Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Casa veche oras - una dintre camere spatiu SRL

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kolok

kolok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 07.12.2014
Buna ziua.
Ma intereseaza sa cumpar o casa veche in oras. Am gasit o oferta buna, consider eu, insa o mica problemema. Proprietarul a construit o camera sub acelasi acoperis cu casa.
In proiectul depus la primarie acum 15 ani, camera respectiva este trecuta ca spatiu SRL, iar stampila pusa de primarie pe acesta plansa (schita) este "Propus ppre neschimbare".
In momentul in care proprietarul si-a facut aceasta camera, si-a mai facut si un SRL. SRL-ul nu a avut niciodata sediul in aceasta camera ci intrun apartament unde locuia proprietarul. SRL-ul intre timp a fost vandut iar acum 7 ani a fost inchis si radiat.
Intrebare: eu daca iau aceasta casa ce trebui sa fac ca si camera respectiva sa figureze ca si spatiu de locuit ? ....... nu ca si spatiu SRL ?

#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Cred ca e spatiu comercial, nu spatiu SRL

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi aici un raspuns la o speta similara. Raspunsul este din 2012, nu stiu daca s-a mai schimbat legea de atunci.
Poti sa mai intrebi si pe forumul respectiv sau tot aici pe Softpedia, pe aria juridica.

@vubiv: e nevoie sa faci tot felul de remarci inutile? Era clara situatia.

P.S: rog moderatorii sa stearga linkul daca se considera reclama.

Edited by AlexEn, 05 March 2016 - 13:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate