Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16169 replies to this topic

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Probabil scăpa de accesarea aplicației cu 1 zi înainte, pentru a face check-in manual și i se aloca aleator un loc în avion, similar cu cazul celui care intra în aplicația și apăsă butonul de check-in și apoi se alocă un loc aleator, dacă nu a platit suplimentar pentru posibilitatea de alegere a locului.

fab1an

fab1an

Active Member

• Grup: Members

View PostCostel2014, on 14 iunie 2023 - 13:55, said:

Cred ca a fost sarcastic!
exact :)

Florin_Alex

Florin_Alex

Member

A mai primit cineva acest mesaj in rezervare?

"Locul dumneavoastră a fost modificat pentru următorul zbor:
Rețineți că tipul de aeronavă rezervat pentru zborul dumneavoastră s-a schimbat, așadar locurile pe care le-ați selectat inițial nu mai sunt disponibile, iar în acest moment nu avem posibilitatea de a vă atribui un loc în noua aeronavă. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create.
Vă rugăm să ajungeți la aeroport cu 3 ore înainte de ora de decolare a zborului dumneavoastră pentru a primi un nou loc (dacă este disponibil)."

Am avut un zbor care a fost modificat de WizzAir si mi-au oferit cele 3 optiuni, Acceptare, Rezerva un zbor nou sau Rambursare, am rezervat un zbor nou, insa nu a mers din site, tot ma deconecta la pasul final asa ca am facut modificarea prin call center. Am sunat inca o data dupa ce am vazut mesajul, ei mi-au spus ca este in regula, chiar mi-au alocat locuri, pe care eu nu le vad insa in rezervare. Banuiala mea este ca la zborurile cu copii, WizzAir aloca de la inceput locurile, astfel incat sa nu fie copiii despartiti de parinti, iar pentru ca zborul de intoarcere este cu un avion mai mic, nu mai aveau disponibile locurile alocate initial, probabil in ultimele randuri. Dar e ciudat ca apare in continuare acest mesaj, chiar si dupa ce au alocat ei alte locuri.

Edited by Florin_Alex, 15 June 2023 - 09:24.

stearom

stearom

Member

Am avut eu ceva de genu acum in mai cand am fost in Anglia. Mi-au schimbat locurile din avion dar inainte cu 12 ore de a zbura si aveam deja check-in facut. Efectiv a primit sotia email in care ii spune ca aeronava s-a schimbat si avem alte bilete cu alte locuri. Ne-am imbarcat cu noile bilete primite nu cu cele care le-am primit la check-in.

alseeme

alseeme

Active Member

Posibil sa se fi schimbat aeronava A321 NEO cu A321 sau A320 care au mai puține locuri, sper sa nu patesc asa la zborurile din octombrie.
Nu știu ce este de făcut, dacă sa te duci la birourile de checkin sa întrebi sau sa mergi direct la poarta de imbarcare.

Florin_Alex

Florin_Alex

Member

View Postalseeme, on 15 iunie 2023 - 09:36, said:

Posibil sa se fi schimbat aeronava A321 NEO cu A321 sau A320 care au mai puține locuri, sper sa nu patesc asa la zborurile din octombrie.
Nu știu ce este de făcut, dacă sa te duci la birourile de checkin sa întrebi sau sa mergi direct la poarta de imbarcare.

Zborul este in Iulie, deci nu am apucat nici macar sa fac check-in, asa ca nu ar fi o problema sa imi aloce orice loc disponibil la acel moment, chiar si daca nu mi-ar fi alocat ei alte locuri, cum mi-au spus la telefon.

View Poststearom, on 15 iunie 2023 - 09:29, said:

Am avut eu ceva de genu acum in mai cand am fost in Anglia. Mi-au schimbat locurile din avion dar inainte cu 12 ore de a zbura si aveam deja check-in facut. Efectiv a primit sotia email in care ii spune ca aeronava s-a schimbat si avem alte bilete cu alte locuri. Ne-am imbarcat cu noile bilete primite nu cu cele care le-am primit la check-in.

Am patit si eu asa, dar mi-au alocat alte locuri. Insa acum, cu peste 30 de zile inaintea zborului sa imi dea acest mesaj, mi se pare ciudat, mai ales ca sunt o gramada de locuri disponibile.

Edited by Florin_Alex, 15 June 2023 - 09:55.

atupi

atupi

Senior Member

@Florin_Alex poti sa ne spui pe ce ruta este zborul?

Florin_Alex

Florin_Alex

Member

View Postatupi, on 15 iunie 2023 - 10:05, said:

@Florin_Alex poti sa ne spui pe ce ruta este zborul?

Bucuresti - Zakynthos

LHR

LHR

Member

Ia te uita ce-mi zice Wizz despre zborul meu de maine seara spre Luton.
Oricat de ciudat suna, in momentul asta sper sa fie doar intarziat, nu anulat.😬
Si promit solemn ca nu mai zbor cu astia cate zile oi avea

Dear ,

We received information on a planned military exercise by the North Atlantic Treaty Organization (NATO) from June 12th to 23rd , 2023, which may impact multiple European airspaces. As a result, some Wizz Air flights from European airports may encounter delays during this time period.

In case there is any change to your flight, we will notify you via SMS and/or email.

Please note that this situation may cause increase the number of incoming calls to our Call Centres, which may lead to a longer waiting time to connected to an agent. As an alternative, we advise you to:

Check the Flight Status feature on our website or in the Wizz Air application to verify your flight’s status before travelling to the airport, as there might be a congestion due to this situation.

Follow the guidance received from us via email (if any) and utilize our carefully developed self-service solutions available for you directly from your Wizz Air account, for a fast and smooth experience.

Even though these circumstances are beyond our control, we apologize for any potential inconvenience caused and we will work hard to minimize any travel disruptions.

Thank you for your cooperation and we are looking forward to see you onboard!

vestale

vestale

Senior Member

Stii pe unii care nu tin acele restrictii?
Poate pe cei care zboara cu avioane Suhoi?

LHR

LHR

Member

Traficul aerian deasupra Europei este relativ normal la acest moment.
Deasupra Poloniei pare a fi ceva restrictie.

Attached Files

atupi

atupi

Senior Member

View Postatupi, on 13 iunie 2023 - 22:28, said:

Dacă întârzierile sunt din cauza exercițiilor NATO din Germania de zilele astea au zis ca nu dau despăgubiri ptr ca se considera caz de forma majora.
@LHR prin presa vestica si in special cea germana stirea asta circula de 1 luna. Se zice ca impactul major ar fi pe nordul Germaniei si ce este mai la nord de ei si SE aici incluzand si aeroportul din Zurich.
Si Romania participa dar probabil ca nu are impact pe traficul romanesc.

LHR

LHR

Member

Ce nu imi place mie este ca Wizz par oportunisti in momentul de fata si folosesc orice motiv pt a evita plata unor despagubiri in cazul eventualelor intarzieri.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Ești sigur că doar Wizz face chestia asta? Și, doar de curiozitate, dacă erai tu în papucii lor, cum ai fi procedat?

maladetz

maladetz

Senior Member

View PostLHR, on 15 iunie 2023 - 15:17, said:

Ia te uita ce-mi zice Wizz despre zborul meu de maine seara spre Luton.
Oricat de ciudat suna, in momentul asta sper sa fie doar intarziat, nu anulat.😬
Si promit solemn ca nu mai zbor cu astia cate zile oi avea

Dear ,

We received information on a planned military exercise by the North Atlantic Treaty Organization (NATO) from June 12th to 23rd , 2023, which may impact multiple European airspaces. As a result, some Wizz Air flights from European airports may encounter delays during this time period.

In case there is any change to your flight, we will notify you via SMS and/or email.

Please note that this situation may cause increase the number of incoming calls to our Call Centres, which may lead to a longer waiting time to connected to an agent. As an alternative, we advise you to:

Check the Flight Status feature on our website or in the Wizz Air application to verify your flight’s status before travelling to the airport, as there might be a congestion due to this situation.

Follow the guidance received from us via email (if any) and utilize our carefully developed self-service solutions available for you directly from your Wizz Air account, for a fast and smooth experience.

Even though these circumstances are beyond our control, we apologize for any potential inconvenience caused and we will work hard to minimize any travel disruptions.

Thank you for your cooperation and we are looking forward to see you onboard!
Și ce alte variante mai sunt?

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

https://www.ziarulde...oc--355604.html

maladetz

maladetz

Senior Member

Da, e aiurea, au făcut asta să mai stoarcă ceva bani de la clienții care din diferite erori nu reușesc să facă check in cele 21 de ore. Wizz tot timpul au fost așa, au tot felul de găselnițe prin care sa mai ciupească clientul.
Însă cel puțin în cazul meu nu am de ales, sunt singurii cu care pot zbura. Cel mai tare e că cer 85 de lire pt un bagaj de cala de 20kg :)

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

Si eu o să zbor cu ei in abu dhabi low cost ,fara locuri decat cu un priority la intoarcere .sunt cu morcovul la xxxxx pentru ca este prima oara cand zbor fara locuri rezevate....eu in spate la stewardese si nevasta mea la piloti 😂

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate