Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...
 Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta
 hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla
 Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16204 replies to this topic

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

• Grup: Senior Members
Hai ca au anuntat noutatile legat de Wizz Pass. Nimic interesant (cum anticipam Posted Image))) Poate pentru cei care lucreaza in diaspora le convine (dar daca au si timp sa vina acasa des).

Subscribe for WIZZ MultiPass now!

Have you ever dreamed of flying at a fixed price even during high season? Well, guess what? We've made it happen! After testing and tweaking, we've made our WIZZ MultiPass even better for our frequent flyers.

🇮🇹 🇦🇱 🇵🇱: The WIZZ MultiPass is now available on Italian and Albanian international flights, on top of the existing Polish international flights.

What's in it for you?
✈️ With the MultiPass subscription, you can travel each month on eligible Italian, Polish and Albanian international flights for a fixed monthly fee.
✈️ Your monthly fare stays consistent, unaffected by seasonality or last-minute bookings.
✈️ Our subscription includes all taxes and fees, ensuring a stress-free and budget-friendly travel experience.
✈️ You can customize your plan by adding additional services for a charge like WIZZ Priority and/or a 20 kg checked-in bag.

The WIZZ MultiPass is your smart and affordable way to embrace adventures around the world.

4. Black-out periods – On the following dates flights on the subscription plan will be unavailable:

1.1 Italian plan
(a) 2024
1 May to 3 May,
31 May to 3 June
13 August to 18 August
20 December to 24 December
30 December to 31 December

(b) 2025
1 January to 2 January
17 April to 19 April
23 April to 27 April,
1 May to 3 May,
30 May to 3 June
14 August to 18 August
19 December to 24 December

1.2 Polish plan
(a) 2024
1 May to 3 May,

(b) 2025
1 January to 2 January
6 January
17 April to 19 April,
21 April to 22 April,
1 May to 3 May,

1.3 Albanian Plan
(a) 2024
1 May to 3 May,
14 June to 16 June

(b) 2025
1 January to 2 January
28 March to 30 March
17 April to 19 April
21 April to 22 April,
1 May to 3 May,
4 June to 6 June
13 August to 18 August
5. The registered credit card will be charg

Attached Files

atupi

atupi

Senior Member

kakamaka, ce chestie au inventat ei, il poti folosi oricand dar exceptand perioadele cand toata lumea are liber si vrea sa calatoreasca. In plus e o taxa lunara, pai cati zboara asa des?

giuliani2

giuliani2

Member

• Grup: Members
Deci daca vreau sa iau abonamentul ala pt Italia platesc 12*130€ = 1560€ (sau poate merge ala cu o singura directie, sa zbori in 27 aprilie si sa te intorci candva in mai). De banii astia ma gandesc ca trebuie sa zbori de minim 5-6 ori pe an la pret de 250-300€ dus intors ca sa merite.
Nu cred ca sunt multi care au atata timp de calatorit....

dacrad2

dacrad2

Senior Member

Poate vor sa atraga si pe cei cu afaceri,care calatoresc mai mult.

mhro

mhro

Member

Cei cu afaceri reale, nu buticareala, probabil prefera companii conventionale cu spatiu adecvat la picioare si zboruri neamanate.

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Mie mi s-a părut ok spațiul de la picioare. Bine nu-s nici vreun obez dar pentru cineva average de maxim 80-100 kg și maxim 1.80...1,85 cred că este decent cât nu mergi mai mult de 3-4-5 ore.

iogamac

iogamac

Senior Member

La 1,85m nu prea ai spațiu. Eu tot timpul rezerv loc la margine pentru bărbatul meu. Are 1,85 și nu prea încape.

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Io am 1.82...83 dar ce-i drept sunt mai slab si incap fara probleme. Acum depinde si de conformatie.

iogamac

iogamac

Senior Member

Probabil al meu are picioare mai lungi.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Depinde si de tipul aeronavei. Daca sunt variantele A320ceo (180locuri) sau A321ceo (230locuri) vs A320neo (186neo) sau A321neo (239locuri).

Primele au scaune traditionale, variantele neo au scaunele mai subtiri si mai castigi cativa cm.

blackiesasha

blackiesasha

Senior Member

Am primit notificare pt un zbor din octombrie ca s-a modificat orarul de zbor...initial m-am speriat, dar m-am calmat ulterior realizand ca am destul timp sa reorganizez totul. Ma uit si nu realizam ce au schimbat...intr-un final imi dau seama ca au schimbat ora de sosire...cu 5 minute mai devreme. Chiar trebuia o notificare pentru 5 minute?

mdt

mdt

Senior Member

Probabil conform reglemetarilor trebuie sa trimita notificare pentru orice schimbare a orarului de zbor. Si eu am tot primit notificari de genul asta (de la alte companii). E foarte bine ca uneori poate erai la limita cu o conexiune si o modificare de 10-15 minute conteaza mult. (Mi s-a intamplat asa anul trecut la AF)

Edited by mdt, 25 April 2024 - 18:37.

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Am primit si eu notificari tot asa pentru +5 minute, -10 minute, etc. Ei trimit notificari pentru orice modificare, pana la urma tu decizi daca te impacteaza sau nu. Si eu m-am panicat prima data. Primesc mail la 3-4 zile de la rezervare cu schimbare si cand vad diferenta de cateva minute.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

"Compania aeriană Wizz Air, cercetată de Comisia Europeană."

Comisia Europeană și autoritățile UE pentru protecția consumatorilor au demarat o investigaţie în ceea ce priveşte 20 de companii aeriene, printre care şi Wizz Air.

Potrivit acuzațiilor, Wizz Air şi alte 19 companii aeriene și-ar fi indus în eroare clienții cu privire la declarațiile de mediu. Prin urmare, Comisia Europeană și Rețeaua de cooperare pentru protecția consumatorilor (CPC) au trimis scrisori în care cer clarificări tuturor celor 20 de companii aeriene, informează Daily News Hungary.
Acțiunea vine ca urmare a unei plângeri depuse în iunie 2023 de către organizația europeană a consumatorilor BEUC și este condusă de autoritățile de supraveghere din Belgia, Olanda, Norvegia și Spania.

Potrivit airportal.hu, cele 20 de companii aeriene incluse sunt Air Baltic, Air Dolomiti, Air France, Austrian, Brussels Airlines, Eurowings, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, SAS, SAS, Swiss, TAP, Volotea, Vueling și Wizz Air.

„Este o veste excelentă faptul că autoritățile din întreaga Europă recunosc că, de fapt, consumatorii au fost păcăliți de practicile de greenwashing ale companiilor aeriene. Este inacceptabil faptul că acestea au ademenit consumatorii să compenseze emisiile generate de zborurile lor, uneori cu un preț ridicat”, a declarat Monique Goyens, directorul general al BEUC.

https://adevarul.ro/...ia-2359230.html

blackiesasha

blackiesasha

Senior Member

Maskatu, pe 05 mai 2024 - 20:02, a scris:

Am primit si eu notificari tot asa pentru +5 minute, -10 minute, etc. Ei trimit notificari pentru orice modificare, pana la urma tu decizi daca te impacteaza sau nu. Si eu m-am panicat prima data. Primesc mail la 3-4 zile de la rezervare cu schimbare si cand vad diferenta de cateva minute.

Nu prea ai ce decide la modificari asa de mici...nu ai posibilitatea sa schimbi zborul sau sa ceri banii inapoi. Pentru asa ceva trebuie ca modificarea de orar sa fie +/- 3 ore parca.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Cu ani buni in urma (5-6ani), aveau un bug in sistemul lor de rezervare. La orice schimbare de orar (chair si de 5-10minute) iti dadea optiunea sa anulezi/schimbi/rambursezi ca WizzCredit. Din pacate s-au prins.

Chiar am reusit cateva zboruri asa sa le anulez, sa le cumpar iar (cand biletele au scazut), si-am si ramas cu diferenta in punctul Wizz :D

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Dacă am Wizz Clubul acela de 2 persoane , pot sa rezerv bilete și să le plătesc din contul meu pentru altcineva? Adica alte 2 persoane, diferite de mine care dețin contul.

nasty2

nasty2

Member

La un drum întârziat cu vreo 4 ore, dar anunțat cu vreo 24 de ore înainte, nu am avut posibilitatea să aleg nimic, nici rambursare nici modificare dată. Am decis să nu călătoresc, dar după ce am făcut checkin on line.
Ce despăgubiri pot primi?
Wizz zice că nimic pt că nu am călătorit!
Dar nici măcar banii pe bilet înapoi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate