Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16137 replies to this topic

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

• Grup: Senior Members
Și nu doar în Franța, la italieni e cam aceeași poveste...

dacrad2

dacrad2

Senior Member

View Postiuliangrecu, on 30 mai 2023 - 10:26, said:

Am primit azi mail, ca-n Franta se pregatesc de greva la aeroport  Posted Image
Si eu am primit acelasi mail pe 11 mai,au ramas cu mailurile si cu revolutia francezilor cu varsta de pensionare.

iuliangrecu

iuliangrecu

Member

• Grup: Members

View Postdacrad2, on 31 mai 2023 - 15:29, said:

Si eu am primit acelasi mail pe 11 mai,au ramas cu mailurile si cu revolutia francezilor cu varsta de pensionare.
Am zburat astazi din Bucuresti-BVA, nu au fost nici un fel de probleme, dar din cauza notificarii lor nu am putut dormi de grija.. FMM..

maladetz

maladetz

Senior Member

Moama dar ce preturi smechere au pus baietii la bagajele de cala, se cunoaste ca nu au concurenta :)

LHR

LHR

Member

Vin din Luton si am primit cateva mesaje in cursul zilei.
Cele mai importante: m-au atentionat ca avem rail strike iar intarzierea e de doar 2 ore. Ora plecarii s-a modificat de la 23.30 la 1.22

maladetz

maladetz

Senior Member

Astia au rail strike de mai bine de vreo 10 ani, eu ori i-as schimba pe toti ori as inchide complet liniile ca nu te poti baza deloc pe ei, era sa pierd zborul de cateva ori din cauza lor. Chiar nu inteleg cum naiba nu au rezolvat problema in 10 ani de zile.
Totusi nu cred ca wizz modifica ora zborului doar pt ca e raail strike , cel putin asta am inteles din ce ai zis....

LHR

LHR

Member

View Postmaladetz, on 31 mai 2023 - 23:19, said:

Astia au rail strike de mai bine de vreo 10 ani, eu ori i-as schimba pe toti ori as inchide complet liniile ca nu te poti baza deloc pe ei, era sa pierd zborul de cateva ori din cauza lor. Chiar nu inteleg cum naiba nu au rezolvat problema in 10 ani de zile.
Totusi nu cred ca wizz modifica ora zborului doar pt ca e raail strike , cel putin asta am inteles din ce ai zis....

Nu asta am vrut sa zic...
Intarzierea nu are legatura cu greva nicicum. Au fost foar amabili sa ne aminteasca.
Acum s-au razgandit si zic ca plecam la 0.45.
Ca sa fac haz de necaz, sunt niste cetateni in aeroport care sperau sa ajunga la Chisinau (nu cu Wizz) si vor ateriza la Bacau. Eu am noroc ca doar intarzie plecarea.

maladetz

maladetz

Senior Member

Ca sa fiu sigur ca ajung folosesc pe cineva sa ma duca cu masina de fiecare data chiar de e mai scump, nu mai am incredere in trenurile lor. Totusi sper sa mai intre un jucator pe piata ca de cand a disparut BlueAir  wizz fac ce vor cu preturile....

LHR

LHR

Member

Intr-adevar Wizz sare calul cu preturile in ultimul timp.
Am adaugat bagaj la cala si s-a dublat pretul.
Pentru retur am luat biletul cel mai economic si rezervarea unui loc costa de la £20 in sus.
Nesimtire dusa la extrem...

Edited by LHR, 01 June 2023 - 00:05.

dariuscha

dariuscha

Senior Member

La ce ora a plecat pana la urma?

atupi

atupi

Senior Member

View Postmaladetz, on 31 mai 2023 - 20:34, said:

Moama dar ce preturi smechere au pus baietii la bagajele de cala, se cunoaste ca nu au concurenta Posted Image
Sunt ticalosi, pe un zbor spre Bucuresti pretul unui bagaj mare de cabina e de 2-3 ori mai mare decat pe Iasi. Acelasi avion, aceeasi distanta doar ca probabil public putin diferit.

LHR

LHR

Member

View Postdariuscha, on 01 iunie 2023 - 06:43, said:

La ce ora a plecat pana la urma?
Am plecat la 0.48. Aterizat la 5.50
Motivul invocat a fost schimbarea aeronavei din cauza unei defectiuni.

View Postatupi, on 01 iunie 2023 - 10:43, said:

Sunt ticalosi, pe un zbor spre Bucuresti pretul unui bagaj mare de cabina e de 2-3 ori mai mare decat pe Iasi. Acelasi avion, aceeasi distanta doar ca probabil public putin diferit.

Nu stiu ce tip de clienti au pe cursele spre Iasi, dar spre Otopeni aseara doar o mana de oameni am avut bagaj la cala iar ceilalti sunt genul care se imbraca in hainele de Duminica la intoarcerea in tara si aplauda la aterizare.
Posibil ca pretul bagajului la cala sa fie determinat si de alti factori (preturile firmelor de handling, de ex.)

atupi

atupi

Senior Member

@LHR eu vorbeam de bagajul mare de cabina acela pentru care cumperi Priority. Nu e niciun handling ca ti-l cari singur. Marketing in still Wizz, luam bani cat de multi se poate.
Pana nu demult iti dadeau locuri random dar grupate, acum trebuie sa platesti taxa de fraier daca nu vrei ca Wizz sa-ti garanteze ca vei stat cat mai departe de partenerul de calatorie.
Asa e cand nu au concurenta.

Edited by atupi, 01 June 2023 - 18:09.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Eu din ce ma observat legat de bagajul mare de cabina se modifica cu cat se vand mai multe. Daca ai WizzDiscountClub poti prinde pe anumite rute si perioada ca bagajul de 20 sau 26kg e mai ieftin decat WizzPriority.

Daca calatoriti des si cu bagajul mare de mana, e mai rentabil sa va cumparati Priviledge Pass (~250euro pe an pt WizzPriority si any seat selection). Last minute cu cateva zile inainte de zbor poate ajunge WizzPriority si la 30-35euro). Daca bagati minim 2 zboruri pe luna, posibil sa iesiti mai ok cu pass-ul.

maladetz

maladetz

Senior Member

Ca sa zbori de minim doua ori pe luna trebuie sa fii plimmbaret nu gluma :)

View Postatupi, on 01 iunie 2023 - 10:43, said:

Din cauza asta ma gandeam sa-mi trimit bagajul printr-un curier in felul asta ies mult mai ieftin si nu incurajez marlania, ca daca lumea continua sa cumpere la preturile astea e posibil sa le mai mareasca o data :)

LHR

LHR

Member

View Postatupi, on 01 iunie 2023 - 18:04, said:

@LHR eu vorbeam de bagajul mare de cabina acela pentru care cumperi Priority. Nu e niciun handling ca ti-l cari singur. Marketing in still Wizz, luam bani cat de multi se poate.
Pana nu demult iti dadeau locuri random dar grupate, acum trebuie sa platesti taxa de fraier daca nu vrei ca Wizz sa-ti garanteze ca vei stat cat mai departe de partenerul de calatorie.
Asa e cand nu au concurenta.

In niciun caz nu incercam sa le gasesc scuze
Am inteles eu gresit pt ca am luat in calcul strict situatia mea: calatoresc frecvent doar cu un rucsac chiar daca sunt incluse in biletul economic doua bagaje (un troller si o geanta mai mica). De data asta am adus acasa lucruri de care nu mai am nevoie in UK si am observat pretul piperat pentru bagajul de la cala.

Btw, m-am uitat sa vad cat costa Priority si m-am ingrozit.😯😯😯😯 Imi amintesc ca era in jur de £10 /£15 acum cativa ani.

atupi

atupi

Senior Member

Hehe, circul pe ruta Basel- Bucuresti si mai nou Iasi din 2011 si le-am vazut fiecare miscare. Au introdus bagaj mare de mana gratis, l-au scos apoi am inceput sa cumpar  Priority anual si era in jur de 300 Ron daca nu gresesc nu 250 E cat e acum.
Cand dadeai 100 E pe bilet ziceai ca l-ai luat scump si acum daca il gasesti la 150E zici sarumana. Si cate si mai cate ....
Au in vara asta anumite perioade cand e peste 200Euro un singur segment.

Edited by atupi, 01 June 2023 - 22:43.

maladetz

maladetz

Senior Member

View PostLHR, on 01 iunie 2023 - 21:07, said:

In niciun caz nu incercam sa le gasesc scuze
Am inteles eu gresit pt ca am luat in calcul strict situatia mea: calatoresc frecvent doar cu un rucsac chiar daca sunt incluse in biletul economic doua bagaje (un troller si o geanta mai mica). De data asta am adus acasa lucruri de care nu mai am nevoie in UK si am observat pretul piperat pentru bagajul de la cala.

Btw, m-am uitat sa vad cat costa Priority si m-am ingrozit.�������� Imi amintesc ca era in jur de £10 /£15 acum cativa ani.
In biletul economic ai doar rucsac daca vrei si troller de 10kg ai de platit inca vreo 56lire iar pana finalizezi cumpararea biletului te omoara cu o gramada de optiuni, asigurare, priority, wizz pass
Cu alte cuvinte sunt pusi pe luat bani :)
Sper sa apara un nou jucator sa faca un pic de concurenta ca altfel wizz ne belesc :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate