Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

E posibila trecerea de la o distributie la alta fara pierdere de date?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
AnbuBlack

AnbuBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 25.01.2012

View PostDobrin_M, on 06 martie 2016 - 07:16, said:

Câte ai utilizat pentru o perioada mai lungă dintre distribuțiile mai sus enumerate?

Mai mult decât tine.

View PostDobrin_M, on 06 martie 2016 - 07:16, said:

Iete că eu după un an de Arch am trecut acum câteva luni la Manjaro până acum vreo două când am migrat la Mint Cinnamon și nu regret absolut deloc alegerea făcută. Și mai înainte, în cursul celor cam 10 ani, au fost șiPCLinuxOS (de fapt primul a fost un Sam Linux doar pt că îmi plăcea cum arată), OpenSuSE și CentOS și Fedora și cam toate cu excepția Gentoo.

Chiar nu sunt curios ce folosești tu, nu ăsta era scopul întrebări inițiatorului aceste discuții.

View PostDobrin_M, on 06 martie 2016 - 07:16, said:

N-are lumea loc de puriști și snobi pe aria asta. Daca era la fel și cu Windows-ul și acum ar mai fi fost unii care să stea pe MS-DOS și să-l laude la nesfârșit doar așa ca să înțeleagă lumea cine sunt ei.
Unii de pe aici nu vreți nicicum să înțelegeți că un home-user are alte nevoi și pretenții decât un administrator de sistem.
Cel puțin noi ășta puriști nu folosim bășini gen Mint, Ubuntu, Manjaro, Linux-Lite, n derivate alte unei distribuții majore, le preferăm pe cele din urmă.

PS: Găsește pe altul pentru trolling, la mine nu ține.

#20
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Lasati cearta pe forumul public!

#21
Morfey

Morfey

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2016
Mi-am instalat de sambata OpenSuSE. Sunt multumit, merge bine, mult mai bine decat Zorin OS.  O sa rasfoiesc niste documentatie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate