spre budapesta. Cred ca e mai incomoda varianta de tren bratis-bud.

#38
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Daca au preturi bune merita si din Cluj  in TG-Mures . Din Cluj pana in Budapesta faci 7 ore , din Cj in TG-Mures faci 1 ora . Daca faci o rezervare la  Tg-Mures-Budapesta-Paris de exemplu si iesi la acelasi pret sau poate f putin mai mare decat ai iesi  platind microbusul , e super OK .

Pleci din Mures la 5:30 dimineata , ajungi in Budapesta tot la 5:30 ora lor ,  iar avionul de Paris e la 8 ..
Numai bine , iesi dintr-un check out si intri in check in  :)

Edited by kingblana, 02 May 2006 - 12:06.


#39
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
oricum cred ca au facut cu o logica zborurile de la tg mures la budapesta pentru a putea prinde conexiunile pentru alte orase mari din europa.

#40
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Pai e calculat ca zborul asta sa ajunga inaintea  tuturor zborurilor Wizz cu plecare din Budapesta . Cel de TgMures si cele din Bulgaria cred ca sosesc primele  , urmand sa transfere poate numai pasagerii , nu si bagajele .

Edited by kingblana, 02 May 2006 - 16:31.


#41
Atti

Atti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.07.2005
Wizz zboara deja din Tg. Mures, din ianuarie vine tare din urma cu cursele:

Arad - Bergamo (Milano)
Tg. Mures - Barcelona
Tg. Mures - Roma
Bucuresti - Budapesta
Bucuresti - Barcelona
Bucuresti - Dortmund
Bucuresti - Londra
Bucuresti - Roma

Calatorie placuta ;)

#42
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
stim atti, stim! De altfel scrie si pe aici, mai sus!
Am si eu o nelamurire cu ceri de la skyeurope...are cineva dintre voi idee, mi-a venit o oferta de la ei cum ca daca comanzi un bilet primesti unul gratis! Insa pe site, daca comanzi pretul rezultat este tot pentru 2 persoane! idei, idei? :)

#43
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
cred ca trebuie sa introduci acolo la promotion code ceva.

#44
paul3

paul3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.07.2006
daca e sa schimbi avionul si sa mai stai sa astepti aiurea prin aeroporturi inca 4-5 ore, nu e mai simplu sa mergi de la inceput cu trenul, la viena ajungi cu tren direct in doar 15-16 ore, si de la viena ai foarte putin pana oriunde in europa... deci e mai simplu

#45
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

View Postpaul3, on Sep 30 2006, 10:42, said:

daca e sa schimbi avionul si sa mai stai sa astepti aiurea prin aeroporturi inca 4-5 ore, nu e mai simplu sa mergi de la inceput cu trenul, la viena ajungi cu tren direct in doar 15-16 ore, si de la viena ai foarte putin pana oriunde in europa... deci e mai simplu


Ai idee cate ore  si cate trenuri trebuie sa schimbi de exemplu pana la Paris ? cu avionul faci 1 ora si 10 minute din Budapesta in Paris , si 7 din Cluj la Budapesta . Si astepti in aeroport 2 ore si jumatate , timp in care poti accesa gratuit internetul din aeroport ..... Cum e mai comod ? Tren sau .. :)

#46
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
P.S. Aici se vorbeste despre Wizzair , deci curse din Budapesta , NU Bratislava.

#47
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
nu-mi vine sa cred ce se intampla cu Wizzair....este cea mai buna oferta vreodata....preturi celle mai mici, comoditate, rapiditate, .....
Inainte trebuia sa ma duc cu autocarul/microbuzul de la Cluj la Budapesta si era un chin de 7 ore  :confuzzled: pana la aeroprt Ferihegy....

fiind din Transilvania, sunt apropae de Tg Mures unde zboara avionul Wizzair pana la Budapesta ceea ce este o mare usurare dar nu-mi vine sa cred ca se efectueaza cursuri Tg Mures-Budapesta la preturi super (cca 100 RON)!!!! si astept cateva ore la Ferihegy pana la Bruxelles/Belgia.

Dar eu sunt la inceput si nu stiu cum ma descurc cu cursele si asteptari in aeroport sau cine stie daca se intampla ceva neprevazut ( bilete care nu sunt valabile, intarzieri/amanari cursuri ......)

Mai intai de toate: unde sa cumpar bilete on-line Wizzair sau la agentie Wizzair? :mellow:
cat de simpla este treaba cu comanda on-line bilete cu destinatii diferite ca TG Mures-Budapesta_Bruxelles si retour?
Este suficient sa astept cu 2-3 ore inainte la aeroport Tg Mures ?
Avionul ajunge pana la Ferihegy Terminal 1?

sau ma insel: este o reclama ascunsa? :huh:

astept orice parere
:photo:

#48
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Fii sigur ca nu e nicio reclama ascunsa. Asa sunt companiile low-cost. Oferte bune. tot ce trebuie sa faci este sa urmezi pasii de pe site pentru a-ti rezerva biletul. Bafta !

#49
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005

View Postwhoop007ro, on Oct 5 2006, 10:23, said:

Fii sigur ca nu e nicio reclama ascunsa. Asa sunt companiile low-cost. Oferte bune. tot ce trebuie sa faci este sa urmezi pasii de pe site pentru a-ti rezerva biletul. Bafta !


Merci mult.... :)

daca comand on-line un bilet retour Budapesta-Bruxelles/oriunde si tariful este in HUF adica forinti si nu stiu daca se poate plati si in euro de pe card MasterCard sau Visa?

chiar sunt curse Wizzair la Tg Mures Aeroport? daca preturile sunt foarte mici(low-cost) inseamna ca sunt foarte multi pasageri care merg cu Wizzair adica nu sunt locuri(dupa parerea mea)....

mai bine o ora cu avion de la Tg Mures spre Budapesta decat cu autocar timp de 7-8 ore, oboseala, din vama in vama, inconfort,..... :confuzzled:

#50
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004

View Postdave, on Oct 5 2006, 12:45, said:

Merci mult.... :)

daca comand on-line un bilet retour Budapesta-Bruxelles/oriunde si tariful este in HUF adica forinti si nu stiu daca se poate plati si in euro de pe card MasterCard sau Visa?

chiar sunt curse Wizzair la Tg Mures Aeroport? daca preturile sunt foarte mici(low-cost) inseamna ca sunt foarte multi pasageri care merg cu Wizzair adica nu sunt locuri(dupa parerea mea)....

mai bine o ora cu avion de la Tg Mures spre Budapesta decat cu autocar timp de 7-8 ore, oboseala, din vama in vama, inconfort,..... :confuzzled:
nu conteaza in ce valuta este emis cardul...fie lei , fie euro sau dolari...tranzactia se va efectua in valuta afisata pe site, iar convertirea valutara se face automat de catre banca (ma rog international  la cum s elicteaza valuta...alta problema mai complicata)...important esteca poti efectua tranzactia, pierderile fiind minime de la conversia valutei...nici un comision suplimentar nu ti se va aplica... important este ca acel card sa fie utilizabil pe internet... si daca e mastercard sa aiba CVV code.
sunt locuri la cursele wizzair...chiardaca au tarife promotionale (sau normale pt low cost) asta nu inseamna catam nesam toti se urca in avion doar d edragul de  a zbura...intra pe site-ul celor de la wizzair si gasesti detalii!
numai bine si zbor placut!

#51
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
cat despre carduri, conteaza banca din Romania de unde este emisa? am auzit de unele cazuri ca carduri emise de o banca BRD care nu sunt acceptate.....pt orice tranzactie on-line

as vrea foarte mult sa merg cu avionul Wizzair de la Tg Mures (sunt aproape de Tg Mures) spre Budapesta cu bilete la promo (daca te uiti /verifici pe site www.wizair.com zilnic oferte pret).

incredibil este ca preturile la bilet avion sunt mult mai mici decat cu trenul sau autocarul pe acelasi traseu.
nu vreau sa mai aud de trenuri, autocare si microbuze pe langa inconfortul si oboseala :nonobad:

cat de simpla este treaba?  cumperi bilete online, astepti confirmarea de pe e-mail, te prezinti la aeroport(Tg Mures in cazul meu) cu 2 ore inainte, te duci la control bilete si bagaje, te imbarci in avion , astepti cateva minute in avion, avionul decoleaza, stai confortabil o ora , servirea platesti dar nu este cazul, avionul aterizeaza la Budapesta .


Iubesc calatoriile cu avionul dar sunt la inceput (nu am deloc fobie de avion- am calatorit o singura data mai demult dar biletele costau f. mult atunci )

Wizair mi se pare cea mai buna alegere  :D
astept orice parere
:w00t:

#52
GENOCLAUDIU

GENOCLAUDIU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.07.2006

View Postdave, on Oct 5 2006, 20:05, said:

cat despre carduri, conteaza banca din Romania de unde este emisa? am auzit de unele cazuri ca carduri emise de o banca BRD care nu sunt acceptate.....pt orice tranzactie on-line

as vrea foarte mult sa merg cu avionul Wizzair de la Tg Mures (sunt aproape de Tg Mures) spre Budapesta cu bilete la promo (daca te uiti /verifici pe site www.wizair.com zilnic oferte pret).

incredibil este ca preturile la bilet avion sunt mult mai mici decat cu trenul sau autocarul pe acelasi traseu.
nu vreau sa mai aud de trenuri, autocare si microbuze pe langa inconfortul si oboseala :nonobad:

cat de simpla este treaba?  cumperi bilete online, astepti confirmarea de pe e-mail, te prezinti la aeroport(Tg Mures in cazul meu) cu 2 ore inainte, te duci la control bilete si bagaje, te imbarci in avion , astepti cateva minute in avion, avionul decoleaza, stai confortabil o ora , servirea platesti dar nu este cazul, avionul aterizeaza la Budapesta .
Iubesc calatoriile cu avionul dar sunt la inceput (nu am deloc fobie de avion- am calatorit o singura data mai demult dar biletele costau f. mult atunci )

Wizair mi se pare cea mai buna alegere  :D
astept orice parere
:w00t:
in principal nu conteaza banca , si eu am cumparat recent ceva bilet cu card de la brd . pana acum nu au fost proble,me . legat de avion in mare e cam cum spui tu , confirmarea itivine instantaneu in mail, si probabil iti spune si pe sitceva numar de inregistrare . uneori e de ajuns sa ai numarul ala. te duci frumos la aeroport si astepti avionul :D . binenteles ca trebuie sa fii constient ca vei calatori cu o compnie low cost care cand cumperi biletul vei bifa o casuta in care zice ca esti de acord cu conditiile lor. ar fi bine sa citesti acuma chestia aia ca sa vezi cam cum sta treaba cu companiile astea .si ce pretentii au. in cazul rau tu o sa mergi la aeroport si avionul no sa vina sau o sa intarzie. in alt caz si mai rau e ca ajungi in belgia si la intoarcere se amana avionul sau alte alea . mi se pare ca ei scriu in conditile alea ca isi asuma dreptul in orice moment sa ANULEZE O CURSA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! e bine sa stii chestiile astea de la inceput chiar daca nu se intampla des astfel de cazuri . daca nu esti presat de timp sau alte chestii( leegaturi ) atunci e super bine.
DIN EXPERIENTELE MELE DE PANA ACUM LOW COST A FOST LA FEL DACA NU CHIAR MAI PUNCTULA DECAT CURSELE REGULATE . printre altele o intoarcere de la mijlocul oceanului cu air france inapoi pe cdg , si pana am plecat din nou spre sua autrecut 11 ore . fara sa ne zica cineva nimic .

#53
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
Am vazut undeva pe acest forum, dar acum nu mai gasesc, si anume de cand vor baga pe piata cei de la wizzair biletele de avion, incepand cu luna aprilie 2007. Momentan nu au decat de la 15 ianuarie (de cand incep plecarile din bucuresti) pana pe 23 martie.

#54
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006

View Postmirwoona, on Oct 10 2006, 17:26, said:

Am vazut undeva pe acest forum, dar acum nu mai gasesc, si anume de cand vor baga pe piata cei de la wizzair biletele de avion, incepand cu luna aprilie 2007. Momentan nu au decat de la 15 ianuarie (de cand incep plecarile din bucuresti) pana pe 23 martie.
am avazut parca ca o sa dea drumul pe aprilie pe la sfarsitul lui octombrie sau inceputul lui november...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate