Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi

Touchpad nefunctional Acer Aspire...

Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16170 replies to this topic

AndreY2u

AndreY2u

Member

• Grup: Members
Legea atractiei se pare ca functioneaza, zborul meu tocmai a fost amanat cu 2 ore si 5 minute,  o sa aflu pe pielea mea ce ptimesc��
Problema este ca mai aveam de prins un tren, asa o sa trebuiasca sa stau o noapte la hotel si sa iau tren maine

bcs

bcs

Junior Member

Oare regulamentul acela european ce zice? In cazul unui zbor de sub 1500km, o intarziere de 2h5min obliga la plata unei compensatii de 250eur?
Sau intarzierea trebuie sa fie de peste 3ore?

danigoleman

danigoleman

Senior Member

• Grup: Senior Members
3 ore minim trebuie sa fie

atupi

atupi

Senior Member

Dacă întârzierile sunt din cauza exercițiilor NATO din Germania de zilele astea au zis ca nu dau despăgubiri ptr ca se considera caz de forma majora.

fab1an

fab1an

Active Member

Vesti bune: https://airlinestrav...te-de-zbor.html

vestale

vestale

Senior Member

La Tarom sau Luthansa cu cate ore inainte se deschide checkin-ul?

mdt

mdt

Senior Member

La Tarom cu 30 de ore, la Lufthansa nu mai stiu dar parca similar.

dariuscha

dariuscha

Senior Member

fab1an, on 14 iunie 2023 - 08:59, said:

Nu mi-am dat seama care sunt vestile bune!

Costel2014

Costel2014

Guru Member

dariuscha, on 14 iunie 2023 - 13:54, said:

Nu mi-am dat seama care sunt vestile bune!
Cred ca a fost sarcastic!

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Nu stiu cat influenteaza faza cu schimbarea online check-in-ului de la 48h la 24h.

Lex404, on 13 iunie 2023 - 12:37, said:

Pentru chestii fragile, cereti la check in/ baggage drop stickerul cu FRAGILE. Apoi o sa lasati bagajul la oversized/ special baggages (nu merge pe banda).  

Asta la companiile de linie. Ori poate la unele low costuri ( Cebu si Scoot am vazut ca puneau; am ramas socat... de ceva ce-ar trebui sa fie normalitate).

Ma intorceam in ianaurie din Paris (shieety) Beauvais, domnita mea a cerut sticker de FRAGILE: "We don't do it."

Imi si imaginam la sosire in Romania, daca ar fi sticker-ul pe bagaj... exact geanta aia ar cadea "accidental" (asa... de vreo 10-15ori Posted Image))))

Lex404, on 13 iunie 2023 - 12:37, said:

Noi cand ne-am intors sambata am avut sticle de vin in bagaj, au ajuns in siguranta. Nici nu erau cine stie ce protejate ca nu am avut vreme.

Invelite sticlele in ceva haine. Eventual... daca ati mai consumat si ceva apa (si nu doar chestii alcoolice), decupat un PET de 1.5-2L si-ati varat sticla in ea. Works like a charm.

Edited by ghitapg2, 14 June 2023 - 14:33.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Nu tine de compania aeriana. Tine de handing/ aeroport. Beauvais nu știu ca nu am fost niciodată 😂

Eu am primit la wizz ultima oară. Pe ei nu ii costa nimic in plus. Pune stickerul și după îți duci singurel bagajul la handling.

cibernetica

cibernetica

Junior Member

Salutare, am o nelamurire referitoare la check-in . La achizitia biletului de avion am luat loc si am achizitionat si optiunea de check-in automat.
Pe site-ul lor scrie :
- Check-inul online este disponibil cu 30zile si cu pana la 3 ore inainte de decolare daca ati achizionat un loc in timpul rezervarii
- Check-inul automat se face cu 50 ore inainte de ora programata a zborului

Inteleg de aici ca daca nu plateam taxa de check-in automat puteam sa fac check-inul deja si sa am practic permisul de imbarcare ? Nu e pe dos ? Practic platesc ceva si am un dezavantaj(stres) ...

giuliani

giuliani

Senior Member

cibernetica, on 14 iunie 2023 - 15:24, said:

Salutare, am o nelamurire referitoare la check-in . La achizitia biletului de avion am luat loc si am achizitionat si optiunea de check-in automat.
Pe site-ul lor scrie :
- Check-inul online este disponibil cu 30zile si cu pana la 3 ore inainte de decolare daca ati achizionat un loc in timpul rezervarii

Inteleg de aici ca daca nu plateam taxa de check-in automat puteam sa fac check-inul deja si sa am practic permisul de imbarcare ? Nu e pe dos ? Practic platesc ceva si am un dezavantaj(stres) ...

Presupun ca daca  ai checkin automat platit atunci ai cumva si locul in avion rezervat. Daca prin absurd eu o sa cumpar maine toate biletele pentru zborul tau, n-o sa pot cumpara si locul tau pt ca e prevazut deja ca tu ai checkin facut. Asa ar fi normal.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Cred că pur și simplu plătești durerea de cap cu check-in-ul, atîta tot...:)

cibernetica

cibernetica

Junior Member

Sunt 3 categorii :
1. Cei care au ales loc la rezervare si nu au ales check-in automat
2. Cei care au ales loc la rezervare si au ales check-in automat
3. Cei care nu au ales loc la momentul rezervarii

Ma refeream la primele 2 categorii, la faptul ca cei care au loc in avion dar nu au ales optiunea de checkin automat pot sa isi faca deja check-inul si sa isi descarce permisul de imbarcare(daca zborul e planificat in mai putin de 30 zile)  dar astia cu check-in automat doar cu 50 ore inainte .
Daca wizz are vreo problema la aplicatie si nu primesti email-ul cu permisul de imbarcare nu prea mai ai ce sa rezolvi in ultima zi (si ai dat si niste firfirei in plus aiurea)

Ceva imi scapa cred ..

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Da, asta e diferența: îți faci TU check-in-ul sau îl fac EI automat (iar pentru deranjul LOR, plătești TU)...:)

P.S. Ar trebui să fie explicat și pe site ce înseamnă check-in-u' automat. Ai citit acolo?

slai

slai

User Incredibil

cibernetica, on 14 iunie 2023 - 15:24, said:

Pe site-ul lor scrie :

Pai de ce nu îți faci tu check-in acum dacă te grăbești?

atupi

atupi

Senior Member

cibernetica, on 14 iunie 2023 - 15:55, said:

Sunt 3 categorii :
1. Cei care au ales loc la rezervare si nu au ales check-in automat
2. Cei care au ales loc la rezervare si au ales check-in automat
3. Cei care nu au ales loc la momentul rezervarii

Ma refeream la primele 2 categorii, la faptul ca cei care au loc in avion dar nu au ales optiunea de checkin automat pot sa isi faca deja check-inul si sa isi descarce permisul de imbarcare(daca zborul e planificat in mai putin de 30 zile)  dar astia cu check-in automat doar cu 50 ore inainte .
Daca wizz are vreo problema la aplicatie si nu primesti email-ul cu permisul de imbarcare nu prea mai ai ce sa rezolvi in ultima zi (si ai dat si niste firfirei in plus aiurea)

Ceva imi scapa cred ..
Cand dai bani pe locuri poti face checkin manual cu 30 de zile in avans. Cand nu vrei sa le dai bani pe locuri poti face checkin cu 24h inainte.
Checkin automat nu am bifat niciodata ca nu m-a interesat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate