Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Huawei P9

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3510 replies to this topic

#1891
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Eu il am de 4 zile. Mulțumit de baterie venind de pe s6 edge. Acum am 49 baterie. 2h și 15 ecran, 4g cam toată ziua. Locație on non stop. Facebook, fb messenger, WhatsApp, Instagram, 1 cont de Gmail. Am și vorbit jumătate de oră. Important e sa tina toată ziua. Oricum il încarc noaptea.

Cu lagul de la fb messenger am rezolvat parțial dezactivand acele bubbles pentru mesaj, deși îmi erau utile.

#1892
dumidotcom

dumidotcom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 26.03.2006
Salut.

Aveti idee cum pot face chrome browser sa deschida filmele. Pana avum mergea dar dintr.o data nu le mai deschide. Daca are link catre youtube merge dar daca este de sine statator nu vrea. Reset la telefon am dat insa, numic sub soare.

Exista vreo setare pe care am busit.o sau sa dezistalez chrome?

Merci

#1893
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Mie nu mi-a mai mers Chrome deloc de alarteieri. Am instalat Chrome beta și e totul ok. Poți încerca

#1894
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Il am de cateva zile. Se incarca de la 45 la 90% in 30 min iar de la 90 la 100%, intr-o ora. Si la voi e la fel?
In rest imi place. Vin de pe Nexus 5x si imi cam lipseste androidul pur, dar probabil voi vinde Nexus-ul. Imi place cum se misca P9, iar senzorul de amprenta e mai rapid ca la Nexus. Bateria ma tine 2 zile cu toate activate si vorbit 2 ore total.

#1895
cristian cimpanu

cristian cimpanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 25.01.2005
@nico: ai varianta single sim?

#1896
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
DualSim eva l19. N-am verificat dual activ dar sun convins ca merge. Se vinde la noi si single sim?

#1897
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 06.10.2015
De unde se poate comanda un ecran ORIGINAL pentru EVA-l19?

#1898
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
ESD 0213266063
Scrie pe cutie😬

#1899
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Bună seara. Pe forumul xda se discută despre posibilitatea de a face rollback de la N la MM, dar nu am aflat de ce ar fi mai buna versiunea MM pentru huawei p9. Telefonul meu avea deja varianta N cand l-am cumpărat (second). Se pare ca autonomia si performanta ar fi mai bune pe MM. Iar la testul Antutu am obtinut 80 si ceva de mii de puncte in condițiile in care pe gsmarena este cotat cu peste 90.000 puncte. Oare e mai buna/stabila versinea MM față de N? Mulțumesc.

#1900
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 03.03.2007
Dai rr si apoi faci antutu daca vrei sa scoti aproape 100k. Si eu daca i dau acum sa fac testul nu scot 90k. Bateria e mult mai buna pe N ca si performanta.

#1901
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011


View Postspecial, on 25 martie 2017 - 20:24, said:

Bateria e mult mai buna pe N ca si performanta.

Poate sa mai confirme cineva ca asa este? E unul dintre dubiile din cauza carora nu am facut inca actualizarea la N.

#1902
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 20.11.2007
Eu nu vad diferența. Tot cam 40-50 de procente am după 24 ore.

#1903
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010

View Postestadrian, on 25 martie 2017 - 19:44, said:

Bună seara. Pe forumul xda se discută despre posibilitatea de a face rollback de la N la MM, dar nu am aflat de ce ar fi mai buna versiunea MM pentru huawei p9. Telefonul meu avea deja varianta N cand l-am cumpărat (second). Se pare ca autonomia si performanta ar fi mai bune pe MM. Iar la testul Antutu am obtinut 80 si ceva de mii de puncte in condițiile in care pe gsmarena este cotat cu peste 90.000 puncte. Oare e mai buna/stabila versinea MM față de N? Mulțumesc.
Eu am trecut prin mai toate versiunile de firmware, atat la P6, P7, cat si la P9. Sincer, nu mi s-a parut a fi cine stie ce diferenta intre ele, strict dpdv al bateriei.
Poate doar la aspect, unde 7 este este 6, clar.
Si eu eram sceptic in a trece pe 7 ... dar, dupa ce am facut-o, mi-a trecut.
Si pot spune clar ca prima trecere a fost un fiasco total, atata timp cat aveam niste nemultumiri clare. Sunetul de apel se schimba singur, aleatoriu, cu unul care nici macar nu era in lista de sunete din telefon ...
Am facut rollback la 6, mi-a venit 7-le OTA (oficial); prima oara era luat din HiCare, beta ... acum, absolut niciun bug. Per ansamblu, 7 este peste 6, clar. Aspect, functionalitate, cursivitate ...

#1904
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Totusi de ce cei de la Huawei au scos rollback oficial? N-ul oare era la inceput cu bug-uri si au oferit optiune de revenire la MM? O sa raman totuși pe N, asa cum am luat telefonul. Am citit pe net ca prin vara ar veni si pe P9 emui 5.1. Va multumesc pentru lamuriri.

#1905
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Orice schimbare de firmware vine cu buguri, in prima instanta ... nu cred sa fie vreo versiune fara asa ceva.
Unde nu au iesit versiuni cu buguri, perioada dintre versiuni a fost una extrem de mare.

#1906
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006

View Postin10se_l1fe, on 25 martie 2017 - 20:51, said:




Poate sa mai confirme cineva ca asa este? E unul dintre dubiile din cauza carora nu am facut inca actualizarea la N.
Confirm si eu bateria tine mai bine pe N mult mai bine, merita trecerea la N, dupa o saptamana de N pot spune ca e clar un pas inainte fata  de MM

#1907
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
@Cretuboy si alte bug-uri enervante nu are?

#1908
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006

View Postin10se_l1fe, on 26 martie 2017 - 00:21, said:

@Cretuboy si alte bug-uri enervante nu are?
Si eu la fel ca tine am fost sceptic in a face update la N, dar crede-ma nu regret deloc sunt foarte multumit, nu am intanlit nici un bug major pana acum, decat de cel care am scris cateva posturi mai in spate si anume e un lag la rasfoirea pozelor cu amprenta care sper sa se rezolve in urmatorul update.
Orice update major ca N e un pas inainte, altfel ramaneam toti la android 2 ca tine bateria mai mult, nu are buguri etc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate