Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?

Rezervare gresita
 Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die

Malwarebytes Windows Firewall Con...

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16205 replies to this topic

bcs

bcs

Junior Member

• Grup: Members
Si eu am 3 rezervari si la nici una din ele nu am vreun buton de Accept changes. La fel si eu, in momentul anuntului trecerii pe Wizz Malta, am intrat intr-o rezervare si erau 3 optiuni: Accept, Rebook sau Credit 120%.

danigoleman

danigoleman

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pana la urma, numarul acesta: 0312294796 este doar ptr persoane care au nevoie de "asistenta speciala" sau il putem folosi si ptr probleme de acest gen/modificari ale zborului?

kerkyra

kerkyra

Active Member

Este pentru modificarea zborului in situatiile in care wizz anuleaza sau modifica un zbor, l-am folosit si eu fara probleme in martie, cand nu imi apareau acele butoane in cont. Pana la ora 18 este operator in romana, apoi doar engleza.

fab1an

fab1an

Active Member

Wizz anuleaza toate cursele de vara asta spre Antalya.
Bataie de joc, dupa ce le-au amanat, acum le-au anulat
https://boardingpass...a-spre-antalya/

danigoleman

danigoleman

Senior Member

bcs, on 04 mai 2023 - 20:51, said:

Si eu am 3 rezervari si la nici una din ele nu am vreun buton de Accept changes. La fel si eu, in momentul anuntului trecerii pe Wizz Malta, am intrat intr-o rezervare si erau 3 optiuni: Accept, Rebook sau Credit 120%.
Am vorbit cu un agent pe chat, mi-a spus ca " sistemul" nu mai permite free rebook pe motiv de carrier change. S-au razgandit, au considerat probabil ca ne fac o favoare prea mare.

Iar acceptul se va face la check-in online, nu mai trebuie facut nimic pana atunci.

fab1an, on 05 mai 2023 - 17:48, said:

Wizz anuleaza toate cursele de vara asta spre Antalya

Probabil din lipsa de rezervari suficiente, cei care merg la all inclusive sunt comozi, aleg pachet complet prin agentie, nu zboara cu wizz, mai ales la cat de injurat este in ultimul timp

Edited by danigoleman, 06 May 2023 - 00:10.

dacrad2

dacrad2

Senior Member

Stie cineva,in cazul in care se inbolnaveste(internare in spital) o ruda de gradul 1 care nu zboara cu mine,se poate cere rambursarea rezervarii fara alte costuri sau raman pierdut de bani?
Nu gasesc acum in pe siteul lor acest aspect,poate nu caut cum trebuie.

Edited by dacrad2, 06 May 2023 - 09:29.

danigoleman

danigoleman

Senior Member

Cred ca doar o asigurare iti acopera asa ceva

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Anuleaza si prin alte parti, nu doar pe la noi.

Wizz Air Cuts Its Longest Airbus A321neo Route 2 Months Before Launch

danigoleman, on 06 mai 2023 - 00:07, said:

Am vorbit cu un agent pe chat, mi-a spus ca " sistemul" nu mai permite free rebook pe motiv de carrier change. S-au razgandit, au considerat probabil ca ne fac o favoare prea mare.

Bine ca am profitat si am amanat macar vreo 5-6 zboruri Posted Image

Attached Files

Edited by ghitapg2, 06 May 2023 - 14:09.

mdt

mdt

Senior Member

dacrad2, on 06 mai 2023 - 09:28, said:

Stie cineva,in cazul in care se inbolnaveste(internare in spital) o ruda de gradul 1 care nu zboara cu mine,se poate cere rambursarea rezervarii fara alte costuri sau raman pierdut de bani?

Of, sper ca nu va pierdeti vacanta la Paris! Multa sanatate!

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

dacrad2, on 06 mai 2023 - 09:28, said:

https://wizzair.com/...our-reservation => scroll in jos pana la voluntary cancellation

Cancellation of the reservation must be completed up to 3 hours prior to the scheduled departure time of the flight. Please note that the cancellation will be considered completed once the payment (if applicable) is received. Please note that only credit card payment is possible.

a. In case of one-way reservations: Cancellation of the reservation must be completed up to 3 hours prior to the scheduled departure time of the flight.

b. In case of two-way reservations:

i. If the reservation includes a return flight, the cancellation can be made before the departure of the first flight. In this case, both flights will be cancelled. For example, in case of a Budapest – London Luton – Budapest flight, the cancellation is possible before the departure of the Budapest – London Luton flight only. It this case the Budapest – London Luton and the London Luton – Budapest flights will be both cancelled.

ii. If the first flight has already departed, cancellation is not possible.

To cancel the reservation, please log in to and make a choice within your (reservation owner) WIZZ Profile. If you experience any difficulties, please contact the Wizz Air Call Centre.

1. The cancellation fee is dependent on days left until departure, and is charged per passenger per flight as per the below.
  • More than 14 days to go, cancellation fee: ‎€65.00 per passenger per flight
  • Within 14 days to go, seat protection fee: ‎€85.00 per passenger per flight
  • If the cancellation is made more than 14 days prior to departure, the passenger is entitled to the refund of the total fare after the deduction of the cancellation fee and the Recovery of the WIZZ Discount Club benefits.
  • If the cancellation is made within 14 days prior to departure, the passenger is entitled to the refund of the total fare after the deduction of the seat protection fee, the Recovery of the WIZZ Discount Club benefits and Other Services

dacrad2

dacrad2

Senior Member

Multumesc pentru raspuns,dar asta am gasit si eu.Se pare ca voi ramane pierdut de bani daca nu merg,biletele costa cam cat penalitatile.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Pe viitor adauga un serviciul WizzFlex (chiar daca nu pentru toti pasagerii; daca se calatoreste cu o familie de 3-4persoane... nu se prea merita).

gligorcostin

gligorcostin

Junior Member

De la o vreme multe probleme cu zborurile spre Roma, anulari, intarzieri enorme. Zic de Roma fiindca fac des ruta si nu am avut probleme in general

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

dacrad2, on 07 mai 2023 - 08:03, said:

Multumesc pentru raspuns,dar asta am gasit si eu.Se pare ca voi ramane pierdut de bani daca nu merg,biletele costa cam cat penalitatile.

Pai asta era raspunsul. Te asteptai la altceva?

dacrad2

dacrad2

Senior Member

Ma asteptam poate e ceva ce mi-a scapat sau nu am gasit eu

ghitapg2, on 07 mai 2023 - 10:16, said:

Pe viitor adauga un serviciul WizzFlex (chiar daca nu pentru toti pasagerii; daca se calatoreste cu o familie de 3-4persoane... nu se prea merita).
Wizz flex la 4 persoane si bilete ieftine nu stiu cat se potrivesc.

ghitapg2

ghitapg2

Senior Member

Exact asta spuneam si eu. Daca sunt bilete ieftine nu merita sa-tii mai iei WizzFlex (15-20euro x 4persoana x round-trip... ajungi sa dai pana in 160euro.... o caruta de bani).

Dar daca calatoriti o familie si aveti bagaj de cala (care in unele cazuri; daca nu in majoritatea lor e mult mai scump decat biletul chel), si prinzi WizzFlex pe la 10-12euro....  Fiecare isi face calculele daca e rentabil sau nu sa atasezi WizzFlex macar la pasagerul cu bagaj de cala (just in case).

Singurul motiv pt care ti-ar rambursa un bilet nerambursabil e pentru decesul unui rude de grad 1. Se face o cerere la Wizz si se ataseaza certificatul de deces (la RyanAir... erau mai... decenti... nici macar nu l-au cerut, doar creat tiket si-ti ramburseaza).

nasty2

nasty2

Member

gligorcostin, on 07 mai 2023 - 13:48, said:

De la o vreme multe probleme cu zborurile spre Roma, anulari, intarzieri enorme. Zic de Roma fiindca fac des ruta si nu am avut probleme in general

Confirm și eu urmăresc cu îngrijorare:

https://www.flightra.../flights/w43145

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

dacrad2, on 07 mai 2023 - 22:47, said:

Ma asteptam poate e ceva ce mi-a scapat sau nu am gasit eu

E procedura completa acolo, nu avea ce sa iti scape.
In fine, macar ai luat o decizie.
Din pacate nici ce e ieftin nu e ieftin degeaba, ca sa zic asa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate