Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16195 replies to this topic

stearom

stearom

Member

• Grup: Members

View Postiogamac, on 19 iunie 2023 - 16:45, said:

A fost și un caz în care omul avea loc și nu l-au lăsat să urce în avion. Nu s-a îngrămădit la coadă, știind că are loc și la final i-au spus că asta e, trebuia să urce între primii.
Asta e noua.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

• Grup: Senior Members
Unele chestii trebuie luate și cu o felie de lămîie...:)

iogamac

iogamac

Senior Member

Ia uitați articolul aici.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

@iogamac

E stire veche, de cel putin 3ori s-a postat aici deja.

View Postmaladetz, on 16 iunie 2023 - 11:23, said:

Da, e aiurea, au făcut asta să mai stoarcă ceva bani de la clienții care din diferite erori nu reușesc să facă check in cele 21 de ore.  

Hai ca si la RyanAir tot cu 24h inainte se deschide. Idem si la defuncta BlueAir (in ultimele luni de operare), idem la (pispirica de) AeroItalia.

View Postmaladetz, on 16 iunie 2023 - 16:29, said:

Și dacă tâmpenia lor de sistem da eroare și rămâi fara check in :)  

Incerci de mai multe ori, daca tot nu merge, iti faci niste screenshot sa ai dovezi in aeroport. Posibil sa fii taxat in aeroport (daca e chiar batut in cap check-in agent), dar Wizz trebuie sa-ti ramburseze taxa de airport check-in (daca apare problema last minut)

Eu chiar am patit prin 2018 sau 2019. Mai erau 5-6ore pana la zbor, urma sa-mi fac check-in si primesc SMS de la ei: "Intampinam probleme tehnice, online check-in nu se poate realiza. Va rugam sa va prezentati in aeroport, se va efectua gratis".

View Postmaladetz, on 16 iunie 2023 - 17:41, said:

Și îți răspunde moș crăciun la telefon:)  

Au si ei destule bube. Eu am prin toamna trecuta cand a fost ATC air strike in Italia. Au avut poate sute de zboruri anulate last minute. Am asteptat o ora, dar am prins intr-un final un agent disponibil.

slai

slai

User Incredibil

View Poststearom, on 19 iunie 2023 - 15:04, said:

Oare de asta fac overbooking? Sa determine lumea sa cumpere locurile?
Totusi si overbooking ma asteptam sa fie vorba de 5, MAXIM 10 oameni, dar 40, e prea mult?
Ala nu e overbooking, sigur au schimbat avionul. 320 are cu 50 de locuri mai puțin decât 321. Probabil 10 nu s-au prezentat și 40 nu au încăput.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

View Postiogamac, on 20 iunie 2023 - 22:24, said:

Ia uitați articolul aici.
Și, ai citit pînă la capăt? Nu ți se pare că iar vorbim de „cetățean ieuropean și (numa') cu drepturi”?Posted Image

P.S. A mai fost un „scandal” acu' ceva timp, la Luton, cu un românaș ofensat că de ce-au făcut numai două anunțuri de „last call”, trebuiau să-l facă și pe al treilea, că el nu le-a auzit pe primele două!Posted Image Da' monitoarele alea imense pentru ce sînt, de făcut freza în ele? Sau zecile de monitoare mici, împrăștiate prin tot aeroportu'? Nu, domnule, trebuie chemat individual, eventual și cu covor roșu și fanfară la scara avionului!Posted Image

Edited by crislacor, 21 June 2023 - 07:30.

giuliani

giuliani

Senior Member

View Postcrislacor, on 21 iunie 2023 - 07:27, said:

Și, ai citit pînă la capăt? Nu ți se pare că iar vorbim de „cetățean ieuropean și (numa') cu drepturi”?Posted Image

P.S. A mai fost un „scandal” acu' ceva timp, la Luton, cu un românaș ofensat că de ce-au făcut numai două anunțuri de „last call”, trebuiau să-l facă și pe al treilea, că el nu le-a auzit pe primele două!Posted Image Da' monitoarele alea imense pentru ce sînt, de făcut freza în ele? Sau zecile de monitoare mici, împrăștiate prin tot aeroportu'? Nu, domnule, trebuie chemat individual, eventual și cu covor roșu și fanfară la scara avionului!Posted Image

Eu nu stiu ce fac oamenii aia de au nevoie de last call? Nu stii ca ai zbor la ora X, ca la ora X-y minute se inchide poarta si trebuie sa lasi bagajul la timp? Te plimbi ca bezmeticul prin aeroport, te striga aia de 2 ori si tu nu reactionezi nicicum?
Hai sa fim seriosi, trebuie sa fii cel putin naiv sa te bazezi pe anunturile din difuzoarele alea, rar de tot reusesti sa auzi ceva din anunturile alea.

stearom

stearom

Member

• Grup: Members
De cate ori am fost cu avionul stiu ca striga numele intreg si clar si poarta la care sa te prezinti.
Am patit o singura data in Turcia Antalya sa ma strige pentru ca initial a spus ca intarzie avionu o ora si de fapt a plecat la timp, DAR ne-a strigat pe toti, numele intreg si la ce poarta sa mergem. Am sarit ca ars si am fugit repede la poarta. Eram 6 adulti.

La faza cu pierdutul avionul ca nu te prezinti si te striga e vina pasagerului.

Edited by stearom, 21 June 2023 - 10:23.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Sincer, eu n-aș striga deloc! Cei care sînt prezenți la poarta de îmbarcare, aceia sînt pregătiți să călătorească cu avionul!

petman

petman

Senior Member

Ieri in otopeni cred ca toate zborurile de la wizz au avut întârziere. Al meu de 50 de minute dar a aterizat cu doar 15 min întârziere.
Cred ca i-au strigat pe 2 pentru un zbor de grecia de vreo 6 ori.

nico99900

nico99900

Senior Member

In cazul in care calatoresc doua persoane, familie, si au dreptul la 2 valize in cala a 20kg, se poate avea o singura valiza? Sa zicem de 25 kg.

dariuscha

dariuscha

Senior Member

Nu.

sebulbus

sebulbus

cereal killer

View Postpetman, on 22 iunie 2023 - 06:48, said:

Ieri in otopeni cred ca toate zborurile de la wizz au avut întârziere. Al meu de 50 de minute dar a aterizat cu doar 15 min întârziere.
Cred ca i-au strigat pe 2 pentru un zbor de grecia de vreo 6 ori.

Ieri a fost o zi complicata, multe intarzieri din motive de congestie pe ruta. Cam 80% din zboruri au fost afectate. Noi fiind in capatul europei avem sansa sa prindem o restrictie oriunde s-ar petrece ea.
Avionasele refuza cu incapatanare sa opreasca in coloana pe avarii oricat incercam sa le convingem, asa ca trebuie sa astepte la sol. Limitari tehnologice.

View Postcrislacor, on 21 iunie 2023 - 12:34, said:

Sincer, eu n-aș striga deloc! Cei care sînt prezenți la poarta de îmbarcare, aceia sînt pregătiți să călătorească cu avionul!

Sunt si aeroporturi silent, unde nu se fac anunturi verbale altele decat cele de securitate si e problema pasagerului sa urmareasca statusul zborului pe miile de ecrane disponibile. Istanbul e unul care imi vine in minte.

mdt

mdt

Senior Member

La fel Madrid, Viena, Muchen, Paris CDG, Amsterdam, trendul e sa fie silent acum. Bun, la Paris CDG la cursa Tarom spre Bucuresti au facut exceptie 😁si au facut mai multe anunturi, dar doar acolo, in apropierea portii, nu in tot aeroportul.

Edited by mdt, 24 June 2023 - 09:54.

dacrad2

dacrad2

Senior Member

Pe beauvais nu numai ca au anuntat de cateva ori dar s-au dus si dupa ei sa-i caute. La fel am vazut si in dubai la terminalul 2 intrebau pe fiecare daca e acela pe care il cautau.

danigoleman

danigoleman

Senior Member

Am o intrebare: s-a trecut la check in cu 24 de ore inainte (in loc de 48) ptr toate zborurile WizzAir?
Am zbor spre AbuDhabi si se pare ca e tot cu 48 de ore.

maladetz

maladetz

Senior Member

Salutare,
Ai voie in bagajul de mana sa pui periuta de dinti electrica? A fost careva in situatia asta? Sau masina de tuns electrica.
Multumesc anticipat!

vestale

vestale

Senior Member

Ai voie, atat timp cat acumulatorii lor sunt mai mici de 100Wh, ceea ce nu ar trebui sa fie o problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate