Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se scot banii de la NN ?

darlington

Care sunt cateva companii bune di...

Alimentare cont( top up), de pe c...
 Masina noua nu poate fi inmatricu...

Sunt romanii cu adevarat mulț...

Utilitate vas expansiune pentru a...

Modul wifi aparate aer cond Vortex
 Cum sa castigi alegerile pe Tik-Tok

e ok un acumulator chinezesc?

laptop HP Omen

Hemoroizi cauzati de sport de per...
 Cum se demonteaza acest stop?

Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie

La multi ani @honeybee!

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16193 replies to this topic

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators
E cam ciudat cu periuta electrica, eu nu o iau niciodata cu mine cand zbor. Am Philips Sonicare si cu tija in care se baga capatul de periere poti injunghia pe cineva fara probleme.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

• Grup: Senior Members

View PostDecember, on 27 iunie 2023 - 06:48, said:

E cam ciudat cu periuta electrica, eu nu o iau niciodata cu mine cand zbor. Am Philips Sonicare si cu tija in care se baga capatul de periere poti injunghia pe cineva fara probleme.
Daca ai vazut suficiente filme cu actiunea in inchisori, vei constata ca si cu o periuta normala poti injunghia pe cineva! Posted Image
Serios acum, nici eu nu iau in calatorii periuta electrica, din acelasi motiv: e posibil sa obiecteze la aeroport si sa imi spuna sa renunt la ea. Asa ca merg cu una normala dupa mine.

maladetz

maladetz

Senior Member

Mulțumesc pentru răspunsuri

alseeme

alseeme

Active Member

• Grup: Members
Atat timp cat te lasa cu laptop cu acumualator mai mare decat o periuta sau aparat de tuns de ce nu te-ar lasa cu periuta de dinti electrica.

Am zburat de doua ori cu periuta de dinti electrica in bagajul de mana si nu m-a intrebat nimeni nimic la security.

vestale

vestale

Senior Member

Am zburat de cateva zeci de ori cu periuta de dinti electrica, cu dusul bucal in bagajul de mana si nu au fost probleme la controlul de securitate, toate puse in punga sigilabila si prezentata la scanare.

dariuscha

dariuscha

Senior Member

View Postdanigoleman, on 26 iunie 2023 - 20:41, said:

Am o intrebare: s-a trecut la check in cu 24 de ore inainte (in loc de 48) ptr toate zborurile WizzAir?
Am zbor spre AbuDhabi si se pare ca e tot cu 48 de ore.

Mesajul primit de mine suna asa:

Zborul dumneavoastră se apropie rapid și dorim să vă atragem atenția asupra politicii noastre de check-in.

Începând cu 12 iunie 2023, check-inul online se va deschide cu 24 de ore și se va închide cu 3 ore înainte de ora de decolare programată. Check-inul online este întotdeauna gratuit.

Iar pe site-ul wizz:
“INFORMAȚII IMPORTANTE DESPRE CHECK-IN!
Rețineți că, după 12 iunie 2023, ora 00:00 UTC, check-inul online gratuit va fi disponibil cu 24 de ore înainte de ora de decolare programată și până la 3 ore înainte de aceasta, dacă nu v-ați achiziționat locurile pentru rezervare.”

Daca pe zborul tau se poate, fa-l! Verifica si cu mai putin de 24 ore inainte daca totul e ok

danigoleman

danigoleman

Senior Member

Da, a mers cu 48 de ore inainte. Se pare ca ptr zborurile spre Asia sau in Asia (de ex Maldive) a rams 48 de ore. Probabil 24 sunt doar la Wizz Malta?!

moniK_06

moniK_06

Member

View Postmaladetz, on 27 iunie 2023 - 00:51, said:

Salutare,
Ai voie in bagajul de mana sa pui periuta de dinti electrica? A fost careva in situatia asta? Sau masina de tuns electrica.
Multumesc anticipat!

Am mers cu periuta de dinti electrica in bagajul de mana si nu am avut probeleme niciodata,

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

View Postdanigoleman, on 26 iunie 2023 - 20:41, said:

Am o intrebare: s-a trecut la check in cu 24 de ore inainte (in loc de 48) ptr toate zborurile WizzAir?
Am zbor spre AbuDhabi si se pare ca e tot cu 48 de ore.
si eu am zbor la sfârșitul lui iulie si sunt interesat de acesta intrebare si mai ales de raspunsurile ulterioare.

dacrad2

dacrad2

Senior Member

View Postcfrtriaj, on 29 iunie 2023 - 11:54, said:

si eu am zbor la sfârșitul lui iulie si sunt interesat de acesta intrebare si mai ales de raspunsurile ulterioare.

In principiu eu zic sa-ti faci planuri pentru varianta cu 24 de ore,daca e la 48 de ore...

maladetz

maladetz

Senior Member

E prima daca cand vad zboruri mai ieftine cu o saptamana inainte de zbor decat biletele cumparate acum doua luni, algoritmul lor a dat eroare sau s-au lacomit la inceput punand preturi mari dar nu s-a inghesuit lumea si acum de disperare au scazut pretul :)

fab1an

fab1an

Active Member

Pe ce zbor ? @maladetz

maladetz

maladetz

Senior Member

Iași - Luton e vreo 39 lire iar acum o lună jumate era 100 :)

Edited by maladetz, 01 July 2023 - 10:58.

atupi

atupi

Senior Member

View Postmaladetz, on 01 iulie 2023 - 01:55, said:

E prima daca cand vad zboruri mai ieftine cu o saptamana inainte de zbor decat biletele cumparate acum doua luni, algoritmul lor a dat eroare sau s-au lacomit la inceput punand preturi mari dar nu s-a inghesuit lumea si acum de disperare au scazut pretul Posted Image
Anul asta s-a intamplat si pe alte rute. Probabil au umflat preturile si lumea a renuntat sa mai zboare. Acelasi fenomen l-am observat si la un feribot care ma interesa pe mine.
Anul asta e haiducie in tot ce inseamna calatorii, toti incearca sa profite la maxim.

maladetz

maladetz

Senior Member

Probabil și-au dat seama că lumea s-a obișnuit să cumpere cu mult timp înainte bilete ca să prindă preț mic, iar ei acum au inversat strategia ca să poată obține profit mai bun :)

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators
WEBSITE-UL ȘI APLICAȚIA WIZZ AIR, ÎN MENTENANȚĂ PROGRAMATĂ PE 4 IULIE

Website-ul și aplicația mobilă ale Wizz Air vor fi supuse unor lucrări de mentenanță marți, în data de 4 iulie 2023, în intervalul orar 01:00 - 09:00 (ora României).

Ca parte a acestei operațiuni planificate, funcția de căutare, precum și rezervarea sau realizarea check-inului pentru zboruri pot fi afectate în perioada de timp menționată.
Wizz Air își sfătuiește pasagerii să realizeze check-inul online înaintea acestui interval orar.

În eventualitatea în care pasagerii cu rezervări nu pot face check-inul online înaintea operațiunii de mentenanță, aceștia vor avea opțiunea de a realiza check-inul gratuit la aeroport între orele 01:00 și 13:00 (ora României), în data de 4 iulie.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

View Postmaladetz, on 01 iulie 2023 - 12:19, said:

Probabil și-au dat seama că lumea s-a obișnuit să cumpere cu mult timp înainte bilete ca să prindă preț mic, iar ei acum au inversat strategia ca să poată obține profit mai bun Posted Image  

De obicei la (U)LCC-uri au un target, sa vand x bilete pe saptamana pt ruta Y. Daca sunt vandute, atunci pretul creste, daca nu sunt vandute, atunci pretul scade.

Si eu urmaresc de ceva vreme pe mai multe rute. Chiar daca biletele sunt disponibile pana prin aprilie 2024... sunt cam mari preturile. Pe ici pe colo mai vezi ceva la pret mic prin off peak season. Saptamanile trecute vazusem pentru Timisoara - Memmingen (ruta operata doar de ei): pentru  octombrie - noiembrie pretul era intre 150 - 250RON. Peste 2-3zile era doar la 69RON, doar pt o cursa ce e drept (mai rar asa ceva pe timpul verii).

Dar la faze din astea, de obicei explodeaza pretul la WizzPriority, bagaje de cala, taxa alocare locuri.

Prin ceva vlog, ceva reprezentant din industria inchirierilor de masini, zicea ca LCC-urile fac mai multi bani din bagajele de cala si din inchirierile de masini, decat din biletele de avion propriu zise.

Edited by ghitapg2, 04 July 2023 - 09:07.

mdt

mdt

Senior Member

Doar ca in octombrie - noiembrie exista risc mare de anulare a curselor. (Asa au facut in anii trecuti)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate