Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

sacadare imagine

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Salut de curand am cumparat 2 tv full hd LG si am observat ca sunt unele posturi care se fragmenteaza gen asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ciY_5Oo5gWM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Aveti idee de la ce poate fi ? de la tv sau de la RDS? tind sa cred ca problema ar fi de la operatorul RDS. daca a mai trecut cineva prin asta va rog sa ma lamuriti si pe mine . Este destul de ciudat sa ai un tv cat de cat ok si sa se sacadeze imaginea.

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Nu sacadeaza, se descompune in patratele. La digital acest lucru este echivalent cu puricii de la analog. Si la mine face la fel mai ales cand ma uit la serialul La Bloc pe pro cinema. Nu stiu care e cauza, eu cred ca se misca vreun fir pe la vreo mufa. Si eu tot LG am.

Edited by gerbil, 06 March 2016 - 13:57.


#3
vasileiorgu

vasileiorgu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.11.2015
Eu zic să începi prin a schimba programul.

Ce fac ăia de la er teve nu se numeşte jurnalism.

Edited by vasileiorgu, 06 March 2016 - 15:01.


#4
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Hmmm am verificat si paraverificat firele de 10ori cred...cat sa se miste firele ? zic si eu..

#5
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Daca te uiti la stiri de aia face asa, urmareste si tu un documentar, un film, ceva calumea ca intoxici televizorul.

#6
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
A, nu asa face pe majoritatea posturilor chiar daca ma uit pe eurosport sau la un documentar cum ati spus voi mai sus, dar nu am avut alta filmare in telefon decat acea cu transmisiunea stirilor..

#7
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Problema e operatorul in sine, RCS.ul foloseste o comprimare foarte mare aparand erori de genul, singura solutie ar fi sa iti schimbi operatorul, altceva nu ai ce sa faci, cat platesti atata ai.

#8
cristifull

cristifull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.04.2010
Eu sunt tot pe RDS și nu am astfel de probleme, televizorul este Samsung.

#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Depinde de locatie si de moment.

#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Postqueron, on 06 martie 2016 - 15:44, said:

Problema e operatorul in sine, RCS.ul foloseste o comprimare foarte mare aparand erori de genul, singura solutie ar fi sa iti schimbi operatorul, altceva nu ai ce sa faci, cat platesti atata ai.
Ia uite unde era „expertul” în televiziunea de la RCS...!Posted Image Posted Image   Numa' că el n-are televiziune de la RCS...Posted Image

@inițiator
Da, poate fi o problemă de la mufările cablurilor (o singură liță din tresa cablului, aflată nelalocul ei, e destul). Dar nu e neapărat să fie asta...
În primul rînd, verifică meniul televizoarelor, la capitolul Test semnal. Îți va da o listă cu frecvențele folosite, iar la fiecare din acestea vei avea valori ale puterii și calității semnalului. Te interesează în mod deosebit calitatea semnalului, urmărește în timp variația valorilor (ideal ar fi să stea la 100% sau foarte aproape). Dacă variațile sunt puternice și relativ instabile în timp, cea mai plauzibilă cauză este un contact imperfect pe undeva, la tine în casă sau pe traseul imediat. Dacă indicele de calitate are o valoare sub 95-96% și este relativ constant în timp, problema s-ar putea să fie la echipamentele lor.
Oricum, dacă nu găsești nimic la o verificare succintă a instalației, preferabil e să deschizi o sesizare și să vorbești cu tehnicienii care vor veni la tine. Baftă!

Edited by crislacor, 06 March 2016 - 16:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate