Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Sunt eu obsedat de curatenie, sau ea dezordonata?

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#37
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Sincer, eu nu am intalnit pana acum femei care sa nu iubeasca ordinea si curatenia. Eu merg pe principiul "mentine ce s-a obosit consoarta s-a faca", adica incerc sa pastrez aceasta ordine si curatenie. Daca cineva se pisha pe munca ta, inseamna ca nu te respecta si nu da doi bani pe tine.Si asta ar trebui sa-ti dea de gandit...

#38
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Scapa de lenesa asta. Te trage in jos in viata.

#39
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Posted Image)) ai gasit femeie de casa ...pastreaz-o .... daca nu te bate este OK Posted Image . Ce ai cu femeia daca nu vrea sa faca curat? Posted Image Si...oricum adevarul intotdeauna este la... mijloc. Mai lasa damblaua asta cu curatenia Posted Image))).... atata timp cat nu va navaleste gunoaiele in pat si pe masa unde mancati situatia este sub...control...in caz contrar vin peste 10 ani aia de la primarie si va face curat in casa ca ati adunat prea multe lucruri :))

Problema este alta?...cine dreaq a angajat-o pe prietena ta?...mai ales daca lucreza in alimentatie publica sau cu oamenii

Edited by bogdan1811, 03 March 2016 - 08:06.


#40
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postbogdan1811, on 03 martie 2016 - 07:59, said:

Posted Image)) ai gasit femeie de casa ...pastreaz-o .... daca nu te bate este OK Posted Image . Ce ai cu femeia daca nu vrea sa faca curat? Posted Image Si...oricum adevarul intotdeauna este la... mijloc. Mai lasa damblaua asta cu curatenia Posted Image))).... atata timp cat nu va navaleste gunoaiele in pat si pe masa unde mancati situatia este sub...control

ti se pare ca in poza pusa de initiator nu i-ar napadi gunoaiele prin pat si masa? chiar si pe covor? Posted Image)
pot uda si canapeaua, mami nu ii bate.

Edited by usrnm, 03 March 2016 - 08:07.


#41
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Initiator, schimba muierea asta puturoasa ca nu-i de tine. Tu cauta-ti una gospodina asa cum iti place tie.

#42
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postusrnm, on 03 martie 2016 - 08:06, said:

ti se pare ca in poza pusa de initiator nu i-ar napadi gunoaiele prin pat si masa? chiar si pe covor? Posted Image)
pot uda si canapeaua, mami nu ii bate.
Poza aia-i nimicPosted Image  Când stăteam la cămin în Regie, trebuia să "înot" de la pat până la ușă! Și erau situații când nu reușeam(deh, berea asta)Posted Image

#43
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postgabitu73, on 03 martie 2016 - 08:41, said:

Poza aia-i nimicPosted Image  Când stăteam la cămin în Regie, trebuia să "înot" de la pat până la ușă! Și erau situații când nu reușeam(deh, berea asta)Posted Image

aia era o alta etapa a vietii :)

#44
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View PostLupulLupone, on 03 martie 2016 - 08:45, said:

Initiator, eu nu vad pisica in poza. O fi pe contul celalalt?

nu-i vezi nici frigideru, asta nu inseamna ca nu are. citeste mai in urma

#45
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View PostLupulLupone, on 03 martie 2016 - 08:45, said:

Initiator, eu nu vad pisica in poza. O fi pe contul celalalt?
O fi ieșit la plimbare!

#46
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016
OP eu cred ca ea nu e invatata sa tina curatenia. Si cred ca mai e ceva.
Si ea la randul ei cred ca se gandeste sa iti dea papucii, de aceeaa nici nu conteaza curatenia.



Ai grija de jumatatea ta de camera indiferent de cine, ce arunca. Dai cu aspiratorul si de 10 ori pe zi, asezi si de 100.

Prin comparatie ar trebui sa se simta atrasa de curatenie, si sa respinga dezordinea.

Dupa ce ai terminat la tine, mai faci si ceva pe partea ei. Pentru ea si pentru tine.
Mai cumperi un organizator, astfel incat sa va vina usor sa le asezati.

Treptat, lucrurile se indreapta pana la un nivel acceptabil. Dar sa nu te astepti la initiativa ei.

Edited by Digynykraf, 03 March 2016 - 08:51.


#47
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postgabitu73, on 03 martie 2016 - 08:48, said:

O fi ieșit la plimbare!

s-o fi saturat si ea de atata curatenie :D

#48
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

View PostBluedSky, on 03 martie 2016 - 01:57, said:

Daca acum e asa, dar daca ar fi si un copil, ce s-ar alege de locuinta? Ca atunci ar mai fi un motiv, copilul face dezordine intr-una, dar daca nu se strange dupa el, va fi ca la nebuni.
"daca ar fi si un copil"...ar fi ca la mine.Copilul e un motiv puternic sa nu bagi divort,dar va trebui sa te ocupi,tot tu,si de copil si sa traiesti,ani de zile,in compromis,incercand,pe cat posibil sa pastrezi in casa o atmosfera de relativa normalitate...pentru copil! Nu credeam sa mai existe astfel de "situatii"...Nu cumva e varsatoare Posted Image ?
Parerea mea:...change the "car"!

Edited by danpet, 03 March 2016 - 08:54.


#49
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Pisica era ocupata... a iesit sa duca gunoiul.

#50
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
mi se pare mie sau sunt din ce in ce mai multe femei puturoase? cunosc si eu o groaza.

#51
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
@BluedSky, am citit de 2 ori ce ai scris (Posted Image) si am inteles ca prietena ta nu e genul de femeie casnica.
Daca o luam logic, ce solutii exista pt. o persoana care nu ii place sa faca curat (puturoasa pan-n maduva oaselor) ?!

NU EXISTA !!!

Te-ai milogit de ea ani de zile sa isi schimbe comportamentul (sa nu mai fie puturoasa), sigur ai incercat sa o premiezi daca se va schimba, sigur ai apelat la psihologie inversa si tot ai esuat.
Ce iti mai ramane de facut? Dai un ultimatum !

Ori se schimba de dragul vostru, ori tu iti cauti alta femeie care sa fie asa cum iti place tie  (adica nu puturoasa) Posted Image
Problema este ca vei esua si la ultimatum !
Iti va spune ca daca o iubesti cu adevarat, nu ai obliga-o sa se schimbe (sa nu mai fie puturoasa), nu i-ai da acest ultimatum, nu ai santaja-o.
Iar daca incepe sa iti spuna toate astea, e clar ! are un defect ce nu poate fi trecut cu vederea.

Eu nu ti-am spus parerea mea, eu ti-am spus realitate cruda asa cum e ea !

#52
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Asa au fost mereu. doar ca acum se manifesta mai activ.

#53
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Stai man relax, ai o femeie de nota 11, ce conteaza ca nu le are cu curatenia..atata timp cat nu va navaleste sobolanii situatia este sub control.  Maine poimaine va vad pe la Maruta sau pe la Acces Direct.

Sfatu meu... da-i papucii si cautati o calugarita, alea stiu sa faca curat la ditamai manastirea dapai la un apartament si ai sanse foarte mari sa o gasesti si virgina cu procent mult mai mare decat fetele de clasa a9a

Edited by bogdan1811, 03 March 2016 - 09:01.


#54
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Frate, nici eu nu-s prea ordonat, am 21 de ani, stau singur[defapt am si un catel] intr-o garsoniera, dar tot nu e asa mizerie pe jos.Adica, recunosc, mai arunc haine prin sifonier, mai las pe birou hartii, sticle, pahare, nici patul nu prea il fac tot timpul, dar totusi nu suport sa stau in mizerie. Adica daca vad, ca deja se umple biroul de hartii si chestii, pai le iau si le arunc sau le pun la locul lor pe toate, nu suport mai ales resturile de mancare. Dar eu sunt barbat.Zic si eu exact ce zicea un coleg de pe forum : Nu am vazut fata, chiar daca e mai lenesa asa, sa nu-i placa macar umpic  curatenia si ordinea. Daca e chiar asa tot timpul in casa ta, ca in poza, e o problema. Destul de mare. Daca nu tine ritmul cu tine, despartiti-va. Ori are ea o problema, ori i se rupe atat de mult de relatie si vrea sa va despartiti. Hai ca fac si eu o gluma, mai nevinonata : Ma intreb cum ar fii, cand faci sex cu o astfel de fata dezordonata, in loc sa nimeresti gaura potrivita sa dai cu ... in niste firimituri?Posted Image Posted Image  
O intrebare : Ea isi metinte igiena ei personala, sau e la fel de neglijenta cu ea ca si cu camera?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate