Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
WTF !Comunicare cu animale mo...

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita
 Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC
 Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16170 replies to this topic

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

• Grup: Senior Members
Da' de ce nu încerci cu o cursă de linie, tot concurență se cheamă...:)

vestale

vestale

Senior Member

Sau private jet sau chiar cargo, pentru cei cu bagaje adevarate.
Eu nu stiu fima care sa dea bani. Toate sunt pe profit.

Edited by vestale, 02 June 2023 - 14:54.

maladetz

maladetz

Senior Member

View Postcrislacor, on 02 iunie 2023 - 13:32, said:

Da' de ce nu încerci cu o cursă de linie, tot concurență se cheamă...Posted Image
Din pacate wizz sunt singurii care zboara pe linia Luton - Iasi, ca altfel as fi folosit alta companie, probabil spre Bucuresti sunt mai multe variante....

Edited by maladetz, 04 June 2023 - 09:46.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Na, poate vă scot ruta asta și atunci ai scăpat de-o grijă...Posted Image

Edited by crislacor, 04 June 2023 - 09:49.

maladetz

maladetz

Senior Member

View Postcrislacor, on 04 iunie 2023 - 09:49, said:

Na, poate vă scot ruta asta și atunci ai scăpat de-o grijă...Posted Image
Tie iti place sa fii gica contra, datorita celor ca tine acest forum are asa multa culoare, din partea tuturor membrilor iti multumim ca existi  :)

petre69

petre69

Guru Member

am avut un zbor anulat cu wizz si nu gasesc pe siteul lor unde sa fac reclamatia si sa cer compensatia aia de 400 euro sau cat o fi ea
zborul a fost mutat pt a 2 zi , nu am apel;at la hotelul si mancarea oferita de ei si acum vreau banu nenePosted Image

atupi

atupi

Senior Member

@petre69 nu vei gasi pe site la Wizz posibilitatea sa ceri cei 400 euro despagubire. Asta se face cu cu o firma de recuperari sau o faci tu direct daca te pricepi. Eu am incercat de vreo 2 ori si nu a mers. Unele zici ca sunt mana in mana cu Wizz, aproape ca le gaseau ei scuze. Succes!

wertyck

wertyck

Guru Member

View Postpetre69, on 04 iunie 2023 - 10:04, said:

am avut un zbor anulat cu wizz si nu gasesc pe siteul lor unde sa fac reclamatia si sa cer compensatia aia de 400 euro sau cat o fi ea
zborul a fost mutat pt a 2 zi , nu am apel;at la hotelul si mancarea oferita de ei si acum vreau banu nenePosted Image
Apelezi la firme de tipul acesta:
https://airadvisor.com/ro/zbor-anulat
https://www.airhelp.com/ro/

maladetz

maladetz

Senior Member

View Postpetre69, on 04 iunie 2023 - 10:04, said:

A fost intr-o perioada cu preturi mici?

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

View Postmaladetz, on 04 iunie 2023 - 09:56, said:

Tie iti place sa fii gica contra (...)
Nuuu, mă distrează cînd citesc idei crețe...:)

View Postmaladetz, on 04 iunie 2023 - 09:56, said:

din partea tuturor membrilor iti multumim ca existi  Posted Image
Ce drăguț!Posted Image

maladetz

maladetz

Senior Member

View Postcrislacor, on 04 iunie 2023 - 11:12, said:

Nuuu, mă distrează cînd citesc idei crețe...Posted Image

Ce drăguț!Posted Image
Mai dragut ar fi daca nu te-ai mai baga in seama aiurea, cred ca ai inteles gresit ce am vrut sa spun, eram ironic cretule :)

_Cristian1948

_Cristian1948

Junior Member

• Grup: Junior Members
Salut!
Se poate modifica o rezervare de pe vineri pe miercuri? Adică vreau sa plec mai devreme... Mă costă ceva?

atupi

atupi

Senior Member

Pe langa diferenta de pret a biletului se percepe o taxa suplimentara:

2. Taxa de schimbare a zborului
Taxa de schimbare a zborului depinde de numărul de zile rămase până la plecare și se percepe pentru fiecare pasager și pentru fiecare zbor, în plus față de diferența de tarif, conform tabelului de mai jos.
Mai mult de 30 de zile până la plecare: 35 € per pasager și per zbor
Între 7 și 30 de zile până la data plecării: 40€ per pasager per zbor
Cu mai puțin de 7 zile înainte de plecare: 45 € per pasager pe zbor

PS. chiar daca noul bilet este mai ieftin decat cel cumparat original nu vrei primi diferenta de pret inapoi.

Edited by atupi, 05 June 2023 - 14:31.

_Cristian1948

_Cristian1948

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ok. Mulțumesc pentru răspuns.

silviuadam

silviuadam

New Member

• Grup: Candidate Members
Am o curiozitate si poate ca aici sa fie oameni care au zburat de mai multe ori fata de cat am zburat eu si sa ma poata lamurii.
La ultimele cateva zboruri pe care le-am efectual de pe aeroportul din Cluj-Napoca, am observat ca sunt multe persoane care cu siguranta au cumparat bilete fara loc, pentru ca se tot milogesc prin avion sa se mute de colo-colo ca sa poata sa stea impreuna. Am intalnit anul acesta o situatie in care doi baieti au fost retinuti pana se imbarca toata lumea ca sa vada daca mai ramane loc si pentru ei sau nu.

Stie cineva care sunt sansele, ca sa ramai pe dinafara si sa nu poti zbura daca ai bilet achizitionat in felul asta? adica bilet fara loc si cu check-in cu 48h inainte.

Multumesc.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

„Împerecherile” prin avion, după îmbarcare, sînt sport universal! Nu se practică doar la noi, dar da, poate la noi mai mult decît la alții...:)
Cît despre acei băieți, se pare că a fost o situație de „overbooking”. Din nou, nimic special, se practică chiar și la companiile cu ștaif. Asta e, băieții au ajuns ultimii la aeroport și avionul fiind full, au trebuit să aștepte. După cum vezi, cuvîntul magic a fost „ultimii”...:)

silviuadam

silviuadam

New Member

• Grup: Candidate Members
Intrebam in ideea in care ma gandeam sa fac putina economie la cateva zboruri, insa se pare ca probabil nu e cea mai buna idee.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

View Postsilviuadam, on 07 iunie 2023 - 07:25, said:

Am o curiozitate si poate ca aici sa fie oameni care au zburat de mai multe ori fata de cat am zburat eu si sa ma poata lamurii.
La ultimele cateva zboruri pe care le-am efectual de pe aeroportul din Cluj-Napoca, am observat ca sunt multe persoane care cu siguranta au cumparat bilete fara loc, pentru ca se tot milogesc prin avion sa se mute de colo-colo ca sa poata sa stea impreuna. Am intalnit anul acesta o situatie in care doi baieti au fost retinuti pana se imbarca toata lumea ca sa vada daca mai ramane loc si pentru ei sau nu.

Stie cineva care sunt sansele, ca sa ramai pe dinafara si sa nu poti zbura daca ai bilet achizitionat in felul asta? adica bilet fara loc si cu check-in cu 48h inainte.

Nu exista bilete fara loc. Cand ai biletul ai si locul atribuit. Poate au facut checkin tarziu si nu au mai putut alege locuri unul langa celalalt sau nu au avut posibilitatea de a alege dar au loc atribuit.
In rest, baietii pe care i-ai vazut tu sunt in situatia descrisa de crisalcor: overbooking.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate