Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16137 replies to this topic

#19
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Pai decat sa astepti urcate in primul microbus spre ferihegy si gata . Ai scapat de asteptare .

#20
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
pe mine unu', din bucuresti plecand, ma costa drumul inspre timisoara ori cluj iar de-acolo la budapesta cat ma costa dus-intors budapesta-frankfurt! N-am calculat inca spre burgas dar.....cu siguranta e mai ieftin daca m-as folosi de wizzair direct din baneasa.....

#21
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Sunt prosti romanii ca nu stiu sa le faca un pret bun celor de la Wizzair , pentru o Baneasa , sau Cluj . In mod normal un aeroport adevarat face oferte unei companii aeriene : "Nu doriti sa  aterizati la noi si sa folositi aeroportul nostru pentru doar X bani ?" Nu compania aeriana sa se milogeasca de aeroport : "Nu ne lasati sa aterizam la dvs si sa va dam atatia bani ? "

#22
Elena_Din_Troia

Elena_Din_Troia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 18.01.2006

View Postkingblana, on Feb 14 2006, 03:18, said:

Sunt prosti romanii ca nu stiu sa le faca un pret bun celor de la Wizzair , pentru o Baneasa , sau Cluj . In mod normal un aeroport adevarat face oferte unei companii aeriene : "Nu doriti sa  aterizati la noi si sa folositi aeroportul nostru pentru doar X bani ?" Nu compania aeriana sa se milogeasca de aeroport : "Nu ne lasati sa aterizam la dvs si sa va dam atatia bani ? "
Atunci SkyEurope cum a reusit domle' ? Sa inteleg de aici ca slovacii de la SkyEurope au fost mai destepti decat ungurii de la Wizzair ?! Probabil ca e ceva loc de spaga si baietii nu au inteles bine problema :D .
Parerea mea e ca daca se vor rezuma doar la rute Bucuresti - Budapesta, fara a introduce si rute Bucuresti -  non budapesta (ex. Roma, Paris, etc) nu vor avea prea multi clienti. Ramane de vazut ce va fi.

#23
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004

View PostElena_Din_Troia, on Feb 14 2006, 05:54, said:

Atunci SkyEurope cum a reusit domle' ? Sa inteleg de aici ca slovacii de la SkyEurope au fost mai destepti decat ungurii de la Wizzair ?! Probabil ca e ceva loc de spaga si baietii nu au inteles bine problema :D .
Parerea mea e ca daca se vor rezuma doar la rute Bucuresti - Budapesta, fara a introduce si rute Bucuresti -  non budapesta (ex. Roma, Paris, etc) nu vor avea prea multi clienti. Ramane de vazut ce va fi.

Nu cred ca vor fi doar curse Bucuresti-Budapesta. Uita-te si la zborurile din Sofia. Se zboara catre multe destinatii, cu escala la Budapesta, ce-i drept.

#24
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Ce te deranjeaza sa faci escala la Budapesta si sa te urci in alt avion acolo . Uite , Sofia are asa :

Sofia-London
Sofia-Budapest-Roma
Sofia-Budapest-Paris
Sofia-Budapest-Londra
Sofia-Budapest-Malmo(Copenhaga)
Sofia-Budapest-Amsterdam
Sofia-Budapest-Frankfurt

#25
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Suntem in plina primavara calendaristica (mai putin dpdv al temperaturii) si Wizzair nu a dat nici un semnal ca ar vrea sa intre pe piata romaneasca. Not good :(

#26
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Ultimul anunt de pe siteul wizzair, la inregistrarea a 3 milioane de pasageri in mai putin de 2 ani:

"Today Wizz Air offers flights from 5 cities in Poland (Katowice, Warsaw, Gdansk, Poznan and Wroclaw), Budapest (Hungary), Sofia (Bulgaria), Kaunas (Lithuania), and Zagreb (Croatia). Flights from Burgas (Bulgaria), Ljubljana (Slovenia) and Split (Croatia) will be started in May 2006. In summer 2006 Wizz Air is increasing capacity by more than 50% compared to last summer, including the launch of 23 new routes, summing up to a total of 56 routes."

Sa speram ca de la vara putem zbura si noi cu wizzair din Bucuresti si Tg. Mures dupa cum se zvoneste, si ca aceste 2 orase vor face parte din cele 23 de rute noi.

#27
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
[quote name='whoop007ro' post='1390089' date='Apr 2 2006, 14:08']
Ultimul anunt de pe siteul wizzair, la inregistrarea a 3 milioane de pasageri in mai putin de 2 ani:

"Today Wizz Air offers flights from 5 cities in Poland (Katowice, Warsaw, Gdansk, Poznan and Wroclaw), Budapest (Hungary), Sofia (Bulgaria), Kaunas (Lithuania), and Zagreb (Croatia). Flights from Burgas (Bulgaria), Ljubljana (Slovenia) and Split (Croatia) will be started in May 2006. In summer 2006 Wizz Air is increasing capacity by more than 50% compared to last summer, including the launch of 23 new routes, summing up to a total of 56 routes."

Sa speram ca de la vara putem zbura si noi cu wizzair din Bucuresti si Tg. Mures dupa cum se zvoneste, si ca aceste 2 orase vor face parte din cele 23 de rute noi.
[/quote]


Ce veste !!!!

  
  PROMO!  Adult Fare  0.01 EUR
  

    
  Sat, 19 Aug 06
  Flight W6 286   05:30  Depart  Tirgu Mures
05:30  Arrive  Budapest - Terminal 1  

  PROMO!  Adult Fare  0.01 EUR
  

    
  Fri, 25 Aug 06
  Flight W6 285   23:05  Depart  Budapest - Terminal 1
01:05  Arrive  Tirgu Mures(next day)  

Flying Out (PROMO!)
1 Adult at 0.01 EUR   0.01 EUR  
Taxes and charges (details)   19.97 EUR  

Flying Back (PROMO!)
1 Adult at 0.01 EUR   0.01 EUR  
Taxes and charges (details)   18.45 EUR  
    
  
Total Cost of Flight   38.44 EUR  !!!!!! ( pret final dus-intors tg. mures - budapesta )


Aceasta este o exemplificare de rezervare, dar:
WIZZ AIR ZBOARA SI IN ROMANIA !!!!
Pt. inceput vad ca zbdoara doar din pt. Tg. Mures, astept sa apara si Bucuresti !

E clar de tot:
Un zvac mic pana la Budapesta si de acolo.... oriunde merge wizz air....ieftin !
Site-ul este deja si in LIMBA ROMANA !

[url="http://wizzair.com/ro/index.shtml"]http://wizzair.com/ro/index.shtml[/url]

Adio masina si drumuri naspa !!!!!
:coolspeak:

Mai este de asteptat doar pana la 14 iulie 2006 - primul zbor.

Competitia low-cost se inteteste, dar noi pasagerii avem doar de castigat.

enjoy !
    
  

  
  


  


Total Cost of Flight   38.44 EUR  !!!!!! ( pret final dus-intors tg. mures - budapesta )
Aceasta este o exemplificare de rezervare, dar:
WIZZ AIR ZBOARA SI IN ROMANIA !!!!
Pt. inceput vad ca zbdoara doar din pt. Tg. Mures, astept sa apara si Bucuresti !

E clar de tot:
Un zvac mic pana la Budapesta si de acolo.... oriunde merge wizz air....ieftin !
Site-ul este deja si in LIMBA ROMANA !

[url="http://wizzair.com/ro/index.shtml"]http://wizzair.com/ro/index.shtml[/url]

Adio masina si drumuri naspa !!!!!
:coolspeak:

Mai este de asteptat doar pana la 14 iulie 2006 - primul zbor.

Competitia low-cost se inteteste, dar noi pasagerii avem doar de castigat.

enjoy !
[/quote]


Wizz Air face primul pas în România


Wizz Air face primul pas în România
2006. 04. 26.
Wizz Air, cea mai mare companie aeriană low fare – low cost (prețuri mici – costuri mici) din Europa Centrală și de Est, a anunțat astăzi în cadrul unei conferințe de presă organizată la Târgu Mureș lansarea de zboruri între România și Ungaria. Ruta Budapesta-Târgu Mureș reprezintă intrarea companiei Wizz Air pe piața din România, care este a șaptea țară din regiune unde activează, după Polonia, Ungaria, Lituania, Bulgaria, Croația și Slovenia.

Cursa între Târgu Mureș și Budapesta va opera începând cu 14 iulie 2006, la început de trei ori pe săptămână. Biletele se pot achiziționa deja de pe pagina de web a companiei, wizzair.com sau prin call centre-ul Wizz Air la numărul +36 1 470 9499, la prețuri începând de la doar 19,98 EUR pentru un drum, cu taxele incluse.

József Váradi, Chief Executive Officer al Wizz Air a declarat: "Intrarea noastră în România este un pas foarte important pentru reîntărirea poziției noastre de lider de piață în Europa Centrală și de Est. Ne-am propus impunerea brandului Wizz prin oferirea unor prețuri mici nemaiîntâlnite până acum și a unui zbor confortabil pentru cetățenii români, cu mult înainte de aderarea țării la Uniunea Europeană. Aeroportul Târgu Mureș este locația perfectă pentru Wizz Air pentru deservirea milioanelor de locuitori din Transilvania și a celor care doresc să cunoască mediul natural unic și viața culturală a regiunii. Acesta este primul pas și urmează mulți alți pași."

Sublinierea imi apartine, asta inseamna ca ne putem astepta la ceva bun !!!

enjoy !

#28
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006

View Postmetalactual, on Apr 27 2006, 19:07, said:

Ce veste !!!!

  
  PROMO!  Adult Fare  0.01 EUR
  

    
  Sat, 19 Aug 06
  Flight W6 286   05:30  Depart  Tirgu Mures
05:30  Arrive  Budapest - Terminal 1  

  PROMO!  Adult Fare  0.01 EUR
  

    
  Fri, 25 Aug 06
  Flight W6 285   23:05  Depart  Budapest - Terminal 1
01:05  Arrive  Tirgu Mures(next day)  

Flying Out (PROMO!)
1 Adult at 0.01 EUR   0.01 EUR  
Taxes and charges (details)   19.97 EUR  

Flying Back (PROMO!)
1 Adult at 0.01 EUR   0.01 EUR  
Taxes and charges (details)   18.45 EUR  
    
  
Total Cost of Flight   38.44 EUR  !!!!!! ( pret final dus-intors tg. mures - budapesta )
Aceasta este o exemplificare de rezervare, dar:
WIZZ AIR ZBOARA SI IN ROMANIA !!!!
Pt. inceput vad ca zbdoara doar din pt. Tg. Mures, astept sa apara si Bucuresti !

E clar de tot:
Un zvac mic pana la Budapesta si de acolo.... oriunde merge wizz air....ieftin !
Site-ul este deja si in LIMBA ROMANA !

http://wizzair.com/ro/index.shtml

Adio masina si drumuri naspa !!!!!
:coolspeak:

Mai este de asteptat doar pana la 14 iulie 2006 - primul zbor.

Competitia low-cost se inteteste, dar noi pasagerii avem doar de castigat.

enjoy !
  
Wizz Air face primul pas în România
2006. 04. 26.
Wizz Air, cea mai mare companie aeriană low fare – low cost (prețuri mici – costuri mici) din Europa Centrală și de Est, a anunțat astăzi în cadrul unei conferințe de presă organizată la Târgu Mureș lansarea de zboruri între România și Ungaria. Ruta Budapesta-Târgu Mureș reprezintă intrarea companiei Wizz Air pe piața din România, care este a șaptea țară din regiune unde activează, după Polonia, Ungaria, Lituania, Bulgaria, Croația și Slovenia.

Cursa între Târgu Mureș și Budapesta va opera începând cu 14 iulie 2006, la început de trei ori pe săptămână. Biletele se pot achiziționa deja de pe pagina de web a companiei, wizzair.com sau prin call centre-ul Wizz Air la numărul +36 1 470 9499, la prețuri începând de la doar 19,98 EUR pentru un drum, cu taxele incluse.

József Váradi, Chief Executive Officer al Wizz Air a declarat: "Intrarea noastră în România este un pas foarte important pentru reîntărirea poziției noastre de lider de piață în Europa Centrală și de Est. Ne-am propus impunerea brandului Wizz prin oferirea unor prețuri mici nemaiîntâlnite până acum și a unui zbor confortabil pentru cetățenii români, cu mult înainte de aderarea țării la Uniunea Europeană. Aeroportul Târgu Mureș este locația perfectă pentru Wizz Air pentru deservirea milioanelor de locuitori din Transilvania și a celor care doresc să cunoască mediul natural unic și viața culturală a regiunii. Acesta este primul pas și urmează mulți alți pași."

Sublinierea imi apartine, asta inseamna ca ne putem astepta la ceva bun !!!

enjoy !


#29
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
In sfarsit . Ii asteptam la Cluj , dar e bine si la Tg Mures .

#30
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
Mdaa...in sfarsit preturi mici, drumuri ultra rapide, nu tu gropi, nu tu timp pierdut, calatorii comode si elegante dar....nici sa nu va ganditi la avioane mov daca stati prin bucuresti! Doar sa calculez preturile si orarele trenurilor pe siteul cfr mi-a luat 3 ore, rezultandu-mi personale ori accelerate ce fac ani intregi pana-n razboieni iar de acolo alte curse locale la ore tampite pana-n targu-mures...Si cand te uiti pe harta ce usor ar fi parut sa faca o linie ferata directa intre sighisoara si tg-mures...Concluzia dupa atatea calcule a fost ca dupa ore intregi (o zi aproape) cu trenul ajungi in tg-mures unde trebuie sa ma cazez caci avionul este abia la ora 5 dimineata, eu trebuind sa ajung cu 2 ore inainte, ce sa mai zic ca habar n-am daca exista curse din oras catre aeroport...deci mai am de asteptat, inca cateva bale la gura cine stie poate, poate le face cu ochiu' baneasa...

#31
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
pai cum pe bucuresti- budapesta malev a crescut nr de zboruri la 4 impreuna cu tarom mai mult la intimidare si inradacinare a rutei, iar din cluj spre budapesta malev si carpatair opereaza  2 zboruri zilnice, din timisoara iarasi zboruri...cel mai simplu si mai comod era ruta de tg mures ca sa dea de stire malevului ca wizzair isi permite preturi mai mici..asta dupa ce numai bine s-au dus preturile promotionale ale malev pe aceasta ruta...
poate s-or destepta si tarom si malev si nu au sa mai ceara 260 de euro pt un zbor dus-intors!!!
go wizzair!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#32
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

View Posttonio, on Apr 29 2006, 19:56, said:

avioane mov

Attached File  DSCF0054.JPG   642.22K   162 downloadsAttached File  DSCF0008.JPG   674.21K   158 downloadsAttached File  DSCF0010.JPG   620.06K   179 downloadstachment]

#33
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Era si timpul ! Abia am venit de prin afara (am fost cu masina) si mi-am facut o gramada de draci de la Nadlac pana in Buc. Acum as merge pana la Tg Mures, apoi Budapesta si de acolo mai departe.
This is good news, indeed !

#34
Marmota

Marmota

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 24.09.2005

View Postwhoop007ro, on Apr 30 2006, 12:27, said:

Era si timpul ! Abia am venit de prin afara (am fost cu masina) si mi-am facut o gramada de draci de la Nadlac pana in Buc. Acum as merge pana la Tg Mures, apoi Budapesta si de acolo mai departe.
This is good news, indeed !
Foarte bine poti merge de la Bucuresti Baneasa la Bratislava ( vezi http://www.skyeurope.com ) "si de acolo mai departe" !

#35
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
nu si in palma de mallorca ;)

#36
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Dar se poate si Bucuresti - Bratislava cu Sky Europe, apoi tren Bratislava - Budapesta (costa pana in 15 euro, parca vreo 12) si din Budapesta zbori spre destinatia dorita. Pentru bucuresteni e mult mai convenabil asa; cel putin a functionat in cazul meu.
In schimb varianta cu Wizzair din Tg-Mures cade din start... este si departe si greu accesibil... Pana la urma tot cei din Transilvania sunt mai avantajati... oricum erau deja, prin apropierea geografica de Budapesta. Cred ca nici macar cei din Cluj nu se vor duce la Tg-Mures sa ia avionul spre Budapesta, ci se vor duce tot cu microbuzul pana la Budapesta. Poate doar celor din Brasov o sa le foloseasca zborul Tg-Mures - Budapesta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate